Постанова № 20267938, 12.12.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
12.12.2011
Номер справи
2а-3413/11/2770
Номер документу
20267938
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

12.12.11 місто СевастопольСправа №2а-3413/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: судді Кириленко О.О.,

секретар судового засідання Семенюк Є.Є,

за участю представника позивача Мількова Н.О.

розглянувши у судовому засіданні справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя до підприємства “Добробуд-Крим” Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

У жовтні 2011 року державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом до підприємства “Добробуд-Крим” Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 676 гривень 50 копійок і з податку на прибуток підприємств у розмірі 07 гривень 00 копійок.

Позов обґрунтовано тим, що на момент подачі державною податковою інспекцією у Ленінському районі міста Севастополя позовної заяви до суду, податковий борг відповідача перед бюджетом по несплаті самостійно визначеного податкового зобовязання становить 683 гривні 50 копійок. Коштів на відшкодування зазначеної суми не надходило.

У судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні позову у повному обсязі.

Заслухавши доводи представника позивача, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що підприємство “Добробуд-Крим” Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів зареєстровано Ленінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 31 жовтня 2006 року та знаходиться на обліку в органах державної податкової служби.

Статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування” (закон втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом Українивід 02 грудня 2010 року) визначено, що платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).

Платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни (пункт 3 частини першої статті 9 цього Закону).

20 грудня 2010 року відповідач надав до позивача податкову декларацію з податку на додану вартість № 104628, у який відповідачем самостійно обчислено собі суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 335 гривень 00 копійок. Вказану суму податкового зобовязання відповідачем самостійно сплачено не було.

22 грудня 2010 року співробітниками позивача було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасного погашення узгодженого податкового зобовязання перед бюджетом з податку на додану вартість за вересень 2009 року по терміну надання 30 жовтня 2009 року. За результатами перевірки було складено акт перевірки № 876/15-219/31772083/9522/10 від 22 грудня 2010 року, яким зафіксовано порушення підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, а саме податкове зобовязання з податку на додану вартість за вересень 2009 року у сумі 343 гривні було фактично погашено платіжним дорученням від 22 вересня 2010 року, тобто з затримкою на 327 календарних дня.

22 грудня 2010 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0005140152/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість у сумі 171 гривня 50 копійок, яке було вручено відповідачу.

22 грудня 2010 року співробітниками позивача було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності погашення узгодженого податкового зобовязання перед бюджетом з податку на додану вартість за липень 2010 року, за результатами якої було складено акт перевірки № 877/15-219/31772083/9523/10 від 22 грудня 2010 року, яким зафіксоване порушення підпункту 414 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” а саме затримка подачі податкової декларації за липень 2010 року на один календарний день.

22 грудня 2010 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0005190152/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість у сумі 170 гривень 00 копійок. Вказане повідомлення-рішення вручено директору підприємства “Добробуд-Крим” Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів.

Крім того, 02 лютого 2011 року відповідачем було надано до державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя податкову декларацію з податку на прибуток № 121708 у якій підприємством “Добробуд-Крим” Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів самостійно визначило податкове зобовязання з податку на прибуток у розмірі 07 гривень 00 копійок. Вказану суму заборгованості відповідачем сплачено не було.

Узгоджені суми податкових зобовязань відповідачем сплачені не були, таким чином, за підприємством “Добробуд-Крим” Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів утворилась заборгованість у розмірі 676 гривень 50 копійок з податку на додану вартість і у розмірі 07 гривень 00 копійок з податку на прибуток.

07 жовтня 2009 року за № 1/514 позивачем було виставлено першу податкову вимогу, яку було направлено на адресу відповідача але повернуто поштовим відділенням за закінченням терміну зберігання. Вказану податкову вимогу було розташовано на “Дошці податкових повідомлень”, про що складно відповідний акт від 10 квітня 2009 року № 350/24-0.

24 грудня 2009 року за № 2/613 позивачем було виставлено другу податкову вимогу, яку було направлено на адресу відповідача, але повернуто поштовим відділенням за закінченням терміну зберігання. Вказану податкову вимогу було розташовано на “Дошці податкових повідомлень”, про що складено відповідний акт від 16 листопада 2009 року № 248/24-0.

У добровільному порядку сума заборгованості відповідача перед позивачем не сплачена та на час розгляду справи по суті складає 683 гривні 50 копійок.

Відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (закон втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом Українивід 02 грудня 2010 року, далі Закон) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з підпунктом 17.1.1. пункту 17.1 статті 17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до підпункту “а” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (закон втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року, далі - Закон) контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно з підпунктом 17.1.2 пункту 17.1 статті 17 Закону, у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобовязання платника податків за підставами, викладеними у підпункті “а” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого підпунктом 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобовязання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше пятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобовязання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення (пункт 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону).

У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а” “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження (абзац третій підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону).

Відповідач податкове повідомлення-рішення ані в адміністративному, ані в судовому порядку не оскаржував.

Відповідно до пункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Абзацом четвертим підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону встановлено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Відповідно до підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Оскільки відповідач не сплатив у добровільному порядку суму узгодженого податкового зобовязання, податковий орган, відповідно до повноважень покладених на нього Законом України “Про державну податкову службу в Україні” звернувся до адміністративного суду з позовом про стягнення цієї суми.

Крім того, пунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України закріплено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для задоволення позову.

Керуючись статтями 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з підприємства “Добробуд-Крим” Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів на користь державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя у доход державного бюджету Ленінського району міста Севастополя заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 676 (шість сот сімдесят шість) гривень 50 копійок і заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 07 (сім) гривень 00 копійок.

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку встановленими частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя(підпис)О.О. Кириленко Постанову складено у повному обсязі

19 грудня 2011 року

З оригіналом згідно

СуддяО.О. Кириленко