Постанова № 20260491, 27.10.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.10.2011
Номер справи
2а-8019/11/2670
Номер документу
20260491
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27 жовтня 2011 року 11:18 № 2а-8019/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І.В. та представників:

позивача: Самборського В.С.;

відповідача: не зявились

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомТериторіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю “Енергія ЛТД”

простягнення штрафу На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 27 жовтня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

06 червня 2011 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області (далі по тексту позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Енергія ЛТД” (далі по тексту відповідач, ТОВ “Енергія ЛТД”), в якому просить стягнути з ТОВ “Енергія ЛТД” штраф у розмірі 1020,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 червня 2011 року відкрито скорочене провадження у справі №2а-8019/11/2670 та зобовязано позивача надати суду: власне письмове підтвердження того, що у провадженні адміністративних судів або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору; довідку про знаходження відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) дійсну на момент розгляду спору у суді; всі оригінали (для огляду) доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення із зазначенням поважних причин їх відсутності; оригінали і належним чином засвідчені копії довідок про найменування і номери рахунків, відкритих у банківських установах або органах Державного казначейства України, на які підлягає стягненню спірна сума в разі задоволення позову (у розрізі окремих видів платежів).

Крім того, відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача; витребувати від відповідача оригінали (для огляду) і належним чином засвідчені копії установчих документів, на підставі яких діє відповідач (установчий договір, статут, положення, свідоцтво про державну реєстрацію) та необхідні документи або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії суду.

Станом на 15 липня 2011 року витребуваних документів сторони до суду не надали.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 липня 2011 року призначено адміністративну справу №2а-8019/11/2670 до судового розгляду на 01 серпня 2011 року.

Розгляд справи неодноразово відкладався у звязку з необхідністю витребування додаткових доказів та неявкою представника відповідача.

В судовому засіданні 27 жовтня 2011 року представник позивача позовні вимоги підтримав, відповідач свого уповноваженого представника не направив, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення представника позивача, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

ТОВ “Енергія ЛТД” є учасником ринку цінних паперів, регулювання якого здійснюється в порядку, визначеному Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”.

У відношенні ТОВ “Енергія ЛТД” складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 03 лютого 2011 року №205-КУ, відповідно до якого при перевірці регулярної річної інформації відповідача виявлено ознаки порушення статті 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” та пункту 1 глави 1 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591, а саме: розміщення не в повному обсязі регулярної річної інформації за 2009 рік ТОВ “Енергія ЛТД” в інформаційній базі даних ДКЦПФР (www.stockmarket.gov.ua): пункт 1.14 глави 2розділу V Положення в описі бізнесу не розкрита інформація про основні придбання або відчуження; основні засоби емітента; укладені, але ще не виконані договори на кінець звітного року; пункт 1.15 глави 2 розділу V Положення в таблиці “Інформація щодо вартості чистих активів емітента” неповністю наведений висновок до вимог комісії.

Відповідно до акта про правопорушення на ринку цінних паперів від 03 лютого 2011 року №205-КУ за результатами розгляду справи про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів прийнято постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 16 лютого 2011 року №199-КУ, якою накладено на ТОВ“Енергія ЛТД” штраф у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020,00 грн., за розміщення не в повному обсязі регулярної річної інформації.

Постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 16 лютого 2011 року №199-КУ направлено відповідачу поштою.

Оскільки сума штрафу відповідачем не сплачена, позивач просить стягнути таку суму штрафу у судовому порядку.

Відповідач свого представника в судові засідання не направляв, письмового заперечення проти позову не надав.

Окружний адміністративний суд міста Києва вважає обґрунтованими позовні вимоги Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області, виходячи з наступного.

Відповідно до частини першої статті 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Згідно з пунктом 1 глави 1 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591, емітенти цінних паперів зобовязані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.

Як встановлено в акті про правопорушення на ринку цінних паперів від 03 лютого 2011 року №205-КУ, ТОВ “Енергія ЛТД” розмістило не в повному обсязі регулярну річну інформацію.

Пункт 14 статті 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з частиною другою статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Суд встановив що розмір накладеної на відповідача санкції за розміщення не в повному обсязі інформації знаходиться у законодавчо встановлених межах, а докази на підтвердження оскарження відповідачем постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 16 лютого 2011 року №199-КУ в судовому порядку в матеріалах справи відсутні.

Таким чином, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 16 лютого 2011 року №199-КУ є чинною та обовязковою для виконання відповідачем.

Відповідно до частини третьої статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Доказів на підтвердження сплати суми штрафу у розмірі 1020,00 грн. відповідачем до суду не надано.

Згідно з частиною другою статі 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” (в редакції, чинній на момент звернення до суду) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області ґрунтуються на приписах законодавства, та про необхідність їх задоволення.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Енергія ЛТД” (03040, м.Київ, вул. Васильківська, буд. 14, ідентифікаційний код 30857663) на користь Державного бюджету України (р/р №3111410670003, код бюджетної класифікації - 21081100) штраф у сумі 1020,00грн. (одна тисяча двадцять гривень нуль копійок).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко