СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 листопада 2011 року Справа № 5002-5/3126-2011 Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого суддіВолкова К.В.,
суддівБалюкової К.Г.,
Видашенко Т.С.,
за участю представників сторін:
позивач: не з'явився, фізична особа-підприємець ОСОБА_2;
відповідача: не з'явився, публічне акціонерне товариство "Крименерго";
розглянувши апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Гаврилюк М.П.) від 26 вересня 2011 року у справі №5002-5/3126-2011
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
допублічного акціонерного товариства "Крименерго" (вул. Київська, 74/6, місто Сімферополь, 95000)
про визнання незаконним та скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
Позивач, фізична особа-підприємець ОСОБА_2, звернувся до господарського суду Автономної Республіки Крим із позовною заявою до відповідача, публічного акціонерного товариства „Крименерго”, в якій просить суд визнати недійсним рішення комісії публічного акціонерного товариства „Крименерго” прийняте 06 червня 2011 року, оформлене протоколом №5960 про перерахунок об'єму недооблікованої електроенергії та її вартості внаслідок порушення правил користування електричною енергією, скасування відповідного рішення комісії.
Позовні вимоги мотивовані незгодою позивача з винесеним комісією відповідача рішення від 06 червня 2011 року, оформлене протоколом №5960 з перерахунку об'єму недорахованої електроенергії та її вартості у розмірі 23 596,92 грн., оскільки вважає що публічним акціонерним товариством „Крименерго” були грубо порушені вимоги Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, що є підставою для скасування оперативно-господарської санкції.
Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 вересня 2011 року у справі №5002-5/3126-2011 (суддя Гаврилюк М.П.) у задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 звернулась до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить відновити строк на подання апеляційної скарги, рішення суду скасувати та прийняти нове, яким задовольнити позов у справі.
Доводи апеляційної скарги обґрунтовані порушенням місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, а також неповним дослідженням обставин, які мають значення для справи.
Так, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зазначає, що розрахунок об'єму недорахованої електроенергії та її вартості у розмірі 23 596,92 грн., є таким, що виконаний з порушенням вимог Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії.
У судове засідання, призначене на 15 листопада 2011 року, представник позивача підтримав вимоги заявлені в апеляційній скарзі, представник відповідача з доводами заявника не погодився та заперечував проти їх задоволення, по справі оголошено перерву до 16 листопада 2011 року.
Після оголошеної перерви сторони у судове засідання не зявились, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією, до початку судового засідання від сторін будь-яких клопотань не надавалось.
Оскільки явка в судове засідання згідно статті 22 Господарського процесуального кодексу України це право, а не обовязок сторін, справа може розглядатися без їх участі, якщо незявлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Враховуючи, що явка сторін не визнавалась обовязковою, а також те, що відповідно до частини 2 статті 101 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги (подання) і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі, судова колегія визнала можливим розглянути скаргу за відсутності незявившихся представників сторін.
Повторно розглянувши матеріали справи в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія встановила наступне.
30 травня 2005 року між фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 (споживач) та відкритим акціонерним товариством „Крименерго” (постачальник) був укладений договір №3132 про постачання електричної енергії, відповідно до умов якого сторони зобов'язалися керуватися діючим законодавством України, зокрема Законом України „Про електроенергетику” та Правилами користування електричною енергією.
19 травня 2011 року співробітниками відкритого акціонерного товариства „Крименерго” у присутності позивача, проведена технічна перевірка об'єкту позивача за адресою АДРЕСА_2, за результатами якої було складено акт №109754 про порушення Правил користування електричною енергією, в якому зафіксовано порушення, що виразилось у фальсифікації пломби держпотребстандарту І/07 та ОТК заводу - виробника а також завищенні номіналу ввідного автомату (а.с.11).
06 червня 2011 року був складений протокол №5960, згідно якого здійснено перерахунок обсягу недооблікованої електричної енергії за період з 10 вересня 2008 року по 19 травня 2011 року, після якого до сплати за актом №109754 від 19 травня 2011 року підлягає сума у розмірі 23 596,92 грн. (а.с.12).
Позивач просив суд першої інстанції визнати недійсним рішення комісії публічного акціонерного товариства „Крименерго” прийняте 06 червня 2011 року за протоколом №5960 про перерахунок об'єму недооблікованої електроенергії та її вартості внаслідок порушення користувачем правил користування електричною енергією та скасувати відповідне рішення комісії.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія вбачає підстави для скасування оскаржуваного рішення суду першої інстанції у звязку з наступним.
Відносини електроенергетики в Україні регулюються Законом України „Про електроенергетику”, порядком постачання електричної енергії споживачам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 1999 року №441 (у відповідній редакції) та правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року №28 (в редакції Постанови НКРЕ від 17 жовтня 2005 року №910).
Крім того, до спірних правовідносин підлягають застосуванню відповідні положення Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України, що регулюють загальні питання виконання господарських договорів та відповідальності сторін за порушення зобов'язань.
Питання щодо визнання правочинів недійсними врегульовані Главою 16 Цивільного кодексу України.
Відповідно до частини першої статті 1 Цивільного кодексу України цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій-самостійності їх учасників. Згідно з частиною другою статті 9 Цивільного кодексу України законом можуть бути передбачені особливості регулювання майнових відносин, які позначаються тут як майнові відносини у сфері господарювання. Відповідно до частини першої статті 4 Цивільного кодексу України не є предметом регулювання цього Кодексу, зокрема, майнові та особисті немайнові відносини, що регулюються Цивільним кодексом України, при цьому відповідно до частини першої особливості регулювання майнових відносин суб'єктів господарювання визначаються цим Кодексом.
Тому спеціальні норми Господарського кодексу України, які встановлюють особливості регулювання майнових відносин суб'єктів господарювання, підлягають переважному застосуванню перед тими нормами Цивільного кодексу України, які містять відповідне загальне регулювання.
Така позиція викладена, зокрема, в пункті 1 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 07 квітня 2008 року №01-8/211 „Про деякі питання практики застосування норм Цивільного та Господарського кодексів України”.
Отже, Господарський кодекс України є спеціальним законом (по відношенню до Цивільного кодексу України), який регулює відносини в сфері господарювання.
Згідно зі статтею 20 Господарського кодексу України держава забезпечує захист, прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів. Кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Причому права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемляють права та законні інтереси субєкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом.
Відповідно до статті 275 Господарського кодексу України, частини 1 статті 26 Закону України „Про електроенергетику”, пункту 1.3 Правил користування електричною енергією, споживання електричної енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.
Пунктом 5.1 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року №28 у редакції постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22 листопада 2006 року №1497 договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.
Частиною 4 статті 26 Закону України „Про електроенергетику” передбачено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Відповідно статті 235 Господарського кодексу України за порушення господарських зобов'язань до суб'єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов'язання, що використовуються самими сторонами зобов'язання в односторонньому порядку. До суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання, можуть бути застосовані лише ті оперативно-господарські санкції, застосування яких передбачено договором.
Частиною 1 статті 236 Господарського кодексу України встановлено види господарсько-оперативних санкцій, серед яких, зокрема, передбачено встановлення в односторонньому порядку на майбутнє додаткових гарантій належного виконання зобов'язань стороною, яка порушила зобов'язання: зміна порядку оплати продукції (робіт, послуг), переведення платника на попередню оплату продукції (робіт, послуг) або на оплату після перевірки їх якості тощо.
Згідно частині 2 статті 236 Господарського кодексу України перелік оперативно-господарських санкцій, встановлений у частині першій цієї статті, не є вичерпним. Сторони можуть передбачити у договорі також інші оперативно-господарські санкції.
За частиною 2 статті 237 Господарського кодексу України порядок застосування сторонами конкретних оперативно-господарських санкцій визначається договором. У разі незгоди з застосуванням оперативно-господарської санкції заінтересована сторона може звернутися до суду з заявою про скасування такої санкції та відшкодування збитків, завданих її застосуванням.
Відповідно пункту 3.3. Правил користування електричною енергією відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб відповідно до акта про пломбування та відповідальність за збереження засобів обліку та пломб на них покладається на їх власника або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені і яка відає цією територією (приміщенням) на підставі права власності або користування.
Згідно пункту 3.16. Правил користування електричною енергією розрахунковий засіб обліку електричної енергією має бути опломбований на кріплені кожуха лічильника пломбою з тавром Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, а на затискній кришці - пломбою електропередавальної організації. Пломби з тавром електропередавальної організації мають бути встановлені також на пристроях, що закривають первинні і вторинні кола живлення засобу обліку, приводи і кнопки управління комутаційних апаратів та кришки автоматів, встановлених у цих колах, двері комірок трансформаторів напруги, кришки на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, лінії зв'язку автоматизованих систем обліку та всі інші пристрої і місця, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку.
Відповідно до підпункту 6.40 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року №28 у разі виявлення у споживача пошкоджень або зриву пломб електропередавальної організації та/або пломб держповірки або за умови збереження цілісності пломб держповірки та електропередавальної організації пошкодження розрахункових приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу приладу обліку тощо), встановлення перемички, шунтуючої коло струму лічильника, використання різного роду пристроїв з метою зменшення показів приладу обліку, несанкціонованого втручання у параметри багатофункціональних лічильників, порушення цілісності ізоляції вторинних кіл трансформаторів струму чи напруги, знеструмлення кіл струму або кіл напруги приладу обліку, самовільного встановлення споживачем трансформаторів струму чи напруги, коефіцієнти трансформації яких не відповідають указаним на паспорті (табличці) трансформатора та/або вказаним у договорі про постачання, інших дій або бездіяльності споживача з метою зниження значення показів засобу обліку, покази розрахункового засобу обліку не враховуються, а електропередавальна організація (постачальник електричної енергії за регульованим тарифом) здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії за період від дня останнього контрольного огляду засобу обліку представником електропередавальної організації (постачальника електричної енергії за регульованим тарифом) чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців.
Згідно пункту 6.41 Правил користування електричною енергією у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації). Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.
Так, президія Вищого Арбітражного суду України в Роз'ясненнях №02-5/53 від 26 січня 2006 року „Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнання недійсними актів державних та інших органів” зазначила, що акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язків характер для суб'єктів цих відносин. Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характер та обсягу відносин, що врегульовано ним, акти поділяються на нормативні і такі, що не мають нормативного характеру, тобто індивідуальні. Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим, державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані.
Як вбачається з вищевказаних правових норм постачальник електричної енергії набуває право визначити обсяг спожитої електричної енергії на підставі методики лише при наявності з боку споживача електричної енергії навмисних протиправних дій, спрямованих на приховування реального обсягу спожитої електричної енергії.
Правопорушеннями в електроенергетиці є: крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку; пошкодження приладів обліку; розкомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики,розкрадання майна цих об'єктів; створення перешкод у здійсненні державного енергетичного нагляду та у виконанні робіт, пов'язаних з обслуговуванням об'єктів електроенергетики; порушення правил охорони електричних мереж; порушення правил користування енергією; насильницькі дії, які перешкоджають оперативному персоналу та посадовим особам об'єктів електроенергетики виконувати свої службові обов'язки; незабезпечення енергією споживачів, що не допускають порушень своїх обов'язків перед енергопостачальниками.
Акт №109754 від 19 травня 2011 року складений відповідно з вимогами, передбаченими пунктом 6.41 Правил користування електричною енергією.
Так, пунктом 6.42 Правил користування електричною енергією передбачено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує, електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недорахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Також пунктом 6.42 Правил користування електричною енергією передбачено, що на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації") під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недорахованої електричної енергії та сума-завданих споживачем збитків.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недорахованої електричної енергії та/або збитків.
Споживач має право оскаржити рішення комісії в суді. У разі звернення до суду впродовж 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу останній має право не оплачувати виставлені рахунки до вирішення спірних питань у судовому порядку.
Так, судом першої інстанції було встановлено, що 06 червня 2011 року комісією публічного акціонерного товариства „Крименерго” у присутності представника споживача був оглянутий прилад обліку ЦЕ 6803В №71007181. При розтині лічильника у присутності представника споживача виявлено окрім фальсифікації пломби Держстандарту, фальсифікацію обв'язування пломби. А також встановлено, що в корпусі вбудований додатковий пристрій (геркон), що розмикає струмовий ланцюг рахункового механізму.
Згідно з пунктом 3.2. Правил користування електричною енергією відповідальність за технічний стан засобів обліку несе організація, на балансі який вони знаходяться, або організація, яка здійснює їх експлуатацію на підставі відповідного договору.
Так, у відповідності з актом - нарядом технічної перевірки (заміни) рахункових засобів обліку електричної енергії від 10 вересня 2008 року електричний лічильник ЦЕ 6803 В №71007181 і пломби на нім прийнятий на зберігання позивача.
Відповідно до преамбули Закону України „Про електроенергетику” цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Відповідно до пункту 6.40 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року №28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02 серпня 1996 року за №417/1442 у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04 травня 2006 року №562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04 липня 2006 року за №782/12656.
Отже, суд першої інстанції встановив, що 06 червня 2011 року комісія публічного акціонерного товариства „Крименерго” у присутності представника позивача прийшла до висновку про необхідність перерахування об'єму і вартості неврахованої електричної енергії відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії (порушення-встановлення пристрою для заниження свідчень), у зв'язку з чим вартість електроенергії, неврахованої в наслідку порушення споживачем Правил користування електричною енергією склала 23 596,92 грн. з урахуванням ПДВ.
Але, колегія суддів не погоджується з вказаним висновком та вважає доводи заявника апеляційної скарги стосовно того, що розрахунок об'єму недорахованої електроенергії та її вартості у розмірі 23 596,92 грн., є таким, що виконаний з порушенням вимог Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії обґрунтованим.
Так, пунктом 2.1 зазначеної Методики застосовується на підставі акта порушень, складеного з урахуванням вимог Правил користування електричною енергією, та в разі виявлення таких порушень Правил користування електричною енергією: порушення цілісності пломб, цілісності пломбувального матеріалу, на якому встановлені пломби (дріт, кордова нитка тощо), порушення цілісності гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, фальсифікації тавр про повірку засобів обліку, тавр електропередавальної організації, тавр інших заінтересованих сторін, відбитки яких нанесені на пломби (далі - пошкодження пломб), або відсутності пломб на розрахункових засобах обліку в місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному Правил користування електричною енергією; пошкодження або відсутності пломб, встановлених у місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному Правил користування електричною енергією; пошкодження розрахункових засобів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу тощо), інших дій споживача, які призвели до зміни показів засобів обліку; пошкодження або відсутності пломб на розрахункових засобах обліку, що враховують обсяг електричної енергії, переданої мережами споживача (за наявності акта про пломбування, складеного в порядку, визначеному Правил користування електричною енергією), пошкодження зазначених розрахункових засобів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу тощо), інших дій споживача, які призвели до зміни показів засобів обліку; самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі, яка не є власністю споживача; підключення до електричної мережі, що є власністю споживача, електроустановок, струмоприймачів або електропроводки поза розрахунковими засобами обліку електричної енергії з порушенням схеми обліку; підключення до електричної мережі, що є власністю споживача, електроустановок, струмоприймачів або електропроводки поза розрахунковими засобами обліку електричної енергії без порушення схеми обліку.
Вищевказаним пунктом встановлено, що розрахунок об'єму і вартості неврахованої електричної енергії здійснюється: по тарифах для споживачів відповідної групи і класу напруги, яка діяла під час порушення споживачем Правив, по величині розрахункового добового споживання електричної енергії (W, кВт х ч) та по кількості днів в перебігу яких електроенергія споживалася з порушенням Правил користування електричною енергією.
Так, вказуючи на джерела початкових даних при визначенні об'єму неврахованої електроенергії при такому виді порушення що вказаний вище, Методикою встановлено, що добовий об'єм неврахованої електричної енергії визначається шляхом множення дозволеної потужності для даної точки обліку вказаною в договорі на кількість годин роботи устаткування споживача в перебігу доби, що також фіксується в договорі (W доб. = Р дог. х t доб.).
Отже, без обліковим періодом є кількість робочих днів споживача від дня останнього контрольного огляду приладу обліку або технічної перевірки (у випадку якщо технічна перевірка проводилася після останнього контрольного огляду приладу обліку) до дня виявлення порушення, але не більш загальної кількості робочих днів в шести календарних місяцях, передуючих дню виявлення порушення.
Відповідно до пункту 2.5 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, якщо споживач встановив пристрій, що занижує покази засобу обліку, вчинив інші дії, що призвели до недообліку спожитої електричної енергії, виявити які представники постачальника електричної енергії під час проведення контрольного огляду засобу обліку не мали можливості, період розрахунку визначається виходячи з кількості робочих днів споживача з дня останньої технічної перевірки, або допуску електроустановки споживача в експлуатацію, або придбання прав власності або користування (у разі, якщо технічна перевірка у період з дати допуску електроустановки споживача в експлуатацію до дати виявлення порушення не проводилась), але не більше ніж за три роки.
Так, з доданого до матеріалів справи акту-вимоги від 06 квітня 2010 року вбачається, що представниками публічного акціонерного товариства „Крименерго” була проведена технічна перевірка, об'єкту позивача за адресою АДРЕСА_2, за результатами якої встановлено порушення Правил користування електричної енергії (а.с. 15).
Так, колегія суддів дійшла висновку, що розрахунок обєму недорахованої електричної енергії та її вартості має здійснюватися за період з 06 квітня 2010 року по травень 2011 року, у звязку з чим, вартість електроенергії, неврахованої в наслідку порушення споживачем Правил користування електричною енергією склала 16491, 75 грн. з урахуванням ПДВ.
На підставі викладеного судова колегія дійшла висновку про порушення місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, та про неповне вияснення обставин, які мають значення для справи, що дає підстави суду апеляційної інстанції для часткового задоволення апеляційної скарги, скасування рішення суду та прийняття нового про часткове задоволення позову .
Судові витрати підлягають розподілу між сторонами відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтею 101, пунктом 2 частини статті 103, пунктами 1, 4 частини 1 статті 104, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити частково.
2. Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 26 вересня 2011 року у справі №5002-5/3126-2011 скасувати.
3. Прийняти нове рішення у справі.
Позов задовольнити в частині визнати недійсним рішення комісії публічного акціонерного товариства „Крименерго” від 06 червня 2011 року, оформлене протоколом №5960 про перерахунок об'єму недооблікованої електроенергії та її вартості внаслідок порушення правил користування електричною енергією за період з 06 квітня 2010 року по травень 2011 року у розмірі 7105,17 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
4. Стягнути з публічного акціонерного товариства „Крименерго” (95034, Сімферополь, вул.. Київська, 74/6, код ЄДРПОУ 00131400 в філії КРУ ТОВ „Ощадбанк”, р/р 26005303320163, МФО 324805) на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) державного мита у розмірі 42,50 грн. та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Головуючий суддя< Підпис >К.В. Волков
Судді< Підпис >К.Г. Балюкова
< Підпис >Т.С. Видашенко
Розсилка:
1. Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
2. Публічне акціонерне товариство "Крименерго" (вул. Київська, 74/6,Сімферополь,95000)