Постанова № 20261844, 09.12.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.12.2011
Номер справи
2а-11136/11/2670
Номер документу
20261844
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

09 грудня 2011 року                     № 2а-11136/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., вирішив у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомДержавної інспекції з контролю за цінами в Київській області

доПідприємства з 100 % іноземними інвестиціями «Білла-України»

простягнення заборгованості у розмірі 65546,37 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна інспекція з контролю за цінами в Київській області (далі –позивач) з позовом до Підприємства з 100 % іноземними інвестиціями «Білла-України»(ідентифікаційний код 25288083) (далі –відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 65546,37 грн.

Стягнення економічних санкцій провадиться позивачем на підставі суми заборгованості, що не сплачена відповідачем згідно рішення Державної інспекції з контролю за цінами в місті Києві про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 75 від 22.04.2011 р.

В судове засідання представники сторін не з’явилися, належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання.

Відповідно до частини шостої ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 41, 122, 128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Державною інспекцією з контролю за цінами в місті Києві проведено перевірку дотримання порядку формування та застосування цін на окремі види продовольства Товариства з обмеженою відповідальністю «Молодіжний центр «Елко».

Державною інспекцією з контролю за цінами в Київській області при перевірці Підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Білла-України», (надалі - ПІІ «Білла-України») було встановлено, що за період з 20.04.2010 р. по 24.03.2011 р. при формуванні та застосуванні роздрібних цін на молоко, масло вершкове та сир застосовано торговельну надбавку в розмірі від 15,05% до 47,73%, що перевищує граничний рівень 15%, в результаті чого необґрунтовано одержано суму виручки в розмірі 21 848,79 грн.

Таким чином, ПІІ «Білла-України» порушено вимоги пп.1.1 розпорядження КОДА від 21.04.2008 р. №653 «Про заходи з регулювання продовольчому ринку Київської області». Зазначені порушення викладені та підтверджені в акті перевірки від 29.09.2010р. №226.

За наслідками перевірки винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 75 від 22.04.2011 р., яке у встановленому законом порядку не оскаржувалось.

Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Постановою Кабінету Міністрів України №1819 затверджено Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами. Згідно з п. 1 зазначеного Положення, Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому.

Пунктом 4 даного Положення встановлено, що Державна інспекція в межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.

У відповідності до п. 5 вищезазначеного положення посадова особа органів державного контролю за цінами має право проводити в органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності перевірки бухгалтерських документів, книг, звітів, калькуляцій та інших документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів; одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, підприємств, установ та організацій матеріали та інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань.

Керуючись ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення»Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві відповідно до повноважень, наданих Постановою КМУ № 1819, прийнято рішення № 75 від 22.04.2011 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.

Згідно 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв на момент виникнення спірних правовідносин, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно вимог п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач довів правомірність заявлених ним позовних вимог, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Підприємства з 100 % іноземними інвестиціями «Білла-України»(ідентифікаційний код 25288083) суму необґрунтовано отриманої виручки та штраф у розмірі 65 546 грн. 37 коп. (шістдесят п’ять тисяч п’ятсот сорок шість грн. 37 коп.).

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л. О. Маруліна