Постанова № 20198300, 17.11.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
17.11.2011
Номер справи
2а-9863/11/0170
Номер документу
20198300
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 листопада 2011 р. Справа №2а-9863/11/0170/26 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді ПетренкоВ.В., за участю секретаря АсєєвоїЛ.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Датагруп»

до Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим

про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій,

за участю представників сторін:

позивач ОСОБА_1, паспорт НОМЕР_1, довіреність б/н від 25.01.11 року;

від відповідача Доляновська Ася Миколаївна, посвідчення № 05 від 01.10.06р.

Суть спору: Приватне акціонерне товариство «Датагруп» звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Республіканського комітету по земельних ресурсах АРК про визнання протиправними дій посадових осіб Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим в частині видачі висновку від01.06.2011року про негативну оцінку технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га, що передається в оренду ПАТ«Датагруп» для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3; зобов'язати Республіканський комітет по земельних ресурсах АРК призначити повторну державну експертизу технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га, що передається в оренду ПАТ«Датагруп» для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Республіканським комітетом по земельних ресурсах АРКрим протиправно та безпідставно відмовлено в погодженні технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га, що передається в оренду ПАТ«Датагруп» для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3.

Адміністративний позов не відповідав ст. 106 КАС України, у зв'язку з чим ухвалою суду від 09.08.2011р. позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.

Позивач усунув недоліки зазначені в ухвалі суду від 09.08.2011р. у визначений судом строк.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 23.08.2011р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Відповідач проти задоволення адміністративного позову заперечує, посилаючись на правомірність та законність відмови в погодженні технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га, що передається в оренду ПАТ«Датагруп» для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3, про що надав суду письмові заперечення на адміністративний позов (а.с.56-57).

У судовому засіданні 17.11.2011року представник позивача надав уточнення позовних вимог, відповідно до яких просить скасувати негативний висновок технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3; визнати протиправними дії посадових осіб Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим в частині видачі висновку від14.04.2011року №371/12 про негативну оцінку технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3; зобовязати Республіканський комітет по земельних ресурсах АРК призначити повторну державну експертизу технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га, що передається в оренду ПАТ«Датагруп» для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував та просив у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «ДАТАГРУП» (далі ПАТ«Датагруп») звернулося до Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим для проведення державної експертизи технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га, що передається в оренду ПАТ«Датагруп» для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3.

Висновком державної експертизи землевпорядної документації від14.04.2011року №371/12 було встановлено, що надана на експертизу технічна документація не у повному обсязі відповідає вимогам діючого земельного законодавства України, встановленим нормам і правилам, та була повернена заявнику на доопрацювання та запропоновано надати довідку про склад угідь на земельній ділянці, що оцінюється (а.с.12).

24.04.2011року ПАТ«Датагруп» сплатило послуги по нормативно грошовій оцінці землі, що підтверджується випискою по рахунку (а.с.86) та платіжним дорученням №16010 від22.04.2011року (а.с.87).

ПАТ«Датагруп» повторно звернулося до Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим для проведення державної експертизи технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га, що передається в оренду ПАТ«Датагруп» для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3.

Висновком державної експертизи землевпорядної документації від01.06.2011року Республіканським комітетом по земельних ресурсах АРКрим було зазначено, що грошова оцінка населеного пункту с.Перово проведено. Інформація про нормативну грошову оцінку оформлюється у відповідності до ст.23 Закону України«Про оцінку земель» та встановлено, що технічна документація по нормативній грошовій оцінці не відповідає вимогам діючого земельного законодавства України, встановленим нормам і правилам, оцінюється негативно і не погоджується (зворотній бік а.с.12).

Не погодившись з висновками Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим, ПАТ«Датагруп» звернулось до Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим з листом від20.06.2011року №3481, у якому просило спростувати висновок Державної експертизи землевпорядної документації від01.06.2011рокупро негативну оцінку технічної документації з причин протиріччя ст. 21 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» і призначити додаткову державну експертизу (а.с.30).

Листом від05.07.2011року за №7995/10-50-100 Республіканський комітет по земельних ресурсах АРКрим повідомив, що відсутні підстави для проведення повторної державної експертизи, а також призначення додаткової державної експертизи (а.с.31-33).

Не погодившись з висновком Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим, ПАТ«Датагруп» звернулось до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Дослідивши матеріали справи, повно та всебічно вивчивши надані документи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою) є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1 ч.1 ст.3 КАС України).

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно.

Відповідно ч.1, 2, 4, 7, 8 ст.93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

Оренда земельної ділянки може бути короткостроковою - не більше 5 років та довгостроковою - не більше 50 років.

Орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи.

Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.

Порядок передачі земельних ділянок в оренду врегульований ст.124 Земельного кодексу України, згідно з якою передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу (ч.2).

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу (ч.3).

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем. Підставою для укладення договору оренди може бути цивільно-правовий договір про відчуження права оренди (ч.4).

Судом встановлено, що рішенням 42 сесії 5 кликання Перовської сільської ради від23.07.2010року №218 надано дозвіл ПАТ«Датагруп» на складання технічної документації із землеустрою в частині складення документів, що посвідчують право оренди строком на 49 років на земельну ділянку площею 0,0193га для обслуговування існуючої будівлі АТС, що розташована в с.Перово, вул.Шкільна, 3 (а.с.26).

ПАТ«Датагруп» звернулось до Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим для проведення державної експертизи технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га, що передається в оренду ПАТ«Датагруп» для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3.

Статтею 7 Закону України «Про оцінку земель» визначено, що суб'єктами державної експертизи є замовники та виконавці.

Замовниками державної експертизи є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, землевласники, землекористувачі, підприємства, установи, організації і громадяни, заінтересовані у проведенні такої експертизи, а також розробники об'єктів державної експертизи.

Виконавцями державної експертизи є експерти, які працюють у складі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері державної експертизи і мають високу кваліфікацію та спеціальні знання, а також висококваліфіковані спеціалісти або наукові працівники, які залучаються цими органами до її проведення відповідно до закону (далі - експерти державної експертизи).

Відповідно д ст.9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» обов'язковій державній експертизі підлягають:

загальнодержавні й регіональні (республіканські) програми використання та охорони земель;

схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень;

проекти землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень;

проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;

проекти землеустрою щодо формування земель комунальної власності територіальних громад і проекти розмежування земель державної та комунальної власності населених пунктів;

проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок особливо цінних земель, земель лісогосподарського призначення, а також земель водного фонду, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;

проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь;

проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів;

проекти землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань;

технічна документація з бонітування ґрунтів, нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Згідно зі ст.35 «Про державну експертизу землевпорядної документації» у разі якщо об'єкт державної експертизи не повною мірою відповідає вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, він повертається на доопрацювання. При цьому вказуються конкретні вимоги, відповідно до яких необхідно внести зміни і доповнення до об'єкта державної експертизи.

Республіканським комітетом по земельних ресурсах АРКрим було встановлено, що надана на експертизу технічна документація не у повному обсязі відповідає вимогам діючого земельного законодавства України, встановленим нормам і правилам, у звязку з чим була повернена заявнику на доопрацювання та запропоновано надати довідку про склад угідь на земельній ділянці, що оцінюється.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про оцінку земель» підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом.

Підставами для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки є договір, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом, а також рішення суду.

Механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів регламентований Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженим наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006року №18/15/21/11 «Про Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.04.2006року за №388/12262.

Згідно із зазначеним Порядком передбачено проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів вцілому.

Судом встановлено, що рішенням 8 сесії 6 скликання Перовської сільської ради Сімферопольського району АР Крим 68 від27.05.2011року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель у межах с.Перово на території Перовської сільської ради Сімферопольського району» було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель у межах с.Перово на території Перовської сільської ради Сімферопольського району (а.с.63).

Статтею 23 Закону України «Про оцінку земель» передбачено, що технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

З врахуванням зазначеного, Республіканським комітетом по земельних ресурсах АРКрим було зазначено у Висновку державної експертизи землевпорядної документації від14.04.2011року №371/12, що грошова оцінка населеного пункту с.Перово проведено. Інформація про нормативну грошову оцінку оформлюється у відповідності до ст.23 Закону України«Про оцінку земель» та встановлено, що технічна документація по нормативній грошовій оцінці не відповідає вимогам діючого земельного законодавства України, встановленим нормам і правилам, оцінюється негативно і не погоджується.

Судом встановлено, що на момент звернення ПАТ«Датагруп» до Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки проведена не була.

Крім того, суду не надано доказів на підтвердження надходження рішення 8 сесії 6 скликання Перовської сільської ради Сімферопольського району АР Крим 68 від27.05.2011року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель у межах с.Перово на території Перовської сільської ради Сімферопольського району» до Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим на момент винесення негативного висновку, що не заперечувалось представником відповідача у судовому засіданні.

Не погодившись з висновком Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим, ПАТ«Датагруп» звернулось до Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим з листом від20.06.2011року №3481, у якому просило спростувати висновок Державної експертизи землевпорядної документації від01.06.2011рокупро негативну оцінку технічної документації з причин протиріччя ст. 21 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» і призначити додаткову державну експертизу.

Згідно зі ст.14 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» повторна державна експертиза проводиться:

- у разі одержання негативного висновку первинної державної експертизи щодо об'єктів, які підлягають обов'язковій державній експертизі;

- у разі спростування негативного висновку первинної державної експертизи;

- у випадку, визначеному частиною другою статті 36 цього Закону.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» додаткова державна експертиза проводиться щодо об'єктів, по яких здійснено державну експертизу і щодо яких відкрилися нові відомості чи обставини, що не були належним чином відображені їх розробниками та мають значення для об'єктивного дослідження і оцінки об'єкта державної експертизи.

Організаційні засади і вимоги щодо організації та проведення державної експертизи землевпорядної документації, ведення звітності у цій сфері, визначені Методикою проведення державної експертизи землевпорядної документації, яка затверджена наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 03.12.2004 року №391 «Про затвердження Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації» та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 21.12.2004року за №1618/10217.

Частиною 3 зазначеної Методики визначена процедура проведення державної експертизи, яка вміщує три стадії:

1) підготовча стадія;

2) основна стадія;

3) заключна стадія.

Визначена цією Методикою процедура проведення державної експертизи розповсюджується на всі види експертизи - первинну, повторну та додаткову.

При проведенні повторної експертизи (у разі спростування негативного висновку первинної державної експертизи) проводиться ретельний аналіз переробленої землевпорядної документації, усунення зауважень первинної експертизи, відповідність передбачених заходів діючим законодавчим та іншим нормативно-правовим актам (п.п.3.6.1, п.3.6 ч.3).

Якщо повторна державна експертиза проводиться у зв'язку із закінченням терміну дії позитивного висновку первинної експертизи, аналіз землевпорядної документації проводиться в першу чергу на відповідність її вимогам законодавчих та нормативно-правових актів, які набули чинності протягом трьох років від дня видачі позитивного висновку первинної експертизи. При цьому, замовником землевпорядної документації коригується завдання на її розробку згідно з чинним законодавством України (п.п.3.6.2, п.3.6 ч.3).

При проведенні додаткової державної експертизи всебічно вивчаються додаткові відомості чи обставини, що не були використані (враховані) розробниками документації до проведення первинної експертизи і мають значення для більш об'єктивного дослідження і оцінки об'єкта державної експертизи (п.п.3.6.3, п.3.6 ч.3).

Аналіз вищенаведених норм дає можливість суду зробити висновок про присутність у Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим підстав для проведення повторної експертизи.

З урахування викладеного, суд приходить до висновку, що уточнені позовні вимоги ПАТ«Дата груп» про визнання протиправними дій посадових осіб Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим в частині видачі висновку від14.04.2011року №371/12 про негативну оцінку технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3; зобовязання Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим призначити повторну державну експертизу технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га, що передається в оренду ПАТ«Датагруп» для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольського району, с.Перово, вул.Шкільна, 3, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

З урахуванням викладеного, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 3,40грн.

В судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова у повному обсязі виготовлена у строк, визначений ч.3 ст.160 КАС України.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправними дії посадових осіб Республіканського комітету по земельних ресурсах АРКрим в частині видачі висновку від14.04.2011року №371/12 про негативну оцінку технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольський район, с.Перово, вул.Шкільна, 3.

3. Зобовязати Республіканський комітет по земельних ресурсах АРКрим призначити повторну державну експертизу технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,0193га, що передається в оренду ПАТ«Датагруп» для обслуговування існуючої будівлі АТС, розташованої за адресою: АРКрим, Сімферопольський район, с.Перово, вул.Шкільна, 3.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства «Датагруп» (ЄДРПОУ31720260) 3,40грн. судового збору.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Петренко В.В.