Постанова № 20224573, 21.12.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2011
Номер справи
2а-11184/11/1270
Номер документу
20224573
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №9

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 грудня 2011 року Справа № 2а-11184/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Каюда А.М., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Антрацитівський комбікормовий завод» про стягнення суми штрафної санкції в розмірі 17000,00грн.., -

ВСТАНОВИВ:

30 листопада 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Антрацитівський комбікормовий завод» про стягнення суми штрафної санкції в розмірі 17000,00грн..

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відкрите акціонерне товариство «Антрацитівський комбікормовий завод» в порушення вимог ст..40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 року, а саме зазначає що річну інформацію за 2010 рік відповідачем до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в передбачені законодавством терміни надано не було. Таким чином відповідач порушив вимоги п.1 глави 7 розділу V Положення в частині розкриття інформації шляхом подання до Комісії. За зазначене правопорушення відповідальність передбачена п.7 ч.1. ст..11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». Обставин, що помякшують відповідальність не встановлено, обставиною що обтяжує відповідальність є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення. За таких обставин позивач просив стягнути суму штрафної санкції в розмірі 17000,00грн.

Ухвалою від 02 грудня 2011 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Відповідачем ухвала про відкриття скороченого провадження була отримана 09 грудня 2011 року згідно поштового повідомлення (а.с.17)

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Відповідно до ст.5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» від 30.10.96 №448, державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Iнші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до пунктів 1та 2 гл.1 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 року передбачено, що емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу. Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.

Пунктом 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 року передбачено,що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

З постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 10.06.2011 року (а.с.7) вбачається що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери в порушення вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364. Відповідно до п.1 глави 7 розділу V Положення розкриття річної інформації шляхом надання до комісії здійснюється у строк не пізніше 1 червня року наступного за звітнім. Річну інформацію за 2010 рік відповідачем до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін, передбачений законодавством, не подано. Зазначена постанова була направлена на адресу відповідача 10 червня 2011 року (а.с.7,8)

Уповноваженою особою позивача 22.06.2011 року було складено акт №109-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту (а.с.9). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів №209-ЛУ від 22.06.2011 року та постанова про розгляд справи була направлена на адресу відповідача (а.с.10,11).

30.07.2010 року у відношенні відповідача було винесено постанову про накладення санкцій №310-ЛУ у звязку з не розкриттям річної інформації за 2009 рік з передбачені законодавством строки. (а.с.12)

Пункт 7 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачає, що за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Постановою № 209ЛУ від 05.07.2011 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 17 000, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України. Обставиною, що обтяжує відповідальність є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення (постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №310ЛУ від 30.07.2010). (а.с.13) Постанова № 209-ЛУ була направлена відповідачу 05.07.2011 (а.с.14).

Постанова №209-ЛУ від 05.07.2011 року у встановленому законодавством порядку відповідачем не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Частиною 3 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.

Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Антрацитівський комбікормовий завод» про стягнення суми штрафної санкції в розмірі 17000,00грн.. задовольнити повністю.

<Текст >

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Антрацитівський комбікормовий завод» (94600, Луганська область, м.Антрацит, вул..Шота Руставелі,1а код 20162456) суму штрафної санкції у розмірі 17000,00грн (сімнадцять тисяч гривень) в дохід Державного бюджету України р/р 31112106700010 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100.

< Текст >

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяА.М. Каюда