ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а/0270/4371/11
Головуючий у 1-й інстанції: Мультян М.Б.
Суддя-доповідач: Совгира Д. І.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2011 рокум. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Совгири Д. І.
суддів:Білоуса О.В.
Курка О.П. <Довідник >
при секретарі: Лозінській Н.В.
за участю представників сторін:
позивач (апелянт) : Книжник Ярослав Валерійович
відповідач : Щур Андрій Анатолійович
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу селянського фермерського господарства "Красна" на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом селянського фермерського господарства "Красна" до Барської міжрайонної державної податкової інспекції Мурованокуриловецьке відділення Вінницької області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Селянське фермерське господарство "Красна" звернулось до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Мурованокуриловецького відділення Барської міжрайонної податкової інспекції Вінницької області про скасування податкового повідомлення-рішення.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2011 року адміністративний позов селянського фермерського господарства "Красна" залишено без задоволення.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, селянське фермерське господарство "Красна" подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати незаконну на його думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою задовольнити позов. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на неповне зясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, незаконність, необґрунтованість та необєктивність оскаржуваного рішення, що є підставою для його скасування.
В судовому засіданні представник позивача підтримав доводи апеляційної скарги та просив суд задовольнити її посилаючись на обставини, які викладені в апеляційній скарзі.
Представник відповідача заперечував проти задоволення вищевказаної апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне:
Працівниками ДПА у Вінницькій області проведено фактичну перевірку магазину за адресою смт. Муровані Курилівці, вул. Комарова, 2, який належить СФГ "Красна", про що складено акт перевірки від 13.07.2011 року №341 02/32/23/20081207.
В магазині торгівля здійснювалась з використанням реєстратора розрахункових операцій - Міні 500 02 МЕ, реєстраційний номер 0213000180.
Перевіркою встановлені порушення пунктів 1, 9, ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон ), а саме:
-при продажу пачки сигарет „Мальборо голд" по ціні 11,50 грн., розрахункову операцію не проведено через РРО, розрахунковий документ не роздруковано та не видано;
-не забезпечено збереження фіскального звітного чека №2287 у книзі обліку розрахункових операцій (на час проведення перевірки - відсутній);
-не забезпечено щоденне друкування на реєстраторі розрахункових операцій фіскальних звітних чеків: за робочий день 02.06.2011 року ( початок робочої зміни 02.06.2011 року о 07 год.27 хв.) , Z-звіт № 2309 роздруковано 03.06.2011 року о 07 год.35 хв.; за робочий день 13.06.2011 року ( початок робочої зміни 13.06.2011 р. о 07 год.37 хв.) , Z-звіт № 2320 роздруковано 14.06.2011 року о 08 год. 11 хв.
Також перевіркою встановлено, що в порушення пункту 12 статті 3 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у магазині здійснюється продаж товарів (сигарет) на загальну суму 5275,50 грн., які необліковані у встановленому порядку за місцем їх реалізації ( відсутні накладні на товар).
На підставі зазначеного Барською МДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.07.11р. №0000382308 про сплату 11572 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", в тому числі : 1 грн. - за непроведення розрахункової операції через РРО ; 340 грн.- за незберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскального звітного чека; 680 грн. - за невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків за 2 робочих дні ( 340грн. х 2) та 10551 грн. - за реалізацію товарів, які необліковані у встановленому порядку ( 5275,50 грн. х 2 ).
Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції дійшов висновку про правомірність дій податкового органу, оскільки при проведенні перевірки було встановлено наявність необлікованого товару у магазині (сигарет), що підтверджено поясненням продавця ОСОБА_5, а також переліком, який міститься в матеріалах справи та в якому зазначено відмітку про розрахунок з постачальником за отриманий товар, а відтак підстави для задоволення позовних вимог позивача відсутні.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду зважаючи на наступне.
Відповідно до пунктів 1,9,12 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки, і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, то не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Згідно статті 6 вищезазначеного Закону, облік товарних запасів фізичною особою-підприємцем ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку.
Відповідно до ч. 2 ст.3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Згідно ст. 9 зазначеного Закону, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
У відповідності до ч. 6 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", у разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку на машинних носіях інформації підприємство зобов'язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами.
Згідно пункту 1 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним, режимом, роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: вчинене вперше - 1 гривня; вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг); за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);
Згідно пункту 4 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання.
Стаття 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" зазначає, що до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Стаття 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачає, що контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Таким чином, апеляційна інстанція приходить до висновку, що суд першої інстанції правомірно не задовольнив позов.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
За таких підстав, апеляційну скаргу - необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу селянського фермерського господарства "Красна", залишити без задоволення, а постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2011 року, без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 05 грудня 2011 року.
Головуючий суддя <Список >Совгира Д. І.
Судді< Список >Білоус О.В.
< Список >Курко О. П.
<Список >
<Список >