Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
01601, м.Київ, пров. Рильський, 8т. (044) 278-46-14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.01.2012 № 12/106-10
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого:Рябухи В.І.
суддів:
за участю секретаря: Реуцької Т.О.,
за участю представників:
від позивача ОСОБА_1, дов. від 31.12.11 № 48,
ОСОБА_2, дов. від 31.12.11 № 18
від відповідача Дрозд П.П., начальник КП "Вишнівськводоканал",
ОСОБА_3, дов. від 03.01.12 № 1/1-6,
розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал"
на рішення Господарського суду Київської області від 05.08.11 (підписане 10.08.11)
у справі №12/106-10 (головуючий суддя Дьоміна С.Ю., судді: Лилак Т.Д., Скутельник П.Ф.)
за позовом Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал"
до Комунального підприємства "Вишнівськводоканал" Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області"
про стягнення 1415507,26 грн.
В С Т А Н О В И В :
Публічне акціонерне товариство "Акціонерна компанія "Київводоканал" (далі позивач, ПАТ АК "Київводоканал") звернулось до Господарського суду Київської області з позовом до Комунального підприємства "Вишнівськводоканал" Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області" (далі відповідач, КП "Вишнівськводоканал"), в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача 1415507,26 грн. за порушення Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва, затверджених розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 04.08.09 №876 та Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.02 №37.
Рішенням Господарського суду Київської області від 05.08.11 в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з вказаним рішенням, позивач звернувся з апеляційною скаргою до Київського апеляційного господарського суду, в якій просить рішення Господарського суду Київської області від 05.08.11 скасувати, постановити нове, яким задовольнити позовні вимоги. Вважає рішення таким, що прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права. Апеляційна скарга мотивована тим, що суд першої інстанції дійшов хибного висновку, який суперечить Правилам №867, про відсутність перевищення ДК в стічних водах абонента КП "Вишнівськводоканал" за результатами лабораторного дослідження проб стічних вод. Апелянт вважає, що місцевий господарський суд не навів правових підстав для звільнення відповідача від оплати рахунків за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням, виявлених за результатами лабораторного дослідження разових проб, взятих 19.04.10, 07.06.10 та 10.08.10.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 01.09.11 колегією суддів в складі: Чорна Л.В., Баранець О.М., Рєпіна Л.О. відновлено строк на подання апеляційної скарги, прийнято її до розгляду та порушено апеляційне провадження, розгляд справи призначено на 04.10.11.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 01.11.11 заяву судді Чорної Л.В. про самовідвід задоволено.
Розпорядженням Керівника апарату Київського апеляційного господарського суду від 02.11.11 №01-24/763 "Щодо призначення повторного автоматичного розподілу справ" відповідно до п. 3.1.13 Положення про автоматизовану систему документообігу суду призначено повторний автоматичний розподіл справи №12/106-10.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 07.11.11 колегією суддів в складі: Рябуха В.І., Кондес Л.О., Ропій Л.М., апеляційну скаргу прийнято до розгляду. Слухання справи призначено на 12.12.11. Доказами належного повідомлення сторін про час і місце розгляду справи є повідомлення про вручення поштового відправлення (ухвали від 07.11.11) позивачу 14.11.11 та відповідачу - 15.11.11, долучені до матеріалів справи.
12.12.11 у судовому засіданні представник позивача надав додаткові пояснення, підтримав доводи апеляційної скарги, просив рішення Господарського суду Київської області від 05.08.11 скасувати, постановити нове, яким задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача заперечив доводи апеляційної скарги, просив залишити її без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.
Колегією суддів оголошено перерву у судовому засіданні до 04.01.12.
03.01.12 через відділ документального забезпечення суду представником позивача було подано письмові заперечення на відзив відповідача від 03.01.12 № 1440.
Відповідно до ст. 99 ГПК України в апеляційній інстанції справи переглядаються за Правил №37ами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у цьому розділі.
Згідно зі ст.101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Апеляційний господарський суд не звязаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, заслухавши представників сторін, виходячи з вимог чинного законодавства, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення Господарського суду Київської області від 05.08.11 скасуванню, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, 05.03.07 між позивачем та відповідачем укладено договір №07264/1-5-08 на постачання питної води та приймання стічних вод через приєднані мережі (далі - договір), відповідно до якого позивач зобовязується надавати відповідачу послуги з постачання питної води та на підставі предявленого відповідачем дозволу на скид стічних вод у систему каналізацій міста Києва приймати від нього стічні води у систему каналізацій міста Києва відповідно до Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації міста Києва, а відповідач зобовязується своєчасно та в повному обсязі оплачувати надані позивачем послуги, дотримуватися порядку користування питною водою з комунальних водопроводів і приймання стічних вод, а також дотримуватися норм, визначених іншими нормативними актами, що регулюють правовідносини, які виникають за цим договором (п.1.1 договору).
19.04.10 з метою контролю якості стічних вод, що надходять від відповідача до системи каналізації міста Києва, представниками Управління екологічного нагляду позивача (далі УЕН), в присутності представника відповідача, було здійснено відбір проб стічних вод для вимірювання показників складу та їх властивостей в каналізаційній насосній станції (далі КНС).
За результатами лабораторного дослідження, проведеного на підставі відібраних проб стічних вод відповідача, працівниками УЕН позивача складено протокол вимірювання показників складу та властивостей проб стічних вод, у якому зафіксовано невідповідність якості стічних вод, що скидаються відповідачем до каналізації міста Києва, державним стандартам та екологічним нормативам в галузі охорони навколишнього природного середовища.
28.04.10 позивач направив відповідачу лист-повідомлення від 27.04.10 №15/1082-л про перевищення норм допустимих концентрацій та результати хімічних аналізів, а 26.07.10 направлено розрахунки сплати за скид стічних вод з урахуванням коефіцієнту кратності та рахунок-фактура від 22.07.10 №СФ-0006454.
07.06.10 працівниками УЕН позивача в присутності представника відповідача були відібрані проби стічних вод у КНС (мокра) та у КНС-1.
За результатами лабораторного дослідження, проведеного на підставі відібраних проб стічних вод відповідача, працівниками УЕН позивача був складений протокол вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, у якому зафіксовано невідповідність якості стічних вод, що скидаються відповідачем до каналізації міста Києва, державним стандартам та екологічним нормативам в галузі охорони навколишнього природного середовища.
16.06.10 відповідачу направлено лист-повідомлення від 16.06.10 №15/1250-л про перевищення норм допустимих концентрацій та результати хімічних аналізів, а 26.07.10 на адресу відповідача були направлені розрахунки сплати за скид стічних вод з урахуванням коефіцієнту кратності та рахунок-фактура від 26.07.10 №СФ-0006570.
10.08.10 працівниками УЕН позивача в присутності представника відповідача були відібрані проби стічних вод у КНС-1 та КНС-2.
За результатами лабораторного дослідження, проведеного на підставі відібраних проб стічних вод відповідача, працівниками УЕН позивача був складений протокол вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, у якому зафіксовано невідповідність якості стічних вод, що скидаються відповідачем до каналізації міста Києва, державним стандартам та екологічним нормативам в галузі охорони навколишнього природного середовища.
20.08.10 відповідачу направлено лист-повідомлення від 17.08.10 №15/1433-л про перевищення норм допустимих концентрацій та результати хімічних аналізів, а 30.09.10 на адресу відповідача були направлені розрахунки сплати за скид стічних вод з урахуванням коефіцієнту кратності та рахунок-фактура від 30.09.10 №СФ-0007988.
Оскільки надані позивачем рахунки-фактури відповідачем оплачені не були, у відповідача утворився борг перед позивачем в сумі 1415507,26 грн. плата за скид стічних вод з перевищенням ДК забруднюючих речовин.
Відповідно до вимог ст. ст. 901, 903 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Згідно ст. 51 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" при проектуванні, розміщенні, будівництві, введенні в дію нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об'єктів, удосконаленні існуючих і впровадженні нових технологічних процесів та устаткування, а також в процесі експлуатації цих об'єктів забезпечується екологічна безпека людей, раціональне використання природних ресурсів, додержання нормативів шкідливих впливів на навколишнє природне середовище. При цьому повинні передбачатися вловлювання, утилізація, знешкодження шкідливих речовин і відходів або повна їх ліквідація, виконання інших вимог щодо охорони навколишнього природного середовища і здоров'я людей.
Як передбачено Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі Інструкція №37), затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.02 №37, послуги з водовідведення, в тому числі й у разі понадлімітного скидання, оплачуються підприємствами за тарифами, що встановлюються у договорах з водоканалами.
Пунктами 2.1, 2.3 Інструкції №37 передбачено, що у разі повної відповідності якості та режиму скиду стічних вод місцевим Правилам приймання та умовам укладеного договору підприємства сплачують за послуги водовідведення за тарифом, установленим згідно з чинним законодавством для відповідної категорії абонентів. Обсяги стічних вод підприємств, які підлягають оплаті, визначають згідно з Правилами користування. Нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у системи каналізації населених пунктів (Нп) установлюються в місцевих Правилах приймання на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах установлених в місцевих Правилах приймання допустимих концентрацій забруднюючих речовин.
Відповідно до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", Водного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.99 №303 "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору", Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.99 №465, згідно з Будівельними нормами і Правилами "Каналізація. Зовнішні мережі та споруди" (БНіП 2.04.03-85, окрім пункту 6.2) розроблені Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджені наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.02 №37 (далі Правила №37).
Згідно з п. 1.4 Правил №37, стічні води підприємств усі види стічних вод, що утворилися внаслідок їхньої діяльності після використання води в усіх системах водопостачання (господарсько-питного, технічного гарячого водопостачання тощо), а також поверхневі та дощові води з території підприємства (з урахуванням субабонентів).
Правила №37 поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі підприємства) (п. 1.2 Правил №37).
Водоканали мають право зокрема контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств (п.2.1 Правил №37).
Відповідно до п. 3.2.1 договору, позивач має право вимагати від відповідача дотримання останнім Правил №37 користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України, Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації міста Києва та інших нормативних документів, зазначених у п. 1.1 цього договору.
Позивач також має право вимагати від відповідача безперешкодного доступу його представників (за наявності належним чином оформленого посвідчення або письмового розпорядження щодо проведення інспекції тощо) до приладів обліку водоспоживання та каналізаційних колодязів, доступу до внутрішньобудинкових водопровідних, каналізаційних мереж та санітарно-технічних пристроїв, а також в будь-який час проводити обстеження водопровідних та каналізаційних систем відповідача, приладів, пристроїв та цілісності пломб на них, перевіряти дотримання відповідачем вимог, передбачених п. 1.5 цього договору, контролювати раціональне водоспоживання тощо, а також складати акти за результатами цих обстежень (п. п. 3.2.3, 3.2.4 договору).
Згідно з п. 1.5 договору відповідач забезпечує скид стічних вод з дотриманням допустимих концентрацій забруднюючих речовин.
У п. 1.5 Правил №37 встановлено, що на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у систему каналізації населених пунктів, водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі місцеві Правила приймання), у яких установлюються допустимі концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію.
Підприємства зобовязані зокрема виконувати в повному обсязі вимоги Правил №37, місцевих Правил приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки водоканалу за надані послуги, дотримуватись установлених водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства, а також оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників (п.2.4 Правил №37).
Стічні води, які підлягають прийманню до міської каналізаційної мережі, не повинні містити забруднюючі речовини з перевищенням допустимих концентрацій, установлених місцевими Правилами приймання (п. 4.2 Правил №37).
Допустима концентрація встановлений рівень концентрації забруднюючої речовини у стічних водах, які відводяться до міської каналізації.
Пункт 7.10 Правил №37 передбачає що, при виявленні перевищення ДК забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання, водоканал після закінчення аналізу направляє підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання, але не більше 15 днів.
Відповідно до п. 2.1 Правил №37, водоканали мають право, зокрема, предявляти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання.
Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища несуть особи, винні зокрема у допущенні наднормативних, аварійних і залпових викидів і скидів забруднюючих речовин та інших шкідливих впливів на навколишнє природне середовище. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. (п."є" ч. 2, ч.4 ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища").
Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі (ч.1 ст.69 Закону).
Таким чином, діюче законодавство чітко визначає необхідність відшкодування шкоди, завданої порушенням природоохоронного законодавства, зокрема у разі скидання стічних вод до міської каналізаційної мережі з перевищенням допустимих норм забруднюючих речовин шляхом оплати рахунків за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників, та не звільняє жоден субєкт господарювання від такого обовязку.
Відповідно до п. 7.5 Правил №37, водоканал здійснює контроль за витратою та якістю стічних вод, що скидають підприємства.
З метою контролю якості стічних вод підприємств водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень (п.7.8 Правил №37).
Пунктом 4.5 договору передбачено, що за скид в міську каналізаційну мережу стічних вод з перевищенням допустимої концентрації (далі - ДК) забруднюючих речовин відповідач сплачує додаткову плату, передбачену чинним законодавством.
Судом першої інстанції при відмові в задоволенні зроблено висновок, що позивачем не доведено перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються відповідачем до каналізації міста Києва, а також не доведено вини відповідача у вчиненні правопорушення, тому водоканал не має права на відшкодування 1415507,26 грн.
Колегія суддів вважає хибним такий висновок місцевого господарського суду з огляду на наступне.
Як вказано в абз. 3 п. 1.3 Інструкції №37 підприємства повинні повністю покрити всі витрати водоканалу, пов'язані з транспортуванням і очищенням стічних вод та справлянням збору за забруднення навколишнього середовища. При недотриманні вимог договору та місцевих правил приймання сплатити водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, а також відшкодувати збитки, заподіяні через порушення режиму скиду і допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються підприємствами.
Відповідно п. 4 Інструкції №37 плата за скид стічних вод підприємств у системи каналізації населених пунктів уноситься підприємствами згідно з розрахунками водоканалів та виставленими ними рахунками на розрахункові рахунки водоканалів у порядку та в терміни, передбачені договором.
Плата за скид понаднормативних забруднень розподіляється таким чином: 20 відсотків перераховуються водоканалом до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утворені в складі сільських, селищних, міських бюджетів; 80 відсотків залишаються у розпорядженні водоканалу і використовуються на відшкодування збитків водоканалу, викликаних цими скидами, на ремонт і поліпшення експлуатації каналізаційної мережі та очисних споруд, а також на розвиток каналізаційного господарства населеного пункту.
Як вбачається з матеріалів справи, розрахунки сплати за скид стічних вод у міську каналізацію з перевищенням ДК забруднюючих речовин згідно п.6.2.18 Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації міста Києва здійснено позивачем з врахуванням відсоткового нормативу плати від затвердженого тарифу, коефіцієнту кратності, відсоткового показника скинутих вод у каналізацію та на підставі затвердженої формули, тому суд апеляційної інстанції вважає, доводи апелянта обґрунтованими, документально доведеними та погоджується, що сума збитків завданих внаслідок перевищення норм допустимих концентрації при скиді стічних вод у систему каналізації міста Києва за спірний період становить 1415507,26 грн., яка підлягає стягненню.
Колегія суддів зазначає, що надані відповідачем результати аналізів стічних вод, здійснені у власній хімічній лабораторії з контролю стічних вод не є, в розумінні ст. 34 ГПК України, належними доказами з огляду на наступне.
Предметом спору у даній справі є стягнення збитків за скид стічних вод з понаднормовим забрудненням, відібраних позивачем 19.04.10, 07.06.10 та 10.08.10.
Судом першої інстанції не взято до уваги специфіку стічних вод, яка полягає в зміні хімічного складу щодня протягом доби, а тому показники концентрації речовин в таких водах можуть коливатись в залежності від часу відібрання проб.
Окрім того, відповідно до п.6.2.6 Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва, затверджених розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 04.08.09 №867 (чинне на момент виникнення правопорушення) (далі Правила №876) у випадку розходження результатів аналізу між лабораторіями УЕН і абонента за ініціативою абонента контрольна проба передається для проведення аналізу незалежній лабораторії, акредитованій у цій галузі, або в лабораторії УЕН. Відкриття проби та її аналіз проводиться в присутності представників ДЕІ в місті Києві, абонента та УЕН. Відкриття контрольної проби та результати хімічного аналізу оформлюються відповідним актом.
Контрольна проба маркується абонентом та опечатується УЕН і зберігається в холодильній шафі УЕН три доби з моменту відбору проби (п.6.2.7 Правил №876)
Пункт 7.5 Правил №867 встановлює, що плата за скид абонентом стічних вод з перевищенням ДК, установленим разовим аналізом, стягується за час від попереднього аналізу, проведеного водоканалом, до моменту зафіксованого порушення, але не більше трьох календарних місяців. Ця плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих абонентом за цей період з цього об'єкта.
За результатами лабораторного дослідження проб стічних вод, скинутих відповідачем, проведених лабораторією УЕН ПАТ АК "Київводоканал" встановлено перевищення ДК забруднюючих речовин по трьох компонентах (вміст фосфатів, окислюваність, вміст хлоридів), що закріплено у протоколах вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, складених Управлінням екологічного нагляду ПАТ АК "Київводоканал" від 19.04.10, 07.06.10, 10.08.10.
З матеріалів справи не вбачається, що відповідач звертався до УЕН ПАТ АК "Київводоканал" з метою проведення повторного аналізу у незалежній, атестованій лабораторії, контрольної проб стічних вод, взятих у КП "Вишнівськводоканал".
Отже, обставини, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, належним чином доведені та відповідачем не спростовані, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна особа повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 34 ГПК України встановлено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
З огляду на викладене вище, колегія Київського апеляційного господарського суду вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення Господарського суду Київської області від 05.08.11 у справі №12/106-10 скасуванню.
Керуючись ст.ст. 99, 101-105 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" задовольнити.
2. Рішення Господарського суду Київської області від 05.08.11 у справі №12/106-10 скасувати.
3. Позов задовольнити повністю.
4. Стягнути з Комунального підприємства "Вишнівськводоканал" Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області" (08132, Київська обл.., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Жовтнева, буд. 45, код 20593491) на користь Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" (01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, 1-а, код 03327664) 1415507 (мільйон чотириста п'ятнадцять тисяч пятсот сім) грн. 26 коп., 21232 (двадцять одна тисяча двісті тридцять дві) грн. 60 коп. державного мита (в т.ч. 7077,54 грн. за подання апеляційної скарги) та 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
5. Видачу наказу на виконання даної постанови доручити Господарському суду Київської області.
6. Матеріали справи №12/106-10 повернути до Господарського суду Київської області.
Дану постанову може бути оскаржено в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий суддя
Судді
05.01.12 (відправлено)