Постанова № 20229535, 15.07.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2011
Номер справи
2а-3147/11/1470
Номер документу
20229535
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.07.2011 р.                                                                                 Справа № 2а-3147/11/1470

           м.Миколаїв

11:40

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мавродієвої М.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу

за позовомДПІ у Заводському районі м. Миколаєва, вул. Г.Петрової, 2-А,Миколаїв,54029 доЗаводська районна організація партії промисловців і підприємців України, пр. Леніна, 25,Миколаїв,54029 проприпинення юридичної особи, в с т а н о в и в: 15.07.2011 від позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.

На підставі п.10 ч.1 ст.3 та ч.6 ст.128 КАС України, враховуючи, що прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд вважає за можливе розглянути адміністративний позов в порядку письмового провадження, на основі наявних у справі матеріалів.

Позивач звернувся з позовом до суду про припинення юридичної особи відповідача. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що всупереч вимогам п.177.5 ст.177 та пп.49.18.5 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу відповідач не подає до державних податкових органів бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів з 06.08.2008, про що свідчить акт №151/26029120 від 11.03.2011 (арк.спр.4).

Ухвала суду від 15.04.2011 та позовна заява з додатком направлені за юридичною адресою відповідача, повернулись з відміткою поштової установи про закінчення терміну зберігання (арк.спр.23-38).

          Відповідач відповідно до ст.ст.19,22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить довідка управління статистики (арк.спр.6). Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають з’ясування судом або стороною по справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.

          При прийнятті рішення по справі судом взято до уваги наступне.

Згідно даних Головного управління статистики у Миколаївській області (арк.спр.6), Заводська районна організація партії промисловців і підприємців України зареєстрована Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 22.08.2001 за №15221070001004591, організаційно-правова форма господарювання –політична партія.

Згідно листа партії промисловців і підприємців України від 11.07.2011 №15, який міститься в матеріалах справи, Заводська районна організація партії промисловців і підприємців України є територіальною партійною організацією, рішення про утворення якої, приймалося Радою вищестоящої партійної організації (арк.спр.45).

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Заводської районної організації партії промисловців і підприємців України про припинення юридичної особи, що фактично призведе до ліквідації відповідача.

Згідно із ч.2 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»№755-IV від 15.05.2003 (надалі - Закон №755-IV), підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до Закону.

Відповідно до ч.1 ст.33 Закону №755-IV, юридична особа припиняється в результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення або в результаті ліквідації за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Проте, діяльність політичних партій регулюється спеціальним законодавством, а саме Законом України «Про політичні партії в Україні»від 05.04.2001 (із змінами та доповненнями) (надалі –Закон 2365-ІІІ).

Так, політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.

Відповідно до згаданого закону, політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному законом порядку. Втручання з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб у створення і внутрішню діяльність політичних партій та їх місцевих осередків забороняється, за винятком випадків, передбачених законом.

У відповідності до вимог ч.1 ст.19 Закону 2365-ІІІ, у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності; заборона політичної партії.

Згідно ст.23 Закону 2365-ІІІ, політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими законами України.

Як передбачено ст.24 Закону 2365-ІІІ, у разі невиконання політичною партією вимоги частини шостої статті 11 цього Закону, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до Верховного Суду України з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва. Інші підстави для анулювання реєстраційного свідоцтва не допускаються. Рішення Верховного Суду України про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших статутних утворень політичної партії, припинення членства в політичній партії.

Як вбачається з вищенаведеної норми, законом не передбачено такої підстави для припинення юридичної особи –політичної партії, як неподання податкової звітності протягом року.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що правові підстави для припинення юридичної особи - відповідача відсутні.

          Керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 128, 159-163, 167, 254 КАСУ, адміністративний суд -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову відмовити.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя                                                                                           М.В. Мавродієва