Постанова № 20267020, 22.11.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
22.11.2011
Номер справи
2а-3371/11/2770
Номер документу
20267020
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.11.11Справа №2а-3371/11/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., при секретарі Бойко М.С.,

за участю: представника позивача Шкуропат Г.О. (довідка з ЄДРПОУ АА № 133518 від 01.10.2008 року); представника відповідача Рогів Н.М. (довіреність № 75/10-025 від 25.10.2011 року);

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Благодійної організацій «Для малих цих»доДержавної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя про скасування податкових повідомлень-рішень від 31.05.2011 року № 0001001510 та від 28.07.2011 року № 0001331510,

встановив:

Благодійна організація «Для малих цих»звернулась до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя про скасування податкових повідомлень-рішень від 31.05.2011 року № 0001001510 та від 28.07.2011 року № 0001331510. Вказує, що позивач не погоджується з податковими повідомленнями-рішеннями від 31.05.2011 року № 0001001510 та від 28.07.2011 року № 0001331510, у звязку з тим, що за одне й теж порушення до БО «Для малих цін»було видано два податкових повідомлення-рішення за різними номерами.

Просить скасувати податкові повідомлення-рішення від 31.05.2011 року № 0001001510 та від 28.07.2011 року № 0001331510.

Ухвалою від 27 жовтня 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою суду від 27 жовтня 2011 року закінчено підготовче провадження і призначено адміністративну справу до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просить задовольнити. Вказує, що позивачем були порушені терміни подання квартальної звітності про ведення діяльності. Проте за вказане порушення, яким визначаються строки подання звітності, співробітниками ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя відносно позивача було прийнято податкове-повідомлення рішення про застосування штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн. Проте відповідачем було порушено вимоги податкового законодавства України у звязку з тим, що Податковий кодекс України за порушення подання податкової звітності за період з 1 січня 2011 року по 30 червня 2011 року передбачає застосування штрафних санкцій не більше 1 гривні.

Представник відповідача з позовними вимогами не погодився повністю, просить у задоволенні відмовити. Обґрунтовує свої заперечення тим, що пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України передбачено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобовязаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170,00 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. У звязку з чим представник відповідача вважає позовні вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам на підставі пункту 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Тому, з огляду на вказане, спір належить розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Судом встановлено наступне: Благодійна організація «Для малих цих»зареєстрована Гагарінською районною державною адміністрацією у м. Севастополі 29.09.2008 року, знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя.

23 травня 2011 року Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя було проведено камеральну перевірку БО «Для малих цих»з питань своєчасності подання податкової звітності за 1 квартал 2011 року. За результатами перевірки було складено акт перевірки № 2142/15-1/36180124 від 23.05.2011 року (а.с.6-7). Перевіркою було зафіксовано, що БО «Для малих цих»в порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України несвоєчасно подано податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 1 квартал 2011 року по граничному строку подання 10.05.2011 року було подано 16.05.2011 року.

На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя 31 травня 2011 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001001510 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 170,00 грн. (а.с.5).

Не погодившись з податковим повідомленням-рішенням № 0001001510 від 31.05.2011 року Благодійною організацією «Для малих цих»було подано скаргу до Державної податкової адміністрації у м. Севастополі (а.с.8).

17.06.2011 року за вих. № 1659/10/25-064 в.о. голови Державної податкової адміністрації у м. Севастополі на адресу позивача було направлено рішення про продовження розгляду скарги, у звязку з необхідності витребування документів від державної податкової інспекції (а.с.9).

28.07.2011 року за вих. № 2051/10/25-064 першим заступником голови Державної податкової адміністрації у м. Севастополі на адресу позивача було направлено рішення про результати розгляду первинної скарги (а.с.10), яким податкове повідомлення-рішення ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя № 0001001510 від 31.05.2011 року залишено без змін, а скаргу БО «Для малих цих»- без задоволення.

У звязку з чим, керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя 28 липня 2011 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001331510 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 170,00 грн. (а.с.11).

Рішенням Державної податкової служби України 06.10.2011 року за вих. № 3074/6/10-2215 на адресу БО «Для малих цих»було направлено рішення про результати розгляду повторної скарги (а.с.14-15), яким податкове повідомлення-рішення ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя від 31.05.2011 року № 0001001510, рішення ДПА у м. Севастополі від 28.07.2011 року № 2051/10/25-064, що прийняте за розглядом скарги залишено без змін, а скаргу без задоволення.

Відповідно до п.п. 49.18.1, 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (далі Кодекс № 2755) податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: 49.18.1. календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; 49.18.2. календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно з п. 49.19 ст. 49 Кодексу № 2755 якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), згідно з відповідним розділом цього Кодексу, зазначена податкова декларація подається у строки, визначені пунктом 49.18 цієї статті для такого базового звітного (податкового) періоду. Для цілей цього Кодексу під терміном "базовий звітний (податковий) період" слід розуміти перший звітний (податковий) період року, визначений відповідним розділом цього Кодексу.

Пунктом сьомим підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення»Кодексу № 2755 передбачено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Відповідно до листа Міністерства юстиції України «Щодо застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства та застосування Податкового кодексу України до правовідносин, які виникли до 31 грудня 2010 року та продовжують діяти після набрання ним чинності» від 11.01.2011 року № 18222-0-26-10-20, штрафні санкції в розмірі не більше 1 гривні встановлюються за порушення податкового законодавства, яке вчинене платником податків з 1 січня по 30 червня 2011 року. Разом з цим, пунктом 1 розділу XIX «Прикінцеві положення»Податкового кодексу України встановлено, що цей Кодекс набрав чинності з 1 січня 2011 року, крім окремих положень цього Кодексу, визначених цим пунктом.

Зокрема, судом встановлено, що порушення податкового законодавства, щодо термінів подання податкової звітності позивачем за 1 квартал 2011 року по строку 10.05.2011 року, мало місце в період з 1 січня 2011 року по 30 червня 2011 року, тобто період припадає на цей проміжок, то за відповідне порушення повинна бути нарахована штрафна (фінансова) санкція в розмірі 1 гривня за кожне порушення. Проте в порушенням вимог чинного податкового законодавства відповідачем не вірно було застосовано норми матеріального права при визначенні штрафних (фінансових) санкцій за порушення подання податкової звітності до позивача.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Зокрема, суд зазначає, що відповідач, заперечуючи проти позову, не довів суду правомірність прийнятих ним податкових повідомлень-рішень.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню повністю, а податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя від 31.05.2011 року № 0001001510 та від 28.07.2011 року № 0001331510 скасуванню.

Постанову складено у повному обсязі 24 листопада 2011 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя від 31.05.2011 року № 0001001510 та від 28.07.2011 року № 0001331510.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя< підпис >О.І. Майсак

< З оригіналом згідно >

Суддя< підпис >О.І. Майсак