Постанова № 20266165, 27.10.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
27.10.2011
Номер справи
2а-2915/11/2770
Номер документу
20266165
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

27.10.11Справа №2а-2915/11/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Закритого акціонерного товариства «Монолитстрой»про стягнення заборгованості в розмірі 7603,31 грн.,

в с т а н о в и в:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Закритого акціонерного товариства «Монолитстрой»про стягнення заборгованості в розмірі 7603,31 грн. Вказує, що у звязку з несплатою ЗАТ «Монолистрой»самостійно визначеного податкового зобовязання у загальному розмірі 2935,00 грн. (з урахуванням часткової сплати 10500,00 грн. (у тому числі сплата пені у розмірі 225,24 грн.) у підприємства заборгованість склала 7603,31 грн. (податкові зобовязання 6804,34 грн., пеня 798,97 грн.). На момент звернення позивача до суду з даним позовом вказана заборгованість відповідачем не сплачена.

Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 7603,31 грн.

Ухвалою від 15 вересня 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 15 вересня 2011 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.

27 жовтня 2011 року від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі (а.с.67).

Відповідач, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином за місцем реєстрації (а.с.69-70).

Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять.

В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до пункту пятого частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України. Згідно зі ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Тому, з огляду на вказане, спір належить розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено наступне: Закрите акціонерне товариство «Монолитстрой»зареєстровано Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Ленінському районі м. Севастополя з 03.03.1994 року як платник податків і зборів (обовязкових платежів) (а.с.8).

ЗАТ «Монолитстрой»є платником податку на додану вартість з 25.07.1997 року.

Відповідно до п. 14.1 ст. 14 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-III (далі Закон № 2181) (що діяв на момент виникнення відносин) рРозстроченням податкових зобов'язань є надання платнику податків бюджетного кредиту на основну суму його податкових зобов'язань без урахування сум пені під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеної згідно з пунктом 16.4 статті 16 цього Закону. Відстроченням податкових зобов'язань є перенесення сплати основної суми податкових зобов'язань платника податків без урахування сум пені під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеної згідно з пунктом 16.4 статті 16 цього Закону, на пізніший термін. Платник податків, який звертається до податкового органу з заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого податкового зобов'язання. Розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань у межах процедури відновлення платоспроможності боржника відповідно до законодавства з питань банкрутства здійснюються на умовах, передбачених мировою угодою.

Згідно зі ст. 14 Закону № 2181 керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя 14.03.2008 року був поміщений договір про розстрочення грошових зобов'язань №16-р (а.с.9), на підставі якого прийнято рішення №16-р від 14.03.2008 року про розстрочення грошових зобов'язань ЗАТ «Монолитстрой»з податку на додану вартість у сумі 89000,00 грн. з 14.03.2008 року по 19.12.2008 року (а.с.10) з такими строками та сумами сплати: 20.03.2008 року 8900,00 грн.; 18.04.2008 року 8900,00 грн.; 20.05.2008 року 8900,00 грн.; 20.06.2008 року 8900,00 грн.; 18.07.2008 року 8900,00 грн.; 20.08.2008 року 8900,00 грн.; 19.09.2008 року 8900,00 грн.; 20.10.2008 року 8900,00 грн.; 20.11.2008 року 8900,00 грн.; 19.12.2008 року 8900,00 грн.

Відповідно до вищевказаного договору платник зобов'язується забезпечити своєчасну сплату розстроченої суми податкового зобов'язання та сплачувати суму процентів на сплачене розстрочене податкове зобовязання (його частку) одночасно зі сплатою відстроченої або чергової частини розстроченої суми.

Проте станом на 19.12.2008 року у відповідача утворився податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 4123,00 грн. (основний платіж 3541, 67 грн., пеня 581,33 грн.), що підтверджується зворотною карткою облікової картки (а.с.38). У звязку з несплатою ЗАТ «Монолитстрой» розстроченого податкового зобовязання по терміну 19.12.2008 року у сумі 8900,00 грн. та склала 13124,55 грн. (у тому числі пеня 682,88 грн.).

18.02.2009 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя було проведено невиїзну документальну перевірку ЗАТ «Монолитстрой»з питання перевірки уточнюючого розрахунку податкових зобовязань з ПДВ за травень 2008 року. За результатами перевірки було складено акт № 91/15-219/13776771/1238/10 від 18.02.2009 року (а.с.12-13). У ході перевірки було встановлено порушення з боку відповідача вимог п. 17.2 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: підприємство не нарахувало самостійно 5 % штраф у звязку із самостійним виправленням помилки у розмірі 1165,70 грн.

Відповідно до п. 17.2 ст. 17 Закону № 2181 платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму такої недоплати та штраф у розмірі п'яти відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; б) або відобразити суму такої недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за наступний податковий період, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми податкового зобов'язання з цього податку. Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються. При самостійному донарахуванні суми податкових зобов'язань адміністративні штрафи не накладаються.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.п.17.1.4 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, а саме: у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

На підстав акту перевірки керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополі було прийнято податкове повідомлення-рішення № 000075152/0 від 27.02.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в сумі 1166,00 грн. (а.с.11). Вказане податкове повідомлення-рішення було отримано головним бухгалтером ОСОБА_1 27.02.2009 року, що підтверджуються підписом останньої на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.11).

18.02.2009 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя було проведено невиїзну документальну перевірку ЗАТ «Монолитстрой»з питання своєчасності погашення узгодженого податкового зобовязання перед бюджетом з податку на додану вартість за жовтень 2008 року по терміну сплати 01.12.2008 року. За результатами перевірки було складено акт № 92/15-213/13776771/1239/10 від 18.02.2009 року (а.с.15-16). У ході перевірки було встановлено порушення з боку відповідача вимог п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: узгоджену сум зобовязань з податку на додану вартість за декларацією № 85447 за жовтень 2008 року, в якій було визначено до сплати 8914,00 грн. по терміну сплати 01.12.2008 року, було погашено частково та несвоєчасно, а саме: з затримкою на 14 календарних днів (15.12.2008 року).

Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, а саме: у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополі було прийнято податкове повідомлення-рішення № 000078152/0 від 27.02.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в сумі 537,43 грн. (а.с.14). Вказане податкове повідомлення-рішення було отримано головним бухгалтером ОСОБА_1 27.02.2009 року, що підтверджуються підписом останньої на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.14).

У завязку з несплатою ЗАТ «Монолитстрой»нарахованого податкового зобовязання у загальному розмірі 1703,43 грн. (з урахуванням часткової сплати 1,00 грн.) у підприємства збільшилась недоїмка, яка склала 14155,10 грн.

07.08.2009 року ЗАТ «Монолитстрой»надало до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за червень 2009 року (вх. № 62816), у якому підприємством була збільшена сума, яка підлягала сплаті до бюджету на 2795,00 грн. та нарахована сума штрафу у звязку з виправленням помилки у розмірі 140,00 грн.

У звязку з несплатою ЗАТ «Монолитстрой»самостійно визначеного податкового зобовязання у загальному розмірі 2935,00 грн. (з урахуванням часткової сплати 10500,00 грн. (у тому числі часткова сплата пені у розмірі 225,24 грн.) у підприємства заборгованість склала 7603,31 грн. (податкові зобовязання 6804,34 грн., пеня 798,97 грн.).

Відповідно до п.п. 6.2.2. п. 6.2. ст. 6 Закону № 2181 (що діяв на момент виникнення спору) податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Державною податкової інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 на адресу ЗАТ «Монолитстрой» була направлена перша податкова вимога № 1/518 від 23.10.2008 року (а.с.39) з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом в розмірі 31556,46 грн., яка була повернута з відміткою поштового відділення «адресат відсутній»(а.с.40).

Згідно з п.п. 6.2.4. п. 6.2 Закону № 2181 (що діяв на момент виникнення спору) у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2 Закону № 2181 перша податкова вимога № 1/518 від 23.10.2008 року була розміщена на «Дошку податкових повідомлень», що підтверджується актом № 158/24-0 від 05.11.2008 року (а.с.42).

Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2. Закону № 2181 Державною податкової інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя на адресу ЗАТ «Монолитстрой»була направлена друга податкова вимога № 2/620 від 08.12.2008 року (а.с.39) з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом в розмірі 14955,07 грн., яка була повернута з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою вибув»(а.с.41).

Згідно з п.п. 6.2.4. п. 6.2 Закону № 2181 (що діяв на момент виникнення спору) у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2 Закону № 2181 друга податкова вимога № 2/620 від 08.12.2008 року була розміщена на «Дошку податкових повідомлень», що підтверджується актом № 171/24-0 від 12.12.2008 року (а.с.42).

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість з податку на додану вартість в сумі 7603,31 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд

п о с т а н о в и в:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Монолитстрой» (99011, м. Севастополь, вул. Демидова, 13, код ЄДРПОУ 13776771, р/р 26003010000089 у АКБ «Індустріалбанк», МФО 313849) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37) у дохід державного бюджету Ленінського району м. Севастополя суму заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у розмір 7603,31 грн. (сім тисяч шістсот три грн. 31 коп.) на р/р 31112029700007, банк отримувача - Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035598, код платежу 14010100, шляхом стягнення коштів, які перебувають у власності підприємства, у тому числі за рахунок готівки, що належить платнику податків, а також стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих платника; продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя< підпис >О.І. Майсак

< З оригіналом згідно >

< Суддя ><підпис ><Суддя >