Ухвала суду № 20338111, 18.07.2011, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2011
Номер справи
2а-1670/1194/11
Номер документу
20338111
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2011 р.Справа № 2а-1670/1194/11 Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Бенедик А.П.

суддів: Курило Л.В.

Калиновського В.А.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду у м. Харкові адміністративну справу за апеляційною скаргою Жданівської сільської ради Лубенського району Полтавської області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від22.03.2011 р. по справі №2а-1670/1194/11

за позовом Лубенського міськрайонного центру зайнятості

до Жданівської сільської ради Лубенського району Полтавської області

про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Лубенський міськрайонний центр зайнятості, звернувся до суду з адміністративним позовом до Жданівської сільської ради, в якому просив стягнути з відповідача на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі Лубенського міськрайонного центру зайнятості суму штрафу в сумі 13946 грн. 25 коп.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач посилається на подання відповідачем звіту за формою №4-ПН "Про планове звільнення" на 1 особу, в той час як планувалося вивільнення 3 працівників, тобто стосовно 2 осіб (ОСОБА_2 та ОСОБА_3) зазначений звіт подано не було. По вказаним вище особам Жданівською сільською радою Лубенського району Полтавської області також не подано звіту форми №4-ПН "Про фактичне вивільнення", що є порушенням пункту 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення", внаслідок чого до відповідача застосовано штраф в розмірі 13946 грн. 25 коп.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від22.03.2011 р. задоволено адміністративний позов Лубенського міськрайонного центру зайнятості.

Стягнуто із Жданівської сільської ради на користь Лубенського міськрайонного центру зайнятості суму штрафу в розмірі 13946 грн. 25 коп.

Відповідач, не погодившись із судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Полтавського окружного адміністративного суду від22.03.2011р. та закрити провадження у справі.

Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги, відповідач посилається на прийняття оскаржуваної постанови при неповному зясуванні обставин, що мають значення для справи, при невідповідності висновків суду фактичним обставинам справи, що призвело до неправильного вирішення справи, а також на доводи та обставини, викладені в апеляційній скарзі.

Позивач надав письмові заперечення на апеляційну скаргу, в яких, посилаючись на обґрунтованість та обєктивність рішення суду першої інстанції, просить залишити його без змін, а апеляційну скаргу відповідача - без задоволення.

Також позивач просить розглянути справу без участі його представника.

Представник відповідача в судове засідання апеляційної інстанції не зявився, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив.

Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Колегія суддів на підставі п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що Жданівська сільська рада Лубенського району Полтавської області(код ЄДРПОУ 22544580, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 660372) перебуває на обліку у Лубенському міськрайонному центрі зайнятості як роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Розпорядженням сільського голови Жданівської сільської ради 15.10.2010 року № 33-К ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звільнено з посади сторожа та проведено розрахунки із вказаними особами по заробітній платі згідно відпрацьованого ними робочого часу.

15.12.2010 року фахівцями Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Полтавського обласного центру зайнятості проведена перевірка Жданівської сільської ради Лубенського району Полтавської області з питань додержання законодавства України про зайнятість населення за період з січня 2009 р. по грудень 2010 р.

За результатами проведеної перевірки складено акт від 22 липня 2010 року № 90, згідно якого перевіркою встановлено порушення відповідачем частини 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення", а саме: відповідачем не подано до служби зайнятості письмової інформації про планове та фактичне вивільнення відносно двох працівників - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, у зв'язку з чим до Жданівської сільської ради Лубенського району Полтавської області застосовано штраф у розмірі 13946 грн. 25 коп. (а.с.9-10).

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку про наявність правових підстав щодо стягнення з відповідача штрафу у розмірі 13946 грн. 25 коп. за порушення вимог ч. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення".

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Відповідно до частини 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення", при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Як свідчить акт перевірки Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Полтавського обласного центру зайнятості від 22 липня 2010 року № 90, перевіркою встановлено, що відповідач в порушення перевіркою встановлено порушення вимог ч. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" не подав до служби зайнятості письмової інформації про планове та фактичне вивільнення відносно двох працівників - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 Так, протягом січня 2009року грудня 2010 року звіти за формою 4-ПН про фактичне вивільнення працівників подано на 1особу, а фактично вивільнено 3особи.

Згідно з абзацом 2 частини 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення", у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Актом Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Полтавського обласного центру зайнятості від 22 липня 2010 року № 90 визначено суму штрафу, яка підлягає сплаті відповідачем 13946, 25 грн. та запропоновано в місячний термін добровільно перерахувати вказаний розмір штрафу.

Згідно довідки виконавчого комітету Жданівської сільської ради, заробітна плата ОСОБА_2 за період роботи в Жданівській амбулаторії з 01.09.2009року по 30.09.2010 року складає 6976 грн. 25 коп.; згідно довідки виконавчого комітету Жданівської сільської ради, заробітна плата ОСОБА_3 за період роботи в Жданівській амбулаторії з 01.09.2009року по 30.09.2010 року складає 6970 грн.). Таким чином, загальна сума штрафу за порушення ч. 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення" складає 13946 грн. 25 коп. (6976 грн. 25 коп. + 6970 грн.), яка Жданівською сільською радою Лубенського району Полтавської області у добровільному порядку не сплачена, а тому підлягає стягненню.

Відповідно до абз. 5 п. п. "л" п. 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України України № 47 від 24.06.1991 року, державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі, зокрема неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення".

Відповідно до ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що постанова Полтавського окружного адміністративного суду від22.03.2011 р. по справі№2а-1670/1194/11 відповідає вимогам ст. 159 КАС України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог апелянта, відповідача у справі.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 197, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. ст. 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргуЖданівської сільської ради Лубенського району Полтавської областізалишити без задоволення.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від22.03.2011 р. по справі№2а-1670/1194/11 за позовомЛубенського міськрайонного центру зайнятості до

Жданівської сільської ради Лубенського району Полтавської області про стягнення штрафу залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через пять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання ухвалою законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя(підпис)Бенедик А.П.

Судді(підпис)

(підпис)Курило Л.В. Калиновський В.А. <Список ><Текст > <повний текст ><Дата ><р. >