Постанова № 20198207, 05.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
05.10.2011
Номер справи
2а-7187/11/0170/18
Номер документу
20198207
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 жовтня 2011 р. (16:00) Справа №2а-7187/11/0170/18 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Панова О.І., при секретарі Гнатенко І.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Консоль ЛТД"

про стягнення,

за участю представників:

від позивача - не з’явився

від відповідача –не з’явився          

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Керчі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Консоль ЛТД"(далі відповідач) заборгованості в сумі 53319,81 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата орендної сплати з юридичних осіб та земельного податку.

У судове засідання, яке відбулось 05.07.11 року, позивач явку свого представника не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, 03.10.11 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника у зв’язку з неможливістю явки та підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач явку свого представника у судове засідання 03.10.11 р. не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, враховуючі клопотання позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач був платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості).

Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування” (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку були передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 –ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону (що діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості) використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок.

Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачалось, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку були дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислювали суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подавали відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняло від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків мав право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняло його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Відповідачем до Державної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим 28.01.10 року подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010 рік на загальну суму 122261,28грн., відповідно до якого орендна плата за землю згідно з договорами оренди з січня 2010 року по грудень 2010 року складала 10188,44 грн. щомісяця.

17.12.10 р. відповідачем було подано до Державної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010 рік на загальну суму 134100,71грн., відповідно до якого орендна плата за землю згідно з договорами оренди з січня 2010 року по листопад 2010 р. склала 11175,06 грн. щомісяця, в грудні 2010 року 11175,05 грн.

У зв’язку з несплатою відповідачем в порядку та строки визначені податковим законодавством орендної плати за землю за період з листопада по грудень 2010 р., та з врахування уточненої податкової декларації за ним виникла заборгованість в загальній сумі 16970,14 грн.

26.02.11 р. відповідачем було подано до Державної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2011 рік на загальну суму 111742,59грн., відповідно до якої орендна плата за землю згідно з договорами оренди з січня 2011 року по березень 2011 р. склала 10212,64 грн. щомісяця.

У зв’язку з несплатою відповідачем в порядку та строки визначені податковим законодавством орендної плати за землю за період з січня по лютий 2011 р., за ним виникла заборгованість в загальній сумі 20425,28 грн.

На суму податкового боргу позивачем було нараховано пеню у сумі 40,77 грн., що підтверджується обліковою карткою відповідача.

Судом також встановлено, що 28.01.10 року відповідачем до податкового органу в порядку звітності було надано розрахунок земельного податку за 2010 рік, відповідно до якого відповідач зобов’язаний у 2010 році сплатити 47815,76 грн. земельного податку, у тому числі за період з січня по листопад 2010 р. 3984,65 щомісяці та у грудні 2010 року 3984,61 грн.

У зв’язку з несплатою відповідачем в порядку та строки визначені податковим законодавством земельного податку за період з листопада по грудень 2010 р., за ним виникла заборгованість в загальній сумі 7896,86 грн.

Судом також встановлено, що у 2011 році відповідачем до податкового органу в порядку звітності було надано розрахунок земельного податку за 2011 рік, відповідно до якого відповідач зобов’язаний у період з січня 2011 р. по лютий 2011 р. сплачувати щомісяця по 3993,38 грн. земельного податку.

У зв’язку з несплатою відповідачем в порядку та строки визначені податковим законодавством земельного податку за період з січня по лютий 2011 р. , за ним виникла заборгованість в загальній сумі 7986,76 грн.

На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 якого податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, враховуючи узгодження в порядку, встановленому законом, який діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості, станом на день розгляду справи, відповідач має податковий борг в загальній сумі 53319,81 грн.

Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів).

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості з орендної плати за землю, пені та земельного податку, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення заборгованості у розмірі 53319,81 належить задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Консоль ЛТД",(95022, м. Сімферополь, вул.. Бородина, 16, код ЄДРПОУ 20676633) заборгованість на загальну суму 53319,81 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю фірма "Консоль ЛТД":

- у дохід місцевого бюджету м. Керчі заборгованість по орендній платі з юридичних осіб на р/р 33215812700019 в УДК в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, код платежу 13050200, код ЄДРПОУ 34740946 у сумі 37436,19 грн.;

- у дохід місцевого бюджету м. Керчі заборгованість по земельному податку на р/р 33216811700019 в УДК в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, код платежу 13050100, код ЄДРПОУ 34740946 у сумі 15883,62 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                                                   Панов О.І.