Постанова № 20224570, 16.12.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2011
Номер справи
2а-10858/11/1270
Номер документу
20224570
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 грудня 2011 року Справа № 2а-10858/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Матвєєвої В.В.,

при секретарі: Захаровій Ю.О.,

за участю сторін:

прокурора: Сайтарли І.М. (посвідчення № 972 від 15.05.2010, дійсне до 15.05.2015)

представника позивача УПФУ

в м. Кіровську Луганської області: не зявився,

відповідача фізичної особи субєкта підприємницької діяльності

ОСОБА_1: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора м. Кіровська Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Кіровську Луганської області до фізичної особи субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення недоїмки по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 1144,95 грн., -

В С Т А Н О В И В:

17 листопада 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Кіровська Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Кіровську Луганської області до фізичної особи субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення недоїмки по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 1144,95 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач 10.02.2000 зареєстрований виконавчим комітетом Кіровської міської ради як субєкт підприємницької діяльності та взятий на облік до Управлінні пенсійного фонду України в м. Кіровську як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

В порушення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» відповідач не сплачує страхові внески, у звязку з чим станом на 01.11.2011 у відповідача виникла недоїмка по сплаті страхових внесків за період з січня по жовтень 2011 року у розмірі 1144,95 грн.

У звязку з несплатою відповідачем недоїмки позивач звернувся з позовом до суду.

У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримала в повному обсязі та пояснила, що за період з січня по жовтень 2011 року відповідач повинен був сплати борг по сплаті єдиного внеску в сумі 4704,01 грн., але сплатив 3559,06 грн., тобто, сума, яка підлягає стягненню в примусовому порядку становить 1144,95 грн. Просила позов задовольнити.

Представник УПФУ в м. Кіровську Луганської області в судове засідання не зявився, про час, дату та місце проведення розгляду справи був повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач в судове засідання повторно не зявився, про час, дату та місце проведення розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями, заперечень проти позову не надав, про причини неявки суду невідомо.

Тому суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника УПФУ в м. Кіровську Луганської області та відповідача.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Кіровської міської ради 10.02.2000 за № 04051922ф0010270 (а. с. 5), зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Управлінні пенсійного фонду України в м. Кіровську Луганської області 10.02.2000 (а. с. 6).

Станом на 01.11.2011 недоїмка відповідача по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування складає 1144,95 грн., що підтверджується карткою особового рахунку платника за період з 01.01.2011 по 31.10.2011 (а. с. 7), розрахунком ціни позову (а. с. 8) та звітами за січень вересень 2011 року (а. с. 27-44).

Правовідносини, пов'язані зі сплатою страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування регулюються Конституцією України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

08.07.2010 прийнято Закон України № 2464 від 08.07.2010 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» (далі Закон № 2464), який набрав чинності з 01.01.2011 року, регулює правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є: роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Згідно звітів за січень вересень 2011 року та картки особового рахунку платника, наданих позивачем до позову, заборгованість відповідача по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування становить 1144,95 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464, у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки

Як вбачається із матеріалів справи, загальна сума заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з січня по жовтень 2011 року становить 4704,01 грн. Відповідачем була частково здійснена сплата боргу в розмірі 3559,06 грн., тому не сплаченою залишається заборгованість в сумі 1144,95 грн., яка до теперішнього часу відповідачем до Управління пенсійного фонду України в м. Кіровську не перерахована.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Як встановлено в судовому засіданні, заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 1144,95 грн. відповідачем не сплачена.

Суд вважає, що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому позов Прокурора м. Кіровська Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Кіровську Луганської області до фізичної особи субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення недоїмки по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 1144,95 грн. підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 6, 9, 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора м. Кіровська Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Кіровську Луганської області до фізичної особи субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення недоїмки по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 1144,95 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Управління пенсійного фонду України в м. Кіровську Луганської області (юридична адреса: 93800, Луганська область, м. Кіровськ, вул. Борисова, 7, код 21792376, р/р 37191052001208 УДК в м. Кіровську, МФО 804013) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 1144,95 грн. (одна тисяча сто сорок чотири гривні девяносто пять копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 21 грудня 2011 року.

СуддяВ.В. Матвєєва