Ухвала суду № 20298988, 11.11.2011, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2011
Номер справи
2а/0570/13981/2011
Номер документу
20298988
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Зекунов Е.В.

Суддя-доповідач - Жаботинська С.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2011 року справа №2а/0570/13981/2011 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Жаботинської С.В.

суддів Нікуліна О.А. , Радіонової О.О.

., при секретарі Гуринович А.Б., за участю представників відповідача Кудрявцева Д.А., Крюкової О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Амвросіївського районного територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2011 р. у справі № 2а/0570/13981/2011 за позовом Конторольно-ревізійного управління в Донецькій області до Амвросіївського районного територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг про зобов'язання виконати не вчинені дії,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач вернувся з зазначеним позовом до Амвросіївського районного територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг про зобовязання виконати не вчиненні дії, зазначені в п. 2 листа-вимоги від 30.08.2010 року № 30-22/798.

В позові зазначив, що відповідно п. 1.4.2.1 плану роботи КРВ в Амвросіївському районі на 2 квартал 2010 р. позивачем проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності в Амвросіївському районному територіальному центрі соціального обслуговування та надання соціальних послуг (далі -Терцентр) за період з 01.01.2009 р. по 01.06.2010 р. за результатами якої, складено акт від 23.07.2010р. №30-17/010.

В ході ревізії встановлено факти невикористання на поліпшення умов перебування підопічних частки пенсій та неповернення невикористаних залишків після відрахування пенсіонерів, нецільового використання “сум за дорученнями” спеціального фонду на придбання вугілля, проведення витрат на утримання понаднормативних одиниць за відсутністю підстав. Так, ревізією встановлено, що на спеціальному рахунку Терцентра станом на день проведення перевірки рахувався залишок коштів в сумі 28818,38 грн., які надійшли на рахунок, як різниця між сумою призначеної пенсії особі, що перебувала у відділенні тимчасового перебування с. Благодатне та сумою пенсії, яка виплачується такій особі відповідно до частини 1 та 2 ст. 48 Закону України «Про загальнообовязкове пенсійне стархування».

На підставі акту ревізії начальником Контрольно-ревізійного відділу в Амвросіївському районі на адресу відповідача згідно п. 7 ст. 10 Закону № 2939-ХІІ направлено вимогу № 30-22/798 від 30.08.2010 року про усунення виявлених ревізією порушень.

Обєкт контролю не погодився з даною вимогою та звернувся з адміністративним позовом про визнання її протиправною та скасування. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 04.03.2011р. у справі №2а/27723/10/0570 у задоволенні позовних вимог відмовлено. Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 30.06.2011р. позовні вимоги Амвросіївського районного територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг задоволено частково. У задоволенні позову в частині скасування п. 2 листа вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Амвросіївському районі від 30.08.2010 року № 30-22/798 відмовлено.

Позивач просить суд зобовязати відповідача виконати не вчинені дії, зазначені в п. 2 листа вимоги позивача від 30.08.2010 року № 30-22/798, а саме: повернути кошти через Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області пенсіонерам в сумі 28818,38 гривень, відповідно до розподілу обрахованому головним бухгалтером Терцентру.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2011 р. у справі № 2а/0570/13981/2011 позовні вимоги задоволено.

Зобовязано відповідача виконати не вчинені дії, зазначені в п. 2 листа вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Амвросіївському районі від 30.08.2010 року № 30-22/798, а саме:

повернути кошти через Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області пенсіонерам в сумі 28818,38 гривень, відповідно до розподілу обрахованому головним бухгалтером Терцентру.

З постановою суду першої інстанції відповідач не погодився, подав апеляційну скаргу, вважаючи, що судом першої інстанції неправильно застосовані норми матеріального та процесуального права. Просив рішення суду скасувати і прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Апелянт вказує, що судом не враховано ч. ч. 1, 2 ст. 48 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», що під час перебування пенсіонера на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) йому виплачується 25 відсотків призначеної пенсії.

У випадках, якщо розмір його пенсії перевищує вартість утримання, виплачується різниця між пенсією і вартістю утримання, але не менше 25 відсотків призначеної пенсії.

Якщо у пенсіонера, який перебуває у відповідній установі (закладі) на повному державному утриманні, є непрацездатні члени сім'ї, зазначені в частині другій статті 36 цього Закону, які перебувають на його утриманні, пенсія виплачується в такому порядку: 25 відсотків пенсії - самому пенсіонерові, а інша частина пенсії, але не більш як 50 відсотків призначеного розміру пенсії зазначеним членам сім'ї. Абзацом 2 п. 7 Порядку зарахування та використання коштів, що підлягають перерахуванню пенсійним фондом або органами праці та соціального захисту населення установам (закладам), де особи перебувають на повному державному утриманню, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2004 р. № 269 зазначається, що кошти використовуються на придбання предметів і матеріалів, оплату послуг та інших видатків, придбання обладнання і предметів довгострокового користування (згідно з кодом економічної класифікації 1130 і 2110) лише для поліпшення умов перебування в установі пенсіонерів, інвалідів та дітей. Також положенням зазначеної вище постанови не передбачено повернення невикористаних залишків пенсії після відрахування пенсіонерів з установи, де вони перебували на обслуговуванні

В судовому засіданні представники відповідача підтримали апеляційну скаргу, просили її задовольнити.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, представників відповідача, перевіривши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, п. 1 ч. 3 ст. 2 та ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи має керуватися принципом законності, відповідно до якого має перевіряти чи діяли органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи лише на підставі закону в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 1, 2 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” № 2939-ХII від 26.01.1993 р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 2939-ХII), державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах і районах у містах.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Позивач - Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області діє на підставі Положення про Контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, затвердженого Наказом Головного контрольно-ревізійного управління України № 111 від 09.01.2001р.

Відповідач Амвросіївський районний територіальний центр соціального обслуговування та надання соціальних послуг, ідентифікаційний код 32943675, є юридичною особою, зареєстрований Амвросіївською районною державною адміністрацією 18.06.2004р. згідно свідоцтву про реєстрацію юридичної особи та довідки з ЄДРПОУ.

Судом першої та апеляційної інстанцій встановлено, що відповідно п. 1.4.2.1 плану КРВ в Амвросіївському районі на 2 квартал 2010р. позивачем проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності в Амвросіївському районному територіальному центрі соціального обслуговування та надання соціальних послуг за період з 01.01.2009 р. по 01.06.2010 р. за результатами якої складено акт від 23.07.2010р. № 30-17/010.

Відповідно акту, в ході ревізії встановлені факти невикористання на поліпшення умов перебування підопічних частки пенсій та неповернення невикористаних залишків після відрахування пенсіонерів, нецільового використання “сум за дорученнями” спеціального фонду на придбання вугілля, проведення витрат на утримання понаднормативних одиниць за відсутністю підстав. Зокрема, ревізією встановлено, що на спеціальному рахунку Терцентра станом на день проведення перевірки рахувався залишок коштів в сумі 28818,38грн. Зазначені кошти надійшли на рахунок як різниця між сумою призначеної пенсії особі, що перебувала у відділенні тимчасового перебування с.Благодатне та сумою пенсії, яка виплачується такій особі відповідно до частини 1 та 2 ст.48 Закону України «Про загальнообовязкове пенсійне стархування».

На підставі акту ревізії начальником Контрольно-ревізійного відділу в Амвросіївському районі на адресу відповідача згідно п. 7 ст. 10 Закону № 2939-ХІІ направлено вимогу № 30-22/798 від 30.08.2010 року про усунення виявлених ревізією порушень.

Пунктом 2 вимоги, КРВ в Амвросіївському районі, зобовязав відповідача повернути кошти через Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області пенсіонерам в сумі 28818,38 гривень, відповідно до розподілу обрахованому головним бухгалтером Терцентру.

Не погодившись із зазначеним рішенням Терцентр звернувся з адміністративним позовом до Донецького окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправними та скасування пунктів 2, 4, 8 вимоги, а саме, щодо повернення через Управління Пенсійного фонду суми 28818,38грн. частки невикористаних пенсій після відрахування пенсіонерів, щодо нецільового використання “сум за дорученням” 3000грн. на придбання вугілля, а також в частині витрат на утримання понаднормативної одиниці на суму 16588,78грн.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 04.03.2011р. у справі № 2а/27723/10/0570 у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 30.06.2011р. у справі №2а/27723/10/0570 позовні вимоги Терцентру задоволено частково. У задоволенні позову в частині скасування п.2 листа вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Амвросіївському районі від 30.08.2010 року №30-22/798 відмовлено.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно до статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки постановою Донецького окружного адміністративного суду від 04.03.2011р. та постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 30.06.2011р. у справі № 2а/27723/10/0570 встановлена правомірність п.2 вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Амвросіївському районі від 30.08.2010 року № 30-22/798 вимоги позивача про зобовязання виконати не вчиненні дії, зазначені в п.2 листа-вимоги від 30.08.2010 року № 30-22/798 підлягають задоволенню

Колегією суддів не приймаються до уваги доводи представників відповідача наведені в суді апеляційної інстанції стосовно того, що обраховані головним бухгалтером Терцентру кошти помилкові і директором Амвросіївського районного територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг скасовані, оскільки дані обставини ні чим не підтверджені, крім того дані обставини не є підставою для не виконання вимоги контрольно ревізійного відділу.

На підставі викладеного та відповідно до нормативного припису ч. 3 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, за змістом якого, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно зясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції, щодо задоволення позовних вимог, а тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду, не вбачається, рішення суду першої інстанції постановлено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, підстав для скасуванню його не має. Апеляційну скаргу слід залишити без задоволення.

Керуючись ст. ст. 24, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Амвросіївського районного територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2011 р. у справі № 2а/0570/13981/2011 - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення; може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення ухвали в повному обсязі.

Ухвала у повному обсязі складена 14.11.2011 року.

Головуючий: С.В. Жаботинська

Судді: О.А. Нікулін

О.О. Радіонова