Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-18682/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Огурцов О.П.
Суддя-доповідач: Гром Л.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"07" грудня 2011 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого-судді Гром Л.М.;
суддів Кучми А.Ю.,
Міщука М.С.,
при секретарі судового засідання: Губі О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Петрус-Алко»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 квітня 2011 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Петрус-Алко»до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №000341 від 20.10.2010 р.,
в с т а н о в и л а:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Петрус-Алко»звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №000341 від 20.10.2010 р.
Постановою Окружного адміністративного суду м .Києва від 04 квітня 2011року у задоволені позову відмовлено.
Не погоджуючись з постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 квітня 2011 року товариства з обмеженою відповідальністю «Петрус-Алко»звернулося до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалене у справі судове рішення скасувати та постановити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явились.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст.. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
20.10.2010 року Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у місті Севастополі на підставі наказу № 150 від 28.07.2010 та направлення № 150 від 28.07.2010 було проведено позапланову виїзну перевірку з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами місця зберігання оптових партій алкогольних напоїв, що розташоване за адресою м. Севастополь, Камишове шосе, 15 (літ. А) та належить суб'єкту господарювання Товариству з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко".
Товариство з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" зареєстровано як юридичну особу Святошинською районною у місті Києві державною адміністрацією та взято на облік Держаною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва.
Перевіркою було встановлено, що в складському приміщенні зберігались алкогольні напої виробництва ТОВ "Золотонівський ЛГЗ "Залатогор" та ДП "Уманський ЛГЗ" марковані марками акцизного збору, що не видавались безпосередньо виробникові зазначеної продукції, тому такі алкогольні напої, відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 567 від 23.04.2003 вважаються немаркованими, чим було порушено статтю 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та пункт 20 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 567 від 23.04.2009.
За результатами перевірки складено акт № 148/3203/36942172 від 28.07.2010 з додатками, якими є, опис алкогольних напоїв, які знаходяться (зберігаються) в складському приміщенні за адресою м. Севастополь, Камишове шосе, 15 (літ. А) суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко", складений за результатами вибіркового опису марок акцизного збору та до якого було включено 30 пляшок алкогольних напоїв на загальну суму 890,20 грн. та опис марок акцизного збору, алкогольних напоїв вилучених на складі Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" за адресою м. Севастополь, Камишове шосе, 15 (літ. А), до якого включено 2 340 пляшок на загальну суму 53 310,34 грн.
На підставі акту перевірки № 148/3203/36942172 від 28.07.2010 Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України було винесено рішення про застосування фінансових санкцій № 000341 від 20.10.2010, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 54 200,54 грн. Зазначене рішення супровідним листом № 5916/32-0815 від 21.10.2010 було направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" та отримано ним 25.10.2010, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Абзацом третім статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до абзацу 2 статті 1 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів. Марки акцизного збору для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, вироблених в Україні, відрізняються від марок для імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів дизайном та кольором відповідно до зразків, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 19 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 567 від 23.04.2003 маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції.
Абзацами 4 та 5 пункту 20 зазначеної Постанови встановлено, що немарковані алкогольні напої та тютюнові вироби, які зберігаються або транспортуються в товарних обсягах (крім товарів, призначених для вивезення за межі митної території України та для реалізації магазинами безмитної торгівлі), вважаються такими, що призначені для реалізації на території України. Вважаються немаркованими: алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробникові (імпортерові) зазначеної продукції; алкогольні напої з марками акцизного збору попереднього зразка, що не відповідають виду продукції та місткості тари; алкогольні напої з марками акцизного збору нового зразка, на яких зазначення суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.
Частиною другою статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" встановлено, що наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
Абзацом 15 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, що під час проведення перевірки було встановлено факт зберігання алкогольних напоїв, які були марковані марками акцизного збору, що не видавалися безпосередньо виробниками такої продукції, та виявлені порушення законодавства належним чином відображені в акті перевірки.
Як вбачається матеріалів справи, позивачем не заперечується встановлений факт порушення норм законодавства, не погодження позивача стосуються тільки суми визначеного штрафу, ця сума штрафу повинна застосовуватися до продукції на суму 890,20 грн. Дане твердження позивача спростовується матеріалами перевірки, оскільки до акту перевірки № 148/3202/36942172 від 28.07.2010 у зв'язку зі значною кількістю алкогольної продукції, яка зберігалась на складі позивача було складно 2 додатки, першим з яких є опис алкогольних напоїв, які знаходяться (зберігаються) в складському приміщенні за адресою м. Севастополь, Камишове шосе, 15 (літ. А) суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко", який складений за результатами вибіркового опису марок акцизного збору, відповідно до якого вилучено 30 пляшок на загальну суму 890,20 грн.. та опис марок акцизного збору, алкогольних напоїв вилучених на складі Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" за адресою м. Севастополь, Камишове шосе, 15 (літ. А), до якого включено 2 340 пляшок на загальну суму 53 310,34 грн., які не були включені до першого акту опису.
За зазначених обставин, судова колегія вважає, що висновок суду першої інстанції про правомірність прийнятого рішення відповідачем про застосування фінансових санкцій №000341 від 20.10.2010 року, є обґрунтованим та підтвердженим доказами по справі.
За вказаних обставин, відсутності порушень норм матеріального та процесуального права, висновок суду про відмову в задоволенні позовних вимог повністю є вірним, а вимоги позивача - необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Таким чином, враховуючи відповідні правові норми та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про застосування статті 200 КАС України.
Керуючись статтями 195, 196, 200, 205 КАС України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу Товариство з обмеженою відповідальністю «Петрус-Алко»- залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 квітня 2011 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст.. 212 КАС України.
Головуючий:
Судді: