Єдиний державний реєстр судових рішень УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
ПОСТАНОВА
про визнання банкрутом
іменем України
Від "20" грудня 2011 р. Справа № 3/43-Б. За заявою: Державної податкової інспекції у м.Житомирі (м. Житомир)
до боржника: Комунального виробничого житлового ремонтно - експлуатаційного підприємства №12 (м. Житомир)
про визнання банкрутом
Присутні:
від кредиторів ОСОБА_1 - предст. ЖОПТМ "Житомиртеплокомуненерго" за дов. №2232/110 від 02.06.2011р.,
ОСОБА_2 - предст. Житомирського МЦЗ за дов. №6 від 04.01.11 р. (присутній в засіданні суду 13.12.2011р.)
ОСОБА_3 - пред. КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради за дов. від 06.01.2011р. №25/13 (присутній в засіданні суду 13.12.2011р.)
від боржника Стефанюк М.С. - розпорядник майна
прийняли участь: ОСОБА_4 - предст. Житомирської міської ради за дов. №26/885 від 29.09.2011р.
Відповідно до ст. 77 ГПК України в судовому засіданні 13.12.2011р. оголошувалася перерва до 20.12.2011р.
Розглянувши матеріали справи про банкрутство Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 (м.Житомир), заслухавши розпорядника майна Стефанюка М.С., уповноважених представників кредиторів, представника Житомирської міської ради, господарський суд, - <Поле для текста >
ВСТАНОВИВ:
Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №12 (м.Житомир) зареєстровано рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради Житомирської області за №13051200000000971 від 23.01.1992р. з ідентифікаційним кодом 13555389 (а.с.109 том 1).
Відповідно до п. 1.1 Статуту Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 (а.с. 99-107 том 1), КВЖРЕП-12 (далі-підприємство) з дня реєстрації є юридичною особою з правами та обов'язками, передбаченими чинним законодавством, має самостійний баланс, круглу печатку з своєю фірмовою назвою, штампи з зазначенням ідентифікаційного коду, фірмові бланки.
Пунктом 1.2. вищезазначеного Статуту передбачено, що власником майна підприємства є Житомирська міська рада.
Предметом діяльності підприємства є технічна експлуатація житлового нежитлового фонду Житомирської міської ради, юридичних та фізичних осіб на основі договору, санітарно-гігієнічна експлуатація території власника на основі договору, технічна експлуатація благоустрою території на основі договору та інше (п.2.1 Статуту).
В п.3.1 Статуту підприємства, зазначено, що управління підприємством здійснюється відповідно до Статуту щодо господарського використання свого майна і принципів самоврядування трудового колективу.
Власник майна - Житомирська міська рада здійснює своє право по управлінню підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи (п. 3.2 Статуту).
Майно підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності вартість яких відображена в самостійному балансі підприємства. Майно підприємства належить йому на праві повного господарського віддання та оперативного управління (п.п. 4.1., 4.2. Статуту).
Рішенням Житомирської міської ради тридцять другої сесії п'ятого скликання від 29.05.2009р. за №979 було вирішено надати згоду на визнання КВЖРЕП №12 банкрутом (а.с. 21 том 1).
Ухвалою від 03 листопада 2010р. за заявою Державної податкової інспекції у м.Житомирі (м. Житомир) господарський суд порушив провадження у справі про банкрутство Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 (м.Житомир) за правилами ст. ст. 8,11-13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон №2343).
Ухвалою господарського суду від 30.12.2010р., за результатами розгляду справи в підготовчому засіданні, визнано ознаки неплатоспроможності боржника Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12, визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора Державної податкової інспекції у м.Житомирі до боржника на суму 604709,27 грн. та 195415,22 грн. фінансових санкцій, введено процедуру розпорядження майном Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Стефанюка М.С. (а.с. 134-136 том 1).
У відповідності до ст. 11 Закону №2343 в офіційному друкованому органі, газеті "Голос України" №21 (5021) від 04.02.2011р. опубліковано оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 (а.с. 139-142 том 1).
Господарським судом Житомирської області 01.06.11р. було надіслано повідомлення в порядку ст. 90 ГПК України до прокуратури Житомирської області щодо здійснення перевірки повідомлених судом фактів про виявлення ознак доведення підприємства-боржника до банкрутства його засновником Житомирською міською радою, яке, в свою чергу, було направлено прокуратурою 06.06.11р. за підслідністю до УМВС України в Житомирській області для здійснення перевірки викладених судом фактів.
Розпорядником майна боржника Стефанюком М.С. складено та подано на затвердження господарського суду реєстр вимог кредиторів підприємства-боржника (а.с. 35-37 том 3).
Ухвалою від 09.06.2011р. господарський суд затвердив реєстр вимог кредиторів із включеними до нього вимогами конкурсних кредиторів., вимогами щодо заборгованості по заробітній платі та одночасно зобов'язав розпорядника майна Стефанюка М.С. скликати перші загальні збори кредиторів КВЖРЕП №12, надати господарському суду звіт про вжиті заходи в процедурі розпорядження майном з питань проведення аналізу фінансової, господарської, інвестиційної діяльності боржника, його становище на товарних ринках, а також подати суду протокол засідання комітету кредиторів про прийняте рішення щодо застосування до боржника подальших судових процедур (а.с. 45-47).
15.08.2011р. на адресу господарського суду від Корольовського РВ УМВС України в Житомирській області було надіслано постанову про відмову в порушенні кримінальної справи щодо посадових осіб Житомирської міської ради за ознаками складу злочину, передбаченого ст.219 КК України, на підставі ст.6 п. 2 КПК України.
Як вбачається з протоколу засідання комітету кредиторів по справі №3/43-Б про визнання банкрутом КВЖРЕП №12 від 28.09.2011р., присутніми членами комітету кредиторів було вирішено звернутися до господарського суду із клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури банкрута, а також призначення ліквідатором арбітражного керуючого Стефанюка М.С. (а.с. 75-76 том 3).
13.10.2011. до суду від розпорядника майна боржника Стефанюка М.С. надійшло клопотання, в якому він на виконання рішення комітету кредиторів боржника від 28.09.011р., просить суд визнати КВЖРЕП №12 банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначити арбітражного керуючого Стефанюка М.С. (а.с. 105 том 3).
В засіданні суду 27.10.2011р. розпорядник майна Стефанюк М.С. надав суду заяву на призначення його ліквідатором Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12, з доданої до неї копією ліцензії Державного департаменту з питань банкрутства на право провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів ) НОМЕР_1.
Також, розпорядником майна Стефанюком М.С. в засіданні суду 27.10.2011р. було подано звіт за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 (а.с. 112-164 том 3).
Відповідно до даного звіту, ліквідатор зазначає, що оцінка змін фінансового стану підприємства здійснювалася за попередні три календарні роки для формування загального уявлення та загальних тенденцій його розвитку на підставі наданої підприємством бухгалтерської та статистичної звітності.
Про неплатоспроможність підприємства свідчать відсутність коштів на розрахункових рахунках, наявність непогашеної в строк заборгованості, порушення строків виплати оплати праці, тощо. Під час проведення аналізу фінансово-господарського стану суб'єктів підприємницької діяльності були виявлені ознаки критичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, мають місце в разі, коли присутні ознаки поточної неплатоспроможності, а коефіцієнт покриття і коефіцієнт забезпечення власними засобами наприкінці звітного кварталу менші за їхні нормативні значення - 1,0 та 0,1 відповідно. Згідно даних аналізу коефіцієнт покриття дорівнює 0,4, а коефіцієнт забезпечення власними засобами -(-) 1,49.
Проведеним аналізом стану ліквідності майна підприємства встановлено наступне:
- коефіцієнт покриття (Кп) є важливим показником платоспроможності підприємства і характеризує достатність оборотних активів підприємства для погашення своїх боргів. За результатами проведеного аналізу встановлено, що Кп за 2009р. дорівнював 0,54, а в 2010р. - 0,4. Критичне значення Кп = 1. При Кп <1 підприємство має неліквідний баланс. Ліквідна вартість оборотних активів значно нижча платіжних зобов'язань.
- коефіцієнт швидкісної ліквідності на даному підприємстві за 2009р. дорівнює - 0,54, за 2010р. - 0,4. Граничне значення даного показника 0,6 - 0,8. Це свідчить про те, що на покриття зобов'язань у підприємства недостатньо оборотних активів в частині грошових коштів і коштів в розрахунках на покриття своїх зобов'язань. В разі мобілізації всіх оборотних активів на звітну дату, підприємство не може повністю покрити платіжні зобов'язання.
- коефіцієнт абсолютної ліквідності ( платоспроможність) показує, що оборотні активи в грошах готові до платежу й розрахунків негайно, граничне значення даного значення 0,2 - 0,35. За результатами проведеного аналізу встановлено, що на підприємстві недостатньо грошових засобів для погашення короткострокових зобов'язань. Показник платоспроможності значно нижчий граничного значення і становить 0,02 - 0,03. Цей показник свідчить про те, що станом на 01.01.2011р. підприємство може погасити лише 3% короткострокових зобов'язань.
Аналіз ліквідності майна підприємства показує, що на початок і на кінець звітного періоду підприємство не мало достатньо найбільш ліквідних оборотних засобів - грошових коштів. Ліквідна вартість оборотних активів значно нижча платіжних зобов'язань і, навіть, мобілізувавши всі оборотні засоби на звітну дату, підприємство не в змозі повністю покрити платіжні зобов'язання.
Необоротні активи, які стоять на балансі підприємства та становлять 99,3% складаються з житлового та нежитлового фонду.
Розпорядник майна зазначає, що враховуючи те, що на підприємстві незадовільно проводилась претензійна робота по стягненню дебіторської заборгованості на сьогоднішній день її стягнення є нереальне, у зв'язку із закінченням терміну позовної давності. Станом на 01.01.2011р. дебіторська заборгованість в сумі 461 тис. грн. є простроченою.
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування за всі періоди був від'ємним. Так, збитки за 2008р. становили 41.0 тис. грн., за 2009р. -99,0 тис. грн., за 2010р. - 135,0 тис. грн.
Як вбачається із вищезазначеного звіту, розпорядником майна Стефанюком М.С. надано висновок про те, що основною причиною доведення підприємства до банкрутства є припинення фінансово-господарської діяльності його засновником - Житомирською міською радою, якою було прийнято рішення від 28.05.2008р. за №621 про укладення договору з ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнергоЖитомир" на управління та утримання частини житлового фонду міської ради, який знаходиться на балансі КВЖРЕП №12, без вивчення фінансового та майнового стану підприємства-боржника (зокрема, кредиторської та дебіторської заборгованості, передачі його пасивів (боргів).
Ухвалою суду від 27.10.2011р., зокрема, було продовжено строк повноважень розпорядника майна боржника Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 Стефанюка М.С. з 31.10.2011р. по 30.12.2011р. включно, затверджено оплату послуг арбітражного керуючого - розпорядника майна боржника Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 Стефанюка М.С. у встановленому рішенням комітету кредиторів від 28.09.11 року розмірі 2200,00 грн. за кожен місяць здійснення своїх повноважень з моменту його призначення - 30. 12.2010р., відкладено розгляд клопотання про визнання Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, зобов'язано розпорядника майна Стефанюка М.С до дати засідання суду скликати засідання комітету кредиторів за місцем знаходження боржника, на якому розглянути звіт, складений за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного боржника, запросити письмово на зазначене засідання комітету кредиторів учасника провадження у справі про банкрутство - Житомирську міську раду з повідомленням дати, часу та місця його проведення.
В судовому засіданні 29.11.2011р. розпорядник майна Стефанюк М.С. надав суду протокол засідання комітету кредиторів по справі №3/43-Б про визнання банкрутом Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 (а.с. 171 том 3) з якого вбачається, що на засіданні комітету, за участю представника Житомирської міської ради, був розглянутий звіт, складений за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного боржника. За результатами розгляду комітет кредиторів вирішив прийняти інформацію арбітражного керуючого до відома.
Окрім того, на засіданні комітету кредиторів 04.11.2011р. по справі №3/43-Б було розглянуто питання стосовно наступної судової процедури та прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням визнати боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
На виконання рішення комітету кредиторів розпорядник майна Стефанюк М.С. звернувся до господарського суду з клопотанням (а.с. 173 том 3) про визнання Комунального виробничого житлово-ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Разом з тим, в ухвалі від 29.11.2011р. господарським судом було зазначено, що при винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в суді повинен бути доведений факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 ГК України, відповідно до положень ч. 4 якої субєкт господарювання може бути оголошений банкрутом за рішенням суду, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів.
У статті 1 Закону №2343 надається визначення поняття неплатоспроможності та банкрутства, за змістом яких, при перебуванні суб'єкта підприємницької діяльності у стані "неплатоспроможності", останній може відновити свою платоспроможність шляхом вжиття заходів щодо її відновлення, до яких Закон №2343 відносить санацію, мирову угоду, виконання зобов'язань перед кредиторами власними силами; тоді як у стані "банкрутства" платоспроможність боржника відновити неможливо та задовольнити визнані судом вимоги ініціюючого кредитора не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Отже, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, а відтак в обовязковому порядку повинен зясувати як актив, так і пасив боржника.
Слід зазначити що пасив боржника встановлено за даними реєстру вимог кредиторів, затвердженого ухвалою суду від 09.06.2011 року, згідно якого конкурсна заборгованість за вимогами до боржника на суму основного боргу складає 1286389,55грн.
Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна) про фінансово - майновий стан божника, що повинен бути наданий комітету кредиторів та на основі якого комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.
При цьому, достатність чи недостатність активу боржника для задоволення кредиторських вимог оцінюється судом за критеріями формування ліквідаційної маси відповідно до ст. 26 закону № 2343.
Зокрема, до складу ліквідаційної маси банкрута включаються усі види майнових активів (майно та майнові права), які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
Відповідно до Статуту КВЖРЕП №12 власником майна підприємства є Житомирська міська рада та належить останньому на праві господарського відання та оперативного управління.
Однак, яке майно належить підприємству на праві господарського відання, а яке на праві оперативного управління у Статуті не визначено.
Так, при проведенні аналізу фінансово-господарської діяльності Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 розпорядником майна Стефанюком М.К. встановлено, що на балансі боржника обліковується житловий та нежитловий фонд, транспортні засоби, малоцінні та швидкозношувані предмети , дебіторська заборгованість населення та юридичних осіб тощо (а. с. 37 -39, 45 том 2, а. с. 132 том 3).
З матеріалів справи також вбачається, що Житомирською міською радою було прийнято рішення від 28.05.2008р. №621 про укладення договору з ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнерго-Житомир" на управління та утримання частини житлового фонду міської ради, який знаходиться на балансі КВЖРЕП №12 згідно з додатком. Згідно п.3 рішення, боржнику необхідно було у місячний строк з моменту підписання договору здійснити передачу в управління ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнерго-Житомир" житловий фонд у встановленому законодавством порядку (а.с. 196 том 3).
На виконання рішення №621 від 28.05.2008р. між Житомирською міською радою та ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнерго-Житомир" був укладений договір від 09.06.2008р. на управління та утримання житлового фонду міської ради м. Житомира (а.с.196-199 том 3).
Згідно п. 1.2. договору, власник (Житомирська міська рада) передає ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнерго-Житомир" (далі компанія) в управління та утримання частину житлового фонду Житомирської міської ради, зазначеного у додатку до даного договору, і право збору житлово-комунальних платежів від споживачів житлово-комунальних послуг, а компанія зобов'язується здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах власника і споживачів житлово-комунальних послуг. Основні виробничі фонди, призначені для утримання житла (споруд, автотранспорт, механізми, обладнання і т.д.) передаються компанії в довгострокову оренду шляхом підписання окремого договору між компанією та власником.
Згідно наказу управління житлового господарства міської ради м. Житомира від 10.07.08р. №48-в зобов'язано боржника здійснити в місячний термін передачу житлового фонду в управління та утримання ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнерго-Житомир" згідно додатку та наказано ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнерго-Житомир" прийняти вказаний житловий фонд, утримувати його і управляти ним відповідно до укладеного договору (а.с. 200 том 3).
Відповідно до рішення Житомирської міської ради від 28.05.0208р. №621, наказу Управління житлового господарства міської ради м. Житомира від 10.07.08р. №48-в між Комунальним виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємством №12 та ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнерго-Житомир" було складено акт прийому-передачі житлових будинків, які знаходяться на балансі боржника, та здаються в управління та утримання з 31.08.2008р. в 24.00 год. (а.с. 90,91 том 2).
При цьому, судом встановлено, що об'єкти житлового фонду, що значаться у акті прийому - передачі від 31.08.2008р. обліковуються на балансі боржника.
Ухвалою суду від 29.11.2011р. зокрема, відкладено розгляд клопотання комітету кредиторів про визнання Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, учаснику провадження у справі про банкрутство та власнику майна КВЖРЕП №12 Житомирській міській раді надати в наступне засідання суду належним чином засвідчені копії документів, які пов'язані з передачею від боржника частини житлового фонду в управління та утримання ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнерго-Житомир", боржнику спільно з розпорядником майна Стефанюком М.С. надати в наступне засідання суду оригінал акту прийому-передачі житлових будинків КВЖРЕП -12 від 31.08.2008 року, письмове пояснення наступним обставинам: з яких причин визначені в акті прийому-передачі житлових будинків КВЖРЕП -12 від 31.08.2008 року житлові будинки не були зняті з балансу підприємства у встановленому порядку, порівняльну таблицю щодо об'єктів житлового та нежитлового фонду, що обліковуються на балансі підприємства з тими, що визначені в акті прийому - передачі від 31.08.2008 року, у якій в окремих графах зазначити до якого фонду (житлового чи нежитлового) будинок належить, його адреса та загальна площа; у разі наявності у житловому будинку приміщень, що становлять нежитловий фонд, зазначити їх місце розташування (цокольний поверх, підвал, перший поверх, горище тощо) та загальну площу.
В засіданні суду 13.12.2011р. представник боржника надав письмову інформацію про наявність нежитлового фонду, який знаходиться на балансі КВЖРЕП №12 та перелік житлового та нежитлового фонду, який знаходиться на балансі КВЖРЕП №12.
В судовому засіданні 20.12.2011р. представник Житомирської міської ради надав лист №3-665 від 19.12.2011р., відповідно до якого Управління житлового господарства Житомирської міської ради повідомляє, що житловий фонд міської рад, який передано на управління та утримання ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнерго-Житомир" знаходиться на балансовому обліку КВЖРЕП №12 та зазначає, що у разі визнання КВЖРЕП№12 банкрутом, сесією міської ради м. Житомира буде визначено балансоутримувача житлового та нежитлового фонду міської ради, який знаходиться на балансовому обліку цього підприємства.
Крім того, представник Житомирської міської ради надав рішення Житомирської міської ради від 03.07.2008р. № 682 "Про затвердження в новій редакції додатку до договору з ТОВ "Керуюча компанія "КомЕнерго-Житомир" на управління та утримання частини житлового фонду міської ради та додаток до даного договору (перелік та загальна характеристика житлового фонду) (а.с. 192-195 том 3).
Як зазначалося вище, в Статуті КВЖРЕП №12 не визначено, яке саме майно належить підприємству на праві господарського відання, а яке на праві оперативного управління.
Разом з тим, в Статуті боржника зазначено, що власником майна, яке перебуває на балансі КВЖРЕП №12 є Житомирська міська рада.
Дослідивши матеріали справи, протокол засідання комітету кредиторів від 04.11.2011р. в сукупності з доводами розпорядника майна Стефанюка М.С. суд приходить до висновку, що аналіз фінансового стану боржника підтверджує той факт, що останній не може самостійно ліквідувати борг перед визнаними господарським судом кредиторами, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше як через процедуру ліквідації, відповідно до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", тому клопотання комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Стефанюка Миколу Степановича підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 23 Закону №2343 з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури також припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
Відповідно до п. 7 ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження" визнання господарським судом боржника банкрутом є підставою для закінчення виконавчого провадження та передачі виконавчого документа (документів) ліквідаційній комісії чи арбітражному керуючому.
Відповідно до ч. 4 ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців" порядок призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) встановлюється Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Враховуючи зміст ст.ст. 1 та 25 Закону №2343, що визначають правовий статус ліквідатора юридичної особи-банкрута, з метою приведення офіційних відомостей про юридичну особу та осіб, які діють від її імені у відповідності до вимог цього Закону, господарський суд прийшов до висновку зобов'язати Державного реєстратора виконавчого комітету Житомирської райдержадміністрації внести до ЄДР запис про ліквідатора боржника Стефанюка М.С. як особу, уповноважену діяти від імені боржника КВЖРЕП №12 без довіреності згідно резолютивної частини ухвали суду.
На підставі п. 7 ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження", ст.ст. 17, 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", керуючись ст.ст. 3-1, 22-25, 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати банкрутом Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №12, зареєстровано рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради Житомирської області за №13051200000000971 від 23.01.1992р. з ідентифікаційним кодом 13555389 (юридична адреса: м. Житомир, Корольовський район, вул. Гагаріна, буд.18).
2. Відкрити ліквідаційну процедуру Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 (м. Житомир, Корольовський район, вул. Гагаріна, буд.18) строком на 12 місяців по 20.12.2012р. включно.
3. Призначити ліквідатором Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 (м. Житомир) арбітражного керуючого Стефанюка Миколу Степановича (ліцензія НОМЕР_1 від 06.07.2010р., місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_2).
4. Державному реєстратору виконавчого комітету Житомирської райдержадміністрації внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про ліквідатора Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 Стефанюка М.С. як керівника юридичної особи, особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та надіслати на адресу витяг з ЄДР із цим записом згідно запиту.
5. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.
6. Зобов'язати ліквідатора банкрута Стефанюка М.С. подати до офіційного друкованого органу у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови оголошення про визнання банкрутом Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №12 та відкриття ліквідаційної процедури банкрута.
7. Керівнику Комунального виробничого житлового ремонтно - експлуатаційного підприємства №12 Ткачук Валентині Іванівні, протягом 15 днів з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом передати ліквідатору Стефанюку М.С. бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.
Попередити, що у разі ухилення від виконання зазначених обов'язків передбачено відповідальність, визначену Законами України.
8. Ліквідатору Стефанюку М.С. надати господарському суду проміжний звіт про хід виконання ліквідаційної процедури, в тому числі:
- оголошення про опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;
- матеріали інвентаризації майнових активів банкрута, віднесених до ліквідаційної маси;
- докази припинення трудових відносин з найманими працівниками;
- докази виявлення документів банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
- докази прийняття-передачі виконавчих документів від органу виконавчої служби;
- докази закриття рахунків банкрута, у разі їх наявності та номер основного рахунку, що використовується при проведенні ліквідаційної процедури;
- докази передачі об'єктів, що перебувають на балансі боржника до комунальної власності;
- а також ознайомитись з реєстраційною справою боржника та вчинити дії, що є обов'язковими відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" , зокрема для внесення запису про ліквідатора як особу, уповноважену діяти від імені боржника Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 без довіреності, у тому числі підписувати договори; надати докази їх виконання;
- за результатами проведеної роботи, згідно ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків (доказів, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів із зазначенням сум, які є неможливими до погашення; пояснювальну записку ліквідатора до ліквідаційного балансу).
9. Призначити засідання господарського суду для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на "27" березня 2012 р. о 12:00 год. в кім.№109 для розгляду звіту ліквідатора про проведену роботу . Зобов'язати ліквідатора на засідання подати вищезазначений звіт та докази його погодження з комітетом кредиторів .
10. Копію постанови надіслати кредиторам, банкруту, ліквідатору Стефанюку М.С., державному реєстратору виконавчого комітету Житомирської райдержадміністрації, відділу з питань банкрутства, Житомирській міській раді, .
11. В засідання суду викликати ліквідатора Стефанюка М.С. та уповноважених представників кредиторів.
Суддя Машевська О.П.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - ініц. кред.
3- ВВД ФСС НВВ ПЗ у м. Житомирі
4- УПФУ в Корольов. р-ні
6- Житом. міськ. центр зайнятості
7- КП "Житомиртеплокомуненерго" Житм. міськради
8- ЖОПТМ "Житомиртерлокомуненерго"
9- КП "Водоканал"
10- банкруту КВЖРЕП №12
1. - ліквідатору Стефанюку М.С. з відміткою в книзі нарочним
11- держ. реєстр. виконавчого комітету Житомир. міської ради ( рек.)
12- учаснику провадження - Житомир. міській раді ( рек.)
13-відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Житомирській області
5 - Корольовському ВДВС Житомирського міського управляння юстиції (рек. )
<Текст >