Постанова № 2018847, 23.04.2008, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
23.04.2008
Номер справи
10/15/1549-а
Номер документу
2018847
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"23" квітня 2008 р. Справа №10/15/1549-А

за позовом Прокурора Ярмолинецького району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці

до Приватного підприємця ОСОБА_1 смт. Ярмолинці

про стягнення 869,50 грн.

Суддя Виноградова В.В.

Секретар судового засідання Дідик Н.Д.

Представники сторін:

позивача - Польовий В.А. - за постійною довіреністю № 634/9/10-029 від 04.04.08р.

відповідача - не з'явився

Суть спору

Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 869,50 грн. заборгованості по штрафних санкціях, застосованих за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, письмових заперечень щодо позовних вимог та доказів про сплату заборгованості суду не надав, своїм процесуальним правом не скористався.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:

ОСОБА_1. смт. Ярмолинці 21.11.2006р. зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності- фізична особа , про що видано свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_1.

Працівниками ДПІ у Ярмолинецькому районі 29.06.2007р. проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці -бару "Лагуна", що розташований в смт. Ярмолинці , по вул. Фрунзе,43 та належить відповідачу. За результатами перевірки складено акт № 900003. в якому зафіксовано, що при реалізації горілки по ціні 26 грн., шампанського по ціні 18 грн. , всього на суму 44 грн. розрахункову операцію на суму 18 грн. не проведено через РРО, розрахунковий документ не видано, встановлено невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в х-звіті РРО на 53 грн., нещоденне друкування фіскальних звітних чеків та незбереження їх в книзі РРО, а саме за 07.03.2007р., 14.04.2007р, 29.05.2007р., не забезпечено друкування контрольних стрічок та зберігання їх в книзі ОРО за 29.05.2007р., в результаті чого зроблено висновки про порушення вимог п.1,2,9,10,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.Акт перевірки підписано без зауважень та заперечень.

На підставі акта перевірки, ДПІ у Ярмолинецькому районі прийнято рішення № 0000672302/0 від 10.07.2007р. про застосування до відповідача згідно п.п.1,4,5 ст.17 та ст.22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. , 869,5 грн. штрафних санкцій.

Оскільки відповідач в добровільному порядку штрафні санкції не сплатив, прокурором в інтересах позивача подано позов до суду про їх стягнення.

Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:

Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до п.4 ст.10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990р. передбачено, що до функцій Державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.

Згідно п.2 ст.11 вказаного Закону, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; одержувати від посадових осіб, громадян у письмові формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час перевірок.

При цьому відповідно до п. 11 ст.11 Закону України №509-XII від 04.12.1990р.органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.

Враховуючи вищенаведене та вимоги ст. 14 вказаного Закону, податковий орган реалізовує свої права та функції на підставі прийнятого керівником відповідного рішення.

Статтею 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

За порушення вимог цього Закону згідно ст.17 до суб'єктів підприємницької діяльності , за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у визначених розмірах.

Відповідно до ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг покладено обов'язок дотримання встановленого даною статтею порядку проведення розрахунків. За порушення даних вимог, законодавством передбачена відповідна відповідальність у вигляді застосування штрафних санкцій передбачених ст.17 та ст.22 вищевказаного закону.

Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення перевірки податковим органом встановлено та зафіксовано в акті перевірки від 29.06.2007р. не проведення розрахункової операції через РРО та невидачу розрахункового документа на 18 грн., невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в х-звіті РРО на 53 грн., нещоденне друкування фіскальних звітних чеків та незбереження їх в книзі ОРО, а саме за 07.03.2007р., 14.04.2007р, 29.05.2007р., не забезпечення друкування контрольних стрічок та зберігання їх в книзі ОРО за 29.05.2007р., в результаті чого порушено вимоги п.1,2,9,10,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” .

На підставі акту перевірки , позивачем винесено рішення № 0000672302/0 від 10.07.2007р. про застосування до відповідача згідно п.п.1,4,5 ст.17 та ст.22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” 869,5 грн. штрафних санкцій.

Судом зважається на те, що викладені в акті перевірки факти порушень відповідачем не спростовані, а рішення № 0000672302/0 від 10.07.2007р. про застосування штрафних санкцій не оскаржено у визначеному законом порядку та не скасовано, доказів про сплату штрафних санкцій суду не подано.

За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 94, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Ярмолинецького району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці до Приватного підприємця ОСОБА_1 смт. Ярмолинці про стягнення 869,50 грн. задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі (смт. Ярмолинці, пл.600-річчя Ярмолинець,1, код 33924297) 869,50 грн. (вісімсот шістдесят дев'ять гривень 50 коп.) заборгованості по штрафних санкціях..

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено, КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.В. Виноградова

Віддрук. 5 прим. : 1 - до справи,2 - позивачу, 3 - відповідачу. 4,5-прокуратурі області та району