ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"23" квітня 2008 р. Справа №10/15/1552-А
за позовом Прокурора Ярмолинецького району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці
до Приватного підприємця ОСОБА_1 смт. Ярмолинці
про стягнення 590,00 грн.
Суддя Виноградова В.В.
Секретар судового засідання Дідик Н.Д.
Представники сторін:
позивача - Польовий В.А. - за постійною довіреністю № 634/9/10-029 від 04.04.08р.
відповідача - не з'явився
Суть спору
Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом в якому просять стягнути з відповідача 590 грн. заборгованості по штрафних санкціях, застосованих за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, письмових заперечень щодо позовних вимог та доказів про сплату заборгованості суду не надав, своїм процесуальним правом не скористався, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи ( ухвали та повістки вручені 18.03.2008 р. та 08.04.2008р. відповідно до повідомлень про вручення поштового відправлення).
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
ОСОБА_1, смт. Ярмолинці 14.09.2006р. зареєстрована як фізична особа- підприємець. про що видано свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_1.
Працівниками ДПІ у Ярмолинецькому районі 29.12.2007р.проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці - бару "Меркурій", що розташований в смт. Ярмолинці , по вул. Щорса,18 та належить відповідачу. За результатами перевірки складено акт №000016, в якому зафіксовано, що під час реалізації горілки дві пляшки горілки по ціні 25 грн. на загальну суму 50 грн. розрахункову операцію не проведено через РРО , відсутній фіскальний звіт , а саме 231, в результаті чого зроблено висновок про порушення вимог п.1,9 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
На підставі акта перевірки, ДПІ у Ярмолинецькому районі прийнято рішення № 0000122302 від 14.01.2008р.про застосування до ПП ОСОБА_1 відповідно до п.п.1,4 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” 590 грн. штрафних санкцій. Дане рішення отримане відповідачем 14.01.08р., що підтверджується написом про отримання.
Оскільки відповідач в добровільному порядку штрафні санкції не сплатив, прокурором в інтересах позивача подано позов про стягнення 590 грн.
Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п.4 ст.10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990р. передбачено, що до функцій Державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.
Згідно п.2 ст.11 вказаного Закону, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; одержувати від посадових осіб, громадян у письмові формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час перевірок.
При цьому відповідно до п. 11 ст.11 Закону України №509-XII від 04.12.1990р.органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.
Враховуючи вищенаведене та вимоги ст. 14 вказаного Закону, податковий орган реалізовує свої права та функції на підставі прийнятого керівником відповідного рішення.
Статтею 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За порушення вимог цього Закону згідно ст.17 до суб'єктів підприємницької діяльності , за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у визначених розмірах.
Відповідно до ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг покладено обов'язок дотримання встановленого даною статтею порядку проведення розрахунків. За порушення даних вимог, законодавством передбачена відповідна відповідальність у вигляді застосування штрафних санкцій передбачених ст.17 вищевказаного закону.
Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення перевірки податковим органом встановлено та зафіксовано в акті перевірки від 29.12.2004р. не проведення розрахункової операції на 50 грн. через РРО та відсутність фіскального звіту №231, чим порушено вимоги п.п.1,9 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
На підставі акту перевірки, за виявлені порушення позивачем винесено рішення № 0000122302 від 14.01.2008р. про застосування до відповідача 590 грн. штрафних санкцій згідно п.п.1,4 ст. 17 Закону України
„Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Судом зважається на те, що викладені в акті перевірки факти порушень відповідачем не спростовані, а рішення № 0000122302 від 14.01.2008р. про застосування штрафних санкцій не оскаржено у визначеному законом порядку та не скасовано, доказів про сплату 590 грн. штрафних санкцій суду не подано.
За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 94, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора Ярмолинецького району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці до Приватного підприємця ОСОБА_1 смт. Ярмолинці про стягнення 590 грн. задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі (смт. Ярмолинці, пл.600-річчя Ярмолинець,1, код 33924297) 590 грн. (п'ятсот дев'яносто гривень ) заборгованості по штрафних санкціях.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено, КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Виноградова
Віддрук. 5 прим. : 1 - до справи, 2 - позивачу, 3 - відповідачу. 4,5- прокуратурі області та району