Рішення № 19738728, 09.12.2011, Сумський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
09.12.2011
Номер справи
2-1093/11
Номер документу
19738728
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2-1093/11

                                                   РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2011 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Дашутіна І.В., при секретарі Макошенець С.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Сумської райдержадміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої суми допомоги на дитину одинокій матері,

В С Т А Н О В И В :

Представник Управління праці та соціального захисту населення Сумської райдержадміністрації звернувся до суду з даним позовом, з тих підстав, що ОСОБА_1 було призначено допомогу одинокій матері та повідомлено, що вразі працевлаштування впродовж призначення зазначеної допомоги, вона повинна повідомити про це управління, але незважаючи на це, відповідачка працевлаштувалась у приватного підприємця у ІІ півріччі 2005 року не повідомивши про це позивача і таким чином незаконно отримувала відповідну допомогу. Тому представник позивача просив стягнути з відповідачки надмір виплаченої суми допомоги на дитину одинокій матері у сумі 1747 гривень 11 копійок.

В судове засідання представник позивача не з’явився, в своїй заяві позов підтримав та просив розглянути справу за його відсутності.

Відповідачка в судове засідання не з’явилася, в письмовій заяві позов визнала у повному обсязі та просив розглянути справу без її участі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що Управлінням праці та соціального захисту населення Сумської райдержадміністрації (далі Управління) ОСОБА_1 за її заявою від 30 листопада 2005 року про призначення усіх видів соціальної допомоги, була призначена допомога як одинокій матері, так як вона має сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з урахуванням доходів, в розмірі 46,80 грн. починаючи з 01.05.2006 року та допомога як одинокій матері (з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї) в розмірі 230,52 грн. починаючи з 01.11.2005 року з наступними перерахунками цих розмірів.

Згідно ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Абзацом 3 пункту 22 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми визначено, що для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).

Згідно статті 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»та пункту 49 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).

Крім цього, при зверненні до Управління відповідачці було повідомлено, що в разі працевлаштування впродовж призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»вона повинна була повідомити Управління.

В ході перевірок державним соціальним інспектором Управління у вересні та грудні 2006 року інформації про доходи поданої для призначення допомоги одиноким матерям з урахуванням доходів ОСОБА_1 було встановлено, що нею не було задекларовано заробітну плату, яку вона отримувала у приватного підприємця у II півріччі 2005 року, що підтверджується, що підтверджується довідкою Сумської міжрайонної державної податкової інспекції № 7832 від 31.07.2006 року (а.с. 3).

Тобто, при поданні декларації про доходи про майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, відповідачкою свідомо було приховано заробітну плату, яку вона повинна була внести до II розділу декларації до якого вносяться доходи членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб.

Згідно пункту 36 зазначеного Порядку виплата допомоги припиняється на підставі поданих обгрунтованих пропозицій державного соціального інспектора органу праці та соціального захисту населення. Тому, доповідною запискою державного соціального інспектора від 28.12.2006 року, у зв'язку з тим, що відповідачка свідомо не надає інформацію про доходи, хоча з нею неодноразово були проведені співбесіди щодо необхідності надання відповідної довідки, було запропоновано здійснити перерахунок державної допомоги за період з 01.11.2005 року по 30.11.2006 року та утримати надміру виплачені кошти.

В результаті проведеного перерахунку зазначеного виду допомоги виявлено переплату допомоги за період з 01.11.2005 року по 31.08.2006 року на загальну суму 2870 гривень 12 копійок (а.с. 2).

Згідно частини 2 статті 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»", якою передбачено, що суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостям, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Абзацом 3 пункту 49 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми»передбачено, що відрахування на підставі рішень відповідних органів провадиться у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачуваної допомоги, тому, щомісячно Управлінням проводилось утримання переплачених коштів з призначеної відповідачці допомоги. Однак, залишок надміру виплачених коштів становить 1747 гривень 11 копійок.

Відповідачка неодноразово повідомлялась про необхідність повернення надміру виплачених коштів, але з її боку ніяких дій щодо погашення переплати вчинено не було. До цього часу сплати зазначеної суми не проведено (а.с. 4).

Враховуючи викладене, необхідно стягнути з ОСОБА_1 на користь управління праці та соціального захисту населення переплачену допомогу одинокій матері в розмірі 1747 гривень 11 копійок та перерахувати її на рахунок управління праці та соціального захисту населення Сумської райдержадміністрації, а також стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави та витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи з перерахуванням їх до спеціального фонду державного бюджету.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212 - 215 ЦПК України, ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім*ям з дітьми», суд, -

В И Р І Ш И В:

Стягнути з ОСОБА_1 на користь управління праці та соціального захисту населення переплачену допомогу одинокій матері в розмірі 1747 (одна тисяча сімсот сорок сім) гривень 11 копійок та перерахувати її на рахунок управління праці та соціального захисту населення Сумської райдержадміністрації: 35418013000666, банк УДК в Сумській області, МФО 837013 код управління 03198020

Стягнути з ОСОБА_1 51 (п’ятдесят одну) гривню судового збору в дохід держави та 120 (сто двадцять) гривень витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи з перерахуванням їх до спеціального фонду державного бюджету.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Сумської області через районний суд протягом 10-ти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя (підпис)

          З оригіналом згідно

Суддя                                                                                          І.В. Дашутін