Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.12.11 місто СевастопольСправа №2а-3560/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: судді Кириленко О.О.,
секретар судового засідання Семенюк Є.Є,
за участю представника позивача Рогів Н.М.
розглянувши у судовому засіданні справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя до приватного підприємства “Янтекс-Сев” про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
У жовтні 2011 року державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом до приватного підприємства “Янтекс-Сев” про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 6 395 гривень 00 копійок.
Позов обґрунтовано тим, що на момент подачі державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя позовної заяви до суду, податковий борг відповідача перед бюджетом по несплаті податкового зобовязання становить 6395 гривень 50 копійок. Коштів на відшкодування зазначеної суми не надходило.
У судовому засіданні представник позивача наполягала на задоволенні позову у повному обсязі.
Заслухавши доводи представника позивача, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що приватне підприємство “Янтекс-Сев” зареєстровано Гагарінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 25 листопада 2005 року та знаходиться на обліку в органах державної податкової служби.
Статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування” (закон втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом Українивід 02 грудня 2010 року) визначено, що платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни (пункт 3 частини першої статті 9 цього Закону).
03 вересня 2009 року співробітниками позивача було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача, за результатами якої складено акт перевірки № 3946/15-2/33924847 від 03 вересня 2009 року в якому зафіксовано порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами” а саме неподання податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2009 року у термін, передбачений для відповідного податкового періоду.
03 вересня 2009 року за № 0001711520/0 позивачем у відношенні відповідача було прийнято податкове повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 гривень 00 копійок, яке отримано останнім 03 вересня 2009 року.
11 січня 2010 року співробітниками позивача було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача, за результатами якої складено акт перевірки № 9/15-2/33924847 від 11 січня 2010 року в якому зафіксовано порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами” а саме неподання податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2009 року у термін, передбачений для відповідного податкового періоду.
11 січня 2010 року за № 0000051520/0 позивачем у відношенні відповідача було прийнято податкове повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 гривень 00 копійок, яке отримано останнім 11 січня 2010 року.
28 квітня 2010 року співробітниками позивача було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача, за результатами якої складено акт перевірки № 1775/10/15-2/33924847 від 28 квітня 2010 року в якому зафіксовано порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами” а саме неподання податкової декларації з податку на додану вартість за період з січня по березень 2010 року у термін, передбачений для відповідного податкового періоду.
28 квітня 2010 року за № 0000881520/0 позивачем у відношенні відповідача було прийнято податкове повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 510 гривень 00 копійок, яке отримано останнім 28 квітня 2010 року.
14 червня 2010 року співробітниками позивача було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача, за результатами якої складено акт перевірки № 2477/15-2/33924847 від 16 червня 2010 року в якому зафіксовано порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами” а саме неподання податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2010 року у термін, передбачений для відповідного податкового періоду.
14 червня 2010 року за № 0001161520/0 позивачем у відношенні відповідача було прийнято податкове повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 гривень 00 копійок, яке отримано останнім 16 червня 2010 року.
18 листопада 2010 року співробітниками позивача було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача, за результатами якої складено акт перевірки № 5477/10/15-2/33924847 від 18 листопада 2010 року в якому зафіксовано порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами” а саме неподання податкової декларації з податку на додану вартість за період з червня по вересень 2010 року у термін, передбачений для відповідного податкового періоду.
18 листопада 2010 року за № 0002331520/0 позивачем у відношенні відповідача було прийнято податкове повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 680 гривень 00 копійок.
Відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (закон втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом Українивід 02 грудня 2010 року, далі Закон) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з підпунктом 17.1.1. пункту 17.1 статті 17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Абзацом першим пункту 5.1 статті 5 Закону встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення (пункт 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону).
При цьому, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації (підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону). У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а” “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження (абзац третій підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону).
Також судом встановлено, що 11 березня 2011 року співробітниками позивача було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача, за результатами якої складено акт перевірки № 819/10/15-2/33924847 від 11 березня 2011 року в якому зафіксовано порушення пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України а саме неподання податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2011 року у термін, що передбачений для відповідного податкового періоду.
11 березня 2010 року за № 0000431520/0 позивачем у відношенні відповідача було прийнято податкове повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 гривень 00 копійок.
11 березня 2011 року співробітниками позивача було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача, за результатами якої складено акт перевірки № 820/10/15-2/33924847 від 11 березня 2011 року в якому зафіксовано порушення пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України а саме неподання податкової декларації з податку на додану вартість за період жовтня по грудень 2010 року у термін, що передбачений для відповідного податкового періоду.
11 березня 2010 року за № 0000441520/0 позивачем у відношенні відповідача було прийнято податкове повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 510 гривень 00 копійок.
26 червня 2011 року співробітниками позивача було проведено камеральну перевірку відповідача, за результатами якої складено акт перевірки №2781/10/15-2/33924847 від 26 червня 2011 року в якому зафіксовано порушення пункту 203.1 статті 203, підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України а саме неподання податкової декларації з податку на додану вартість за період з лютого по травень 2010 року у термін, що передбачений для відповідного податкового періоду.
29 червня 2010 року за № 0001481520/0 позивачем у відношенні відповідача було прийнято податкове повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4080 гривень 00 копійок.
Вказані суми податкових зобовязань і штрафних (фінансових) санкцій відповідачем у добровільному порядку не сплачені, в адміністративному або судовому порядку не оскаржені.
Таким чином, за відповідачем утворилась заборгованість у розмірі 6395 гривень 00 копійок.
Відповідно до пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобовязаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані спеціалізовані державні податкові інспекції, зокрема подають до судів позови до громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна (пункт 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу”).
Оскільки відповідач не сплатив у добровільному порядку суму податкового зобовязання, податковий орган, відповідно до повноважень покладених на нього Законом України “Про державну податкову службу в Україні” звернувся до адміністративного суду з позовом про стягнення цієї суми.
За таких обставин суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства “Янтекс-Сев” в доход Державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 6 395 (шість тисяч триста девяносто пять) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку встановленими частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя(підпис)О.О. Кириленко Постанову складено у повному обсязі
19 грудня 2011 року
З оригіналом згідно
СуддяО.О. Кириленко