Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-2907/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Григорович П.О.,
Суддя-доповідач: Бабенко К.А
У Х В А Л А
Іменем України
"15" листопада 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів:Мельничука В.П., Федотова І.В., секретаря Сабадін О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва на Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 квітня 2011 року за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Классік - Ассістанс»до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування акта, податкових повідомлень рішень, зобовязання вчинення певних дій, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 квітня 2011 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції без змін, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем подано податкові декларації з податку на додану вартість за 9 місяців 2010 року.
Відповідачем Листами від 10 листопада 2010 року № 33012/10/28-011, від 24 листопада № 34833/10/28-011, від 30 грудня 2010 року № 37680/10/28-011, копії яких наявні в матеріалах справи (а.с. 19, 21, 29), повідомлено Позивача, що подані декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2010 року не відповідають вимогам «Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємств», затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2003 року № 143 (далі Порядок), а саме, не містять заповнень та підкреслень всіх рядків.
Після чого Відповідачем проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності Позивачем, про що складено Акт від 15 грудня 2010 року № 9504-15/32377407.
Перевіркою встановлено порушення Позивачем вимог п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ (далі Закон № 2181-ІІІ), а саме, неподання декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2010 року.
В звязку з вищевикладеним, Відповідачем прийнято податкове повідомлення рішення від 24 грудня 2010 року № 26321510/0, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 170 грн. 00 коп. та за результатами адміністративного оскарження податкове повідомлення - рішення від 03 березня 2011 року № 0026321510/1.
Відповідно до п.п. 4.1.2. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.
Якщо службова (посадова) особа контролюючого органу порушує норми абзацу першого цього підпункту, платник податків зобов'язаний до закінчення граничного строку подання декларації надіслати таку декларацію поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, до якої долучається заява на ім'я керівника відповідного контролюючого органу, складена у довільній формі, із зазначенням прізвища службової (посадової) особи, яка відмовилася прийняти декларацію, та/або із зазначенням дати такої відмови. При цьому декларація вважається поданою в момент її вручення пошті, а граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень підпунктом 4.1.7, не застосовується.
Платник податків може також оскаржити дії службової (посадової) особи контролюючого органу з відмови у прийнятті податкової декларації у судовому порядку.
Незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених пунктом 5.3 статті 5 цього Закону.
Податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків. У цьому випадку, якщо контролюючий орган звертається до платника податків з письмовою пропозицією надати нову податкову декларацію з виправленими показниками (із зазначенням підстав неприйняття попередньої), то такий платник податків має право: надати таку нову декларацію разом зі сплатою відповідного штрафу; оскаржити рішення податкового органу в порядку апеляційного узгодження.
Відповідно до п. 1.3 Порядку, декларація складається із вступної частини, службових полів та чотирьох розділів, з них платником заповнюються перші три розділи, службові поля та вступна частина, четвертий розділ заповнюється працівниками податкової інспекції (адміністрації) лише на оригіналі декларації, який залишається в податковій інспекції (адміністрації). Порядок заповнення декларації окремо за кожним розділом наводиться в розділі 5 цього Порядку.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, примірники, надані Позивачем не містять вищезазначених недоліків.
В звязку з чим, колегія суддів дійшла висновку про протиправність дій Відповідача щодо неприйняття податкової звітності та прийняття на підставі цього податкових повідомлень рішень.
Згідно із частиною другою ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, вимоги якої Відповідачем не виконано.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
В звязку з вищевикладеним, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва залишити без задоволення, а Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 квітня 2011 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Ухвалу складено в повному обсязі 21.11.2011 року
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Мельничук В.П.
Федотов І.В.