Постанова № 20254440, 03.10.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2011
Номер справи
2а/2370/7123/2011
Номер документу
20254440
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2011 року Справа № 2а/2370/7123/2011

03.10.11

10 год. 10 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Новікової Т.В., при секретарі Кулику О.П., за відсутності сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Металопостач»про стягнення простроченої заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 07.09.2011р. до товариства з обмеженою відповідальністю «Металопостач», в якому просить стягнути з відповідача прострочену заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне страхування на суму 353 грн. 15 коп. Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що товариство з обмеженою відповідальністю «Металопостач»в порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»№2464-VI від 08.07.2010 року не виконало обовязку щодо сплати до УПФУ в Придніпровському районі м. Черкаси заборгованості в сумі 353 грн. 15 коп.

Представник позивача в судове засідання не зявився, однак на адресу суду надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач до зали судового засідання не зявився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, не повідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Металопостач»юридична особа, відповідно до копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, зареєстроване 28.10.2005р., ідентифікаційний код 33828347, є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, відповідно до підпункту 6 пункту 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Згідно розрахунків сум нарахування єдиного соціального внеску за червень 2011 року нараховано страхові внески в сумі 1601 грн. 65 коп., строк сплати яких настав 20.07.2011р.,однак не сплачені в повному обсязі та в установлені законом строки (частково сплачено 1407 грн. 07 коп.). У звязку з несвоєчасною сплатою єдиного соціального внеску до відповідача застосовано штрафну санкцію у сумі 157 грн. та пеню у сумі 01 грн. 57 коп. згідно рішення від 11.08.2011р. №635. Таким чином з урахуванням часткової сплати, штрафної санкції та пені загальна сума боргу становить 353 грн. 15 коп.

З огляду на викладене та з наявних в матеріалах справи доказів, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Податкове законодавство не регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску

Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " від 26 червня 1997 року № 400/97 ВР (далі за текстом «Закон № 400/97 ВР»).

Статтею 4 Закону № 400/97 ВР визначено, що платниками єдиного внеску є: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно до ч.2,3 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік. (ч.8 ст.9 Закону № 400/97 ВР).

Дослідивши та проаналізувавши надані суду докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 03.10.2011р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України, про що повідомлено в судовому засіданні.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, ч. 2 ст.128, ст.ст. 158-159, ст.ст. 161-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Металопостач»(18000, Черкаська область, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 305, кв. 218, ідентифікаційний код 33828347) на користь управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси (18016, м. Черкаси, вул. Героїв Сталінграду, 10) заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за червень 2011 року, штрафну санкцію та пеню на загальну суму 353 грн. 15 коп. (триста пятдесят три гривні 15 коп.).

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 04 жовтня 2011 року.

Суддя Т.В. Новікова