Постанова № 20218654, 28.11.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.11.2011
Номер справи
2а-0870/8769/11
Номер документу
20218654
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2011 року (14 год. 30 хв.) Справа № 2а-0870/8769/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Киселя Р.В.,

при секретарі судового засідання: Бобер І.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя

до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармацевтичне підприємство «Аптека-132»

про: стягнення коштів,

18.10.2011 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя (далі позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармацевтичне підприємство «Аптека-132» (далі відповідач), в якому позивач просить стягнути з рахунків платника податків у всіх банках, обслуговуючих відповідача, на користь Державного бюджету Ленінського району м. Запоріжжя штрафні санкції у розмірі 1299,40 грн., Місцевого бюджету Ленінського району м. Запоріжжя прибуткового податку у розмірі 625,86 грн.

Крім того, позивач просить поновити йому строк звернення до суду із вимогою про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 1299,40 грн., яка виникла на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» №0004032304 від 19.10.2010.

Заявник обґрунтував вимоги тим, що у звязку з порушенням підприємством норм п.9 ст. 3 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» та п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України за ТОВ «Фармацевтичне підприємство «Аптека-132» рахується заборгованість перед бюджетом у розмірі 1925,26 грн., у тому числі штрафні санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 1299,40 грн. та з податку на доходи фізичних осіб у сумі 625,86 грн. Станом на 29.09.2011 податкова заборгованість відповідачем не погашена.

Ухвалою судді від 20.10.2011 у звязку з невідповідністю позовної заяви вимогам ч. 5 ст. 106 КАС України, позовна заява була залишена без руху, наданий строк для усунення недоліків позовної заяви до 31.10.2011.

У визначений судом строк заявник усунув недоліки подання, про які йшлося в ухвалі від 20.10.2011.

Ухвалою від 01.11.2011 було відкрито провадження в адміністративній справі, судове засідання призначено на 15.11.2011.

У судове засідання призначене на 15.11.2011 представник не зявився, про причини неявки суд не повідомив, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, заперечень проти позову та заяву про розгляд справи за його відсутності до суду не надав.

У звязку з неприбуттям у судове засідання відповідача, на підставі п. 3 ч. 1 ст. 128 КАС України, судове засідання було відкладене на 28.11.2011

28.11.2011 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.

У судове засідання 28.11.2011 представник відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового засідання, не зявився, про причини неприбуття суд не повідомив.

Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд на підставі ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Ухвалою від 28.11.2011 була задоволена заява позивача про поновлення строку звернення до суду, поновлено такий строк.

Розглянувши наявні в матеріалах справи документи та матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, працівниками позивача було проведено перевірку відповідача. За результатами перевірки складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимоги з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 12.10.2010 № 0374/08/28/23788640, у висновках якого вказані порушення, а саме: п.9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг».

На підставі зазначеного акту та його висновку відповідачу винесено рішення форми «С» про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.10.2010 № 0004032304 на суму 1700 грн., корінець якого міститься в матеріалах справи. Вказане рішення отримано 19.10.2010 директором підприємства Шустовою Р.І., про що свідчить її підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Пунктом 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно із п 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі облік розрахункових операцій встановлена відповідальність таких суб'єктів господарювали у вигляді фінансових санкцій в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» визначено, що фіскальні функції це здатність РРО забезпечувати однократне занесення, довгострокове зберігання у фіскальній пам'яті, багаторазове прочитання і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Цією ж статтею визначено, що фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті. Отже роздрукування фіскального звітного чеку є фіскальною функцією РРО.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199 затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, дія яких поширюється на реєстратори розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг) та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), крім тих реєстраторів, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Згідно до Закону України «Про державну податкову службу України» функціями органів державної податкової інспекції є здійснення контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі, валютні операції, порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, компютерних систем і товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи, послуги, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності та ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення окремих видів підприємницької діяльності.

Пунктом 6 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу України» зазначено, що органи податкової інспекції забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.

Оскільки ТОВ «Фармацевтичне підприємство «Аптека-132» частково сплатили суму боргу, тому залишок несплаченої суми становить 1299,40 грн.

Податковий борг з податку на доходи з фізичних осіб у сумі 625,86 грн. виник на підставі самостійно задекларованих податкових зобовязань:

-податкова декларації з податку на доходи з фізичних осіб від 03.03.2011, в 15 рядку якої зазначена сума заборгованості з податку на доходи фізичних осіб станом на 01.01.2011 за даними обліку податкового агенту у розмірі 1704,00 грн.;

- податкова декларації з податку на доходи з фізичних осіб від 03.03.2011, в 03 рядку якої зазначена сума податку на доходи фізичних осіб, яка нарахована (утримана) з цих доходів у звітному (податковому) періоді і яка становить 144,60 грн.;

-податкова декларації з податку на доходи з фізичних осіб від 25.03.2011, в 03 рядку якої зазначена сума податку на доходи фізичних осіб, яка нарахована (утримана) з цих доходів у звітному (податковому) періоді і яка становить 144,60 грн.

Також, відповідно до п. 5.3 ст. 5 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, за несвоєчасну сплату податкових зобовязань за період з 02.03.2011 по 20.07.2011 підприємству було нараховано пеню у сумі 12,49 грн.

Оскільки, станом на 01.03.2011 за відповідачем рахувалась переплата у розмірі 1380,83 грн., тому сума боргу зменшилась і становить 625,86 грн.

Згідно із пп. 16.1.4 п. 16. 1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 31.1 ст. 31 Податкового кодексу України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

В пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно із п. 46.1 ст. Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно із п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно із п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п. 131.1. ст. 131 Податкового кодексу України, нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Судом встановлено, що у встановлений законодавством строк податкові зобовязання відповідачем сплачено не було, тому позивачем надіслано на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» від 04.02.2011 № 106/2941 на суму 1299,40 грн., яка направлена ТОВ «Фармацевтичне підприємство «Аптека-132» листом з оголошеною цінністю.

Підпунктом 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Вищенаведеними нормативними актами не передбачено направлення податкових вимог в інших випадках.

Згідно п.п. 89.1.1 п. 89.1. ст. 89 Податкового Кодексу України, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

На підставі вищезазначеної норми, заступником начальника ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя було прийнято рішення від 04.02.2011 № 51 про опис майна у податкову заставу.

Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи відсутність заперечень підприємства проти заявлених вимог, у суду відсутні підстави вважати необґрунтованими вимоги заявника.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог та визнав адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 14, 86, 160, 163, 183-3 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармацевтичне підприємство «Аптека-132» про стягнення коштів - задовольнити.

Стягнути штрафні санкції у розмірі 1299,40 грн. (оду тисячу двісті девяносто девять гривень 40 коп.) та заборгованість з прибуткового податку у розмірі 625,86 грн. (шістсот двадцять пять гривень 25 коп.) з рахунків платника податків у всіх банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтичне підприємство «Аптека-132» (код ЄДРПОУ 23788640, юридична адреса: вул. Добролюбова, 1-А, м. Запоріжжя, 69006) на користь Державного бюджету Ленінського району м. Запоріжжя на розрахунковий рахунок 33217811700006 в ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677103, код платежу 13050100.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя (підпис) Р.В. Кисіль