Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
05.10.11 місто СевастопольСправа №2а-2695/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: судді Кириленко О.О.,
секретар судового засідання Семенюк Є.Є.,
за участю представника відповідача Арістархова О.К.,
розглянувши у судовому засіданні справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя до державного підприємства “Конструкторське бюро радіозвязку” про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
У серпні 2011 року державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до державного підприємства “Конструкторське бюро радіозвязку” про стягнення заборгованості з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 589 269 гривень 13 копійок.
Позов обґрунтовано тим, що на момент подачі державною податковою інспекцією у Ленінському районі міста Севастополя позовної заяви до суду, податковий борг відповідача перед бюджетом з земельного податку становить 589269 гривень 13 копійок.
Представник позивача, до судового засідання, надала суду клопотання, яким позовні вимоги підтримала у повному обсязі, наполягала на їх задоволенні та просила розглянути справу за її відсутністю.
Представник відповідача пояснив суду, що підприємство відповідача дійсно має заборгованість перед бюджетом із земельного податку у розмірі, який вказує позивач, однак, оскільки відповідач перебуває у процедурі санації, то можливості сплати цю заборгованість у нього не має.
Заслухавши доводи представника відповідача, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що державне підприємство “Конструкторське бюро радіозвязку” перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Ленінському районі міста Севастополя як платник податків і зборів (обовязкових платежів) з 25 серпня 1993 року за № 7162.
Договором тимчасового користування землею від 11 вересня 1997 року № 133 відповідачу надана у тимчасове користування земельна ділянка загальною площею 1,646 га, що розташована по вулиці Катерна, 45 у місті Севастополі, для обслуговування тимчасових будівель і споруд випробувального центру морських комплексів звязку.
Відповідно до підпунктів 269.1.2 пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі.
Згідно зі статтею 270 Кодексу обєктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні і земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Відповідно до підпункту 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 Кодексу земельний податок обовязковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Згідно зі статтею 13 Закону України “Про плату за землю” (закон втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом Українивід 02 грудня 2010 року) підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до пункту 286.1 статті 286 Кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
22 січня 2008 року відповідачем було надано позивачу податковий розрахунок земельного податку № 436, у якій платником самостійно визначено податкове зобовязання з податку на 2008 рік у загальному розмірі 96 266 гривень 48 копійок (сплата податку за січень 2008 року листопад 2008 року складає 8 022 гривні 20 копійок за кожний місяць, за грудень 2008 року складає 8 022 гривні 28 копійок).
01 грудня 2008 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за жовтень 2008 року, збільшилась на суму 8 022 гривні 20 копійок, яка підлягала сплаті у грудні 2008 року та склала 29 281 гривню 58 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 21 259 гривень 38 копійок, з основного платежу.
30 грудня 2008 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за листопад 2008 року, збільшилась на суму 8 022 гривні 20 копійок, яка підлягала до сплаті у грудні 2008 року та склала 37 941 гривню 38 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 29 281 гривня 58 копійок та нарахованої суми штрафних санкції у розмірі 637 гривень 60 копійок, з основного платежу.
30 січня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за грудень 2008 року збільшилась на суму 8 022 гривні 28 копійок, яка підлягала сплаті у січні 2008 року та склала 45 963 гривні 66 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 45 963 гривні 66 копійок, з основного платежу.
08 грудня 2008 року позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасного погашення узгодженого податкового зобовязання перед бюджетом з земельного податку за липень 2008 року по терміну сплати 01 вересня 2008 року, серпень 2008 року по терміну сплати 30 вересня 2008 року. Результати перевірки документально зафіксовані актом перевірки від 08 грудня 2008 року № 10093/10/15-320/14309020 (далі - акт перевірки).
За результатами перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення від 16 грудня 2008 року № 000328153/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 637 гривень 60 копійок. Вказане податкове повідомлення-рішення було вручено уповноваженій особі відповідача 16 грудня 2008 року.
29 січня 2009 року відповідачем було надано позивачу податковий розрахунок земельного податку № 1211, у якому платником самостійно визначено податкове зобовязання з податку на 2009 рік у загальному розмірі 218 104 гривень 87 копійок з яких: сплата податку за січень 2009 року листопад 2009 року 18 175 гривень 41 копійка за кожний місяць, за грудень 2009 року 18 175 гривень 36 копійок.
02 березня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за січень 2009 року збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійку яка підлягала сплаті у березні 2009 року, та склала 64 139 гривень 07 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 45 963 гривні 66 копійок, з основного платежу.
30 березня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за лютий 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у березні 2009 року, та склала 82 314 гривні 48 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 45 963 гривні 66 копійок, з основного платежу.
30 квітня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за березень 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у квітні 2009 року, та склала 10 0489 гривень 89 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 82 314 гривні 48 копійок, з основного платежу.
01 червня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за квітень 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у червні 2009 року, та склала 118 665 гривень 30 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 100 489 гривень 89 копійок, з основного платежу.
30 червня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за травень 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у червні 2009 року, та склала 136 840 гривень 71 копійку, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 118 665 гривень 30 копійок, з основного платежу.
30 липня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за червень 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у липні 2009 року, та склала 155 016 гривень 12 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 136 840 гривень 71 копійка, з основного платежу.
31 серпня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за липень 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у серпні 2009 року, та склала 173 191 гривня 53 копійки, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 155 016 гривень 12 копійок, з основного платежу.
30 вересня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за серпень 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у вересні 2009 року, та склала 191 366 гривень 94 копійки, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 173 191 гривня 53 копійки, з основного платежу.
30 жовтня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за вересень 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у жовтні 2009 року, та склала 209 542 гривні 35 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 191 366 гривень 94 копійок, з основного платежу.
30 листопада 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за жовтень 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у листопаді 2009 року, та склала 227 717 гривень 76 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 209 542 гривень 35 копійок, з основного платежу.
30 грудня 2009 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за листопад 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у грудні 2009 року, та склала 245 893 гривні 17 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 227 717 гривень 76 копійок, з основного платежу.
01 лютого 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за грудень 2009 року, збільшилась на суму 18 175 гривень 41 копійки, яка підлягала сплаті у лютому 2010 року, та склала 264 068 гривень 53 копійки, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 245 893 гривень 17 копійок, з основного платежу.
26 січня 2010 року відповідачем було надано до позивача податковий розрахунок земельного податку № 1053, у якому платником самостійно визначено податкове зобовязання з податку на 2010 рік у загальному розмірі 230 973 гривні 30 копійок, а саме: сплата податку за січень 2010 року листопад 2010 року 19 247 гривень 77 копійок за кожний місяць, за грудень 2010 рік 19 247 гривень 83 копійки.
02 березня 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за січень 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у березні 2010 року, та склала 283 316 гривень 30 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 264 068 гривень 53 копійок, з основного платежу.
30 березня 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за лютий 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у березні 2010 року, та склала 302 564 гривні 07 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 283 316 гривень 30 копійок, з основного платежу.
30 квітня 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за березень 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у квітні 2010 року, та склала 321 811 гривень 84 копійки, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 302 564 гривень 07 копійок з основного платежу.
31 травня 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за квітень 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у травні 2010 року, та склала 341 059 гривень 61 копійку, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 321 811 гривень 84 копійок, з основного платежу.
30 червня 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за травень 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у червні 2010 року, та склала 360 307 гривень 38 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 341 059 гривень 61 копійки, з основного платежу.
30 липень 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за червень 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у липні 2010 року, та склала 379 555 гривень 15 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 360 307 гривень 38 копійок, з основного платежу.
30 серпня 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за липень 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у серпні 2010 року, та склала 398 802 гривні 92 копійки, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 379 555 гривень 15 копійок, з основного платежу.
30 вересня 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за серпень 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у вересні 2010 року, та склала 418 050 гривень 69 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 398 802 гривень 92 копійок, з основного платежу.
01 листопада 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за вересень 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у листопаді 2010 року, та склала 437 298 гривень 46 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 418 050 гривень 69 копійок, з основного платежу.
30 листопада 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за жовтень 2010 року, збільшилася на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у листопаді 2010 року, та склала 456 546 гривень 23 копійки, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 437 298 гривень 46 копійок, з основного платежу.
30 грудня 2010 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за листопад 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 77 копійок, яка підлягала сплаті у грудні 2010 року, та склала 475 794 гривні 00 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 456 546 гривень 23 копійок, з основного платежу.
30 січня 2011 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованим платником за грудень 2010 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 83 копійки, яка підлягала до сплаті у січні 2011 року, та склала 495 041 гривню 83 копійки, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 475 794 гривень 00 копійок, з основного платежу.
24 січня 2011 року відповідачем було надано позивачу податковий розрахунок земельного податку № 664, у якому платником самостійно визначено податкове зобовязання з податку на 2011 рік у загальному розмірі 230 973 гривні 30 копійок, з яких: сплата податку за січень 2011 року листопад 2011 року 19 247 гривень 78 копійок за кожний місяць, за грудень 2011 року 19 247 гривень 72 копійки.
02 березня 2011 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованого платником за січень 2011 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 78 копійок, яка підлягала сплаті у березні 2011 року, та склала 514 289 гривень 61 копійку, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 495 041 гривні 83 копійок, з основного платежу.
30 березня 2011 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованого платником за лютий 2011 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 78 копійок, яка підлягала сплаті у березні 2011 року, та склала 533 537 гривень 39 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 514 289 гривень 61 копійки, з основного платежу.
30 квітня 2011 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованого платником за березень 2011 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 78 копійок, яка підлягала сплаті у квітні 2011 року, та склала 552 785 гривень 17 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 533 537 гривень 39 копійок, з основного платежу.
30 травня 2011 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованого платником за квітень 2011 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 78 копійок, яка підлягала сплаті у травні 2011 року, та склала 572 032 гривні 95 копійок, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 552 785 гривень 17 копійок, з основного платежу.
30 червня 2011 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованого платником за травень 2011 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 78 копійок, яка підлягала сплаті у червні 2011 року, та склала 591 280 гривень 73 копійки, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 572 032 гривень 95 копійок, з основного платежу.
30 липня 2011 року сума заборгованості за зобовязанням з земельного податку, самостійно нарахованого платником за червень 2011 року, збільшилась на суму 19 247 гривень 78 копійок, яка підлягала сплаті у липні 2011 року, та склала 610 528 гривень 51 копійку, з урахуванням існуючої недоїмки у розмірі 591 280 гривень 73 копійок, з основного платежу.
Таким чином, станом на 30 липня 2011 року внаслідок несплати суми узгодженого зобовязання у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом з земельного податку у розмірі 589 269 гривень 13 копійок, з основного платежу. Коштів на відшкодування зазначеної суми не надходило.
Відповідно до статті 2 Закону України „Про плату за землю” (закон втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом Українивід 02 грудня 2010 року, далі Закон) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Справляння земельного податку за земельні ділянки, надані в користування у звязку з укладенням угоди про розподіл продукції, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Згідно з частиною першою статті 14 Закону платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону, власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Статтею 17 Закону передбачено, що податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної i комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня i 15 листопада.
Згідно з пунктом 286.2 статті 286 Кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до пунктів 287.3 статті 287 Кодексу податкове зобовязання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно пунктом 287.4 статті 287 Кодексу податкове зобовязання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” (закон втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом Українивід 02 грудня 2010 року), податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.
Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами”, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Пунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Абзацом четвертим підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
У судовому засіданні встановлено, що перша податкова вимога виставлена відповідачу 05 травня 2008 року за № 1/220 та була отримана представником відповідача 12 травня 2008 року.
Другу податкову вимогу було виставлено відповідачу 12 червня 2008 року за № 2/308 та була отримана представником відповідача 11 серпня 2008 року.
Відповідно до підпункту 5.4.1. пункту 5.4. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Крім того, судом встановлено, що ухвалою господарського суду міста Севастополі від 06 листопада 2008 року у справі № 5020-5/549 порушено провадження у справі про банкрутство державного підприємства “Конструкторське бюро радіозвязку”, введений мораторій на задоволення вимог кредиторів. Ухвалою від 13 квітня 2009 року вжиті заходи щодо забезпечення вимог кредиторів, а ухвалою від 10 червня 2009 року суд затвердив реєстр вимог кредиторів. Ухвалою цього суду від 22 липня 2009 року у справі № 5020-5/549 введено процедуру санації державного підприємства “Конструкторське бюро радіозвязку”.
Отже, зобовязання з земельного податку є поточними.
Пунктом 87.2 статті 87 Кодексу джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з пунктом 95.1 Кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.3 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з пунктом 95.4 Кодексу орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, враховуючи, що відповідач самостійно визначив податкове зобовязання та не сплатив його, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Керуючись статтями 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з державного підприємства “Конструкторське бюро радіозвязку” в доход місцевого бюджету Ленінського району міста Севастополя заборгованість з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 589 269 (пятсот вісімдесят девять тисяч двісті шістдесят девять) гривень 13 копійок.
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку встановленими частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя(підпис)О.О. Кириленко Постанову складено у повному обсязі 10 жовтня 2011 року
З оригіналом згідно
СуддяО.О. Кириленко