Єдиний державний реєстр судових рішень
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 грудня 2011 р.Справа № 2-а-14996/09/2170 Категорія:9.2.1Головуючий в 1 інстанції:
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Зуєвої Л.Є.,
суддів Димерлія О.О. та Єщенка О.В.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одесі апеляційну скаргу Великолепетиського районного споживчого товариства на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 11.11.2010 року по справі за позовом Великолепетиської міжрайонної держаної податкової інспекції Херсонської області до Великолепетиського районного споживчого товариства про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
В грудні 2009 року Великолепетиська міжрайонна держана податкова інспекція Херсонської області (далі –Великолепетиська МДПІ) звернулось до суду з позовом до Великолепетиського районного споживчого товариства про стягнення штрафу.
В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що 10.11.2009 при проведенні перевірки відповідача було встановлено ряд порушень, а саме: проведення розрахункових операцій не на повну суму покупки, відсутність цінників на товарах, відсутність Z звітів, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій, яка значиться у денному звіті РРО, неоприбуткування готівкових коштів. За результатами перевірки складено акт від 10.11.2009 №0065/21/07/23/01770800. На підставі акту перевірки було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 11.11.2009 №0001162301 на суму 5537,35 грн. з урахування переплати у розмір 5000,00 грн. сума заборгованості складає 537,35 грн. Позивач просив стягнути зазначені фінансові санкції на суму 537,35 грн.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 11.11.2010 року позовні вимоги задоволені в повному обсязі. Стягнуто з Великолепетиського районного споживчого товариства фінансові санкції в сумі 537,35 грн. (п'ятсот тридцять сім грн. 35 коп.) на користь держави.
Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, Великолепетиське районне споживче товариство в апеляційній скарзі зазначає про невідповідність висновків суду обставинам справи. При цьому апелянт вважає, що судом допущено порушення матеріального та процесуального права , що призвело до неправильного вирішення справи по суті. У зв’язку з чим в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції і винесення нової постанови із відмовою в задоволенні позовних вимог.
Оскільки сторони були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення почтових відправлень та до канцелярії Одеського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Великолепетиської міжрайонної держаної податкової інспекції Херсонської області про розгляд справи за їх відсутності, тому апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження відповідно до вимог ст.197 КАС України за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.
Судом вірно встановлено, що 10.11.2009 року на підставі направлення № 0155 від 10.11.2009 року (а.с.27) було проведено перевірку щодо контролю здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, під час якої було встановлено ряд порушень. За результатами перевірки складено акт від 10.11.2009 року №0065/21/07/23/01770800 (а.с.29-30).
Перевіркою встановлено наступні порушення:
- проведення розрахункових операцій не на повну суму покупки
- відсутність цінників на товарах,
- відсутність Z звітів,
- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій, яка значиться у денному звіті РРО,
- неоприбуткування готівкових коштів.
Відповідно до норм п. 1, 8, 9, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон №265/95-ВР), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
- реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України;
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідно до п.1,4 ст. 17 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій;
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Згідно до ст.22, 23 вказаного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. До суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар.
Відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні п. 2.6. уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Відповідно до чого на підставі матеріалів перевірки прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 11.11.2009 №0001162301 на суму 5537,35 грн.(а.с.24). З урахуванням переплати в розмірі 5000,00 грн. за відповідачем обліковується залишок несплаченої штрафної санкції у розмір 537,35 грн.
Згідно до ст. 2 Закону України №265/95-ВР фінансова санкція стягується за порушення вимог даного Закону з суб’єктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету та підлягає перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкції.
Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
Рішення про застосування штрафних санкцій від 11.11.2009 №0001162301було направлено відповідачу та згідно з напису на рішенні, його було вручено поштою 18.11.2009 року та відповідачем оскаржене не було.
На підставі викладеного колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку, що до відповідача було правомірно застосовано фінансові санкції, а отже підстави для задоволення вимог апелянта відсутні.
Оскільки судом першої інстанції повно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову місцевого суду –без змін.
Керуючись ст. ст. 195,197,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд, –
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Великолепетиського районного споживчого товариства залишити без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 11.11.2010 року –без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили в порядку, встановленому частиною 5 статті 254 КАС України, і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції
Головуючий: суддя Зуєва Л.Є.
суддя Димерлій О.О.
суддя Єщенко О.В.