ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
17 листопада 2011 року № 2а-10677/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді ДонцяВ.А. вирішив за правилами письмового провадження адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Коропському районі Чернігівської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Транс Люкс"
простягнення 35377,01 грн., Державна податкова інспекція у Коропському районі Чернігівської області звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Транс Люкс" податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 35377,01грн.
Позов обґрунтований зокрема тим, що відповідачем не подано вчасно податкову звітність з орендної плати за земельні ділянки за 2010-2011роки, внаслідок чого контролюючим органом було донараховано основний платіж з орендної плати за землю та штрафні санкції, які відповідачем самостійно не сплачені.
Позивач просив розглядати справу без участі представника.
Відповідач участь повноважного представника в судовому розгляді справи не забезпечив, про місце, дату та час судових засідань повідомлявся належним чином, про що свідчать поштові повідомлення про вручення повісток.
Відповідно до частин четвертої, шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України судом ухвалено про розгляд справи без участі представників сторін за наявними матеріалами та продовження розгляду справи за правилами письмового провадження.
Розглянувши адміністративний позов, дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "СП Транс Люкс" (ідентифікаційний код 33739556, місцезнаходження: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13), зареєстроване 27.09.2005 р. Деснянською районною у місті Києві державною адміністрацією, відповідача взято на податковий облік у Державній податковій інспекції Печерського району міста Києва 28.09.2005 р. за №41294.
Як убачається з матеріалів справи, позивачем проведено документальну невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Транс Люкс" з питань дотримання вимог податкового законодавства з плати за землю (орендної плати за землю) за період з 01.01.2010 р. по 03.06.2011 р., про що складено акт від 03.06.2011 р. №331/15-309/33739556. У ході проведення перевірки встановлено факт неподання платником податку податкової звітності з орендної плати за землю за 2010-2011 роки.
За результатами документальної невиїзної перевірки контролюючим органом було прийнято: податкове повідомлення-рішення від 20.06.2011 р. №0000181530, яким донараховано Товариству з обмеженою відповідальністю "СП Транс Люкс" основного платежу з орендної плати за землю в розмірі 24112,13грн. та штрафні санкції в розмірі 9227,41грн.; податкове повідомлення-рішення від 20.06.2011 р. №0000171530, яким нараховано відповідачу штрафні санкції в розмірі 1077,5 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 23.06.2011 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштових відправлень з підписом уповноваженої особи (Журавльова).
У зв’язку з несплатою відповідачем узгодженого податкового зобов’язання з орендної плати, позивачем прийнята перша від 03.08.2009 р. №1/18 та друга від 07.09.2009 р. №2/28 податкові вимоги на суми 1423,05грн. та 2846,10 грн. відповідно. Вказані вимоги отримані відповідачем, про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленнях про вручення поштового відправлення з першою та другою податковими вимогами.
Станом на час розгляду справи судом, консолідований податковий борг відповідача перед бюджетом становить 35377,01грн. (з урахуванням пені–959,97 грн.), що підтверджується розрахунком Державної податкової інспекції у Коропському районі Чернігівської області про заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Транс Люкс" перед бюджетом.
Вирішуючи спір, суд виходить з такого.
Статтею 14 Закону України "Про плату за землю" від 3 липня 1992 року № 2535-XII (чинного на час виникнення спірних правовідносин) визначалось, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно із статтею 17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов’язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно з підпунктом 17.1.1. пункту 17.1. статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000року № 2181-ІІІ (чинного на час виникнення спірних правовідносин) платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до підпункту 54.3.1. пункту 54.3. статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Як уже зазначалось, за результатами документальної невиїзної перевірки контролюючим органом встановлено неподання податкових декларацій з орендної плати за земельні ділянки державної, комунальної власності. У зв’язку з цим, прийнято податкові повідомлення-рішення від 20.06.2011 р. №0000181530, від 20.06.2011 р. №0000171530, якими донараховано Товариству з обмеженою відповідальністю "СП Транс Люкс" основного платежу з орендної плати за землю в розмірі 24112,13 грн. та штрафні санкції в розмірі 10304,91 грн.
Пунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Судом встановлено, що з метою погашення податкового боргу відповідачу надсилались податкові вимоги за правилами, встановленими статтею 6 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000року № 2181-ІІІ, чинного на час виникнення податкового боргу. Вказані податкові вимоги отримані платником податку, що підтверджується матеріалами справи.
Станом на час розгляду справи судом, відсутні докази сплати відповідачем податкового боргу, оскарження податкових-повідомлень рішень у судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкового боргу в розмірі 35377,01грн., відтак адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони–суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Позивач–суб’єкт владних повноважень, звільнений від сплати судового збору (державного мита), не надав суду доказів понесення ним судових витрат, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, тому підстави для присудження на його користь судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 9, 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,–
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Транс Люкс" (ідентифікаційний код 33739556) на користь місцевого бюджету (р/р 33211812700213, Вишеньківська сільська рада, 22816021, УДК в Чернігівській області, МФО 853592) суму податкового боргу з орендної плати за землю в розмірі 35377,01грн. (тридцять п’ять тисяч триста сімдесят сім грн. 01коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі відкладення складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.А. Донець