Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
15.09.2011 р. справа № 2а-6179/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Продана Ю.І., за участю секретаря судового засідання Ополинського О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в м. Южноукраїнськ,
б-р Цвіточний, 4, м. Южноукраїнськ,
Миколаївська область, 55002 доФізичної особи - підприємця ОСОБА_1,
АДРЕСА_1 простягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 710,34 грн., В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Южноукраїнську Миколаївської області (далі - Управління) звернулося до суду з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1) про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік у сумі 710,34 грн., яка нею у встановлений строк добровільно не сплачена.
15 вересня 2011 року до суду надійшла заява Управління про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідачка у судове засідання не зявилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, відзиву на позов не надала, явку своїх представників в судове засідання не забезпечила, у зв'язку з чим, судом визнано за можливе розглянути справу за її відсутності на підставі наявних у справі доказах.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до висновку про задоволення позову повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є фізичною особою - підприємцем, зареєстрованою Виконавчим комітетом Южноукраїнської міської ради Миколаївської області і перебуває на обліку в Управлінні як платник збору на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
У відповідача існує заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік у сумі 710,34 грн. (про що свідчать наявні в матеріалах справи копії звіту за 2010 рік від 31.03.2011 р. № 2033 та корінця вимоги від 05.05.2011 р. № Ф-366).
Надаючи правової оцінки встановленим обставинам та відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Преамбулою Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-ІV, у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності (абзац 1 пункту 3 статті 11 Закону № 1058-IV).
Відповідно до абзацу 6 пункту 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Згідно з пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058-ІV, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період. Базовим періодом для цих страхувальників є квартал (частина 6 статті 20 Закону № 1058-ІV).
Відповідно до пункту 2 статті 106 Закону № 1058-ІV, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій (абзаци 1, 3 частини 3 статті 106 Закону № 1058-ІV).
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків (частина 12 статті 20 Закону № 1058-ІV).
Управлінням було направлено на адресу ОСОБА_1 вимогу про сплату боргу від 05.05.2011 р. № Ф-366, яка отримана нею 15 червня 2011 року (про що свідчить її підпис на поштовому повідомленні про вручення), який на час звернення до суду з цим позовом і розгляду справи, добровільно так і не сплачений.
Право органу Пенсійного фонду України на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки передбачено абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону № 1058-ІV.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС), кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 Кодексу.
Враховуючи, що доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідачем до суду не подано, позовні вимоги Управління про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік у сумі 710,34 грн., підлягають задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно з частиною 4 статті 94 КАС стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (55002, АДРЕСА_1, ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України у м. Южноукраїнську Миколаївської області (55002, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, бульвар Цвіточний, 4, ЄДРПОУ 20910856, р/р 256083016129 у ОПЕРВ ОУ "Ощадбанк України", м. Миколаїв, МФО 326261) заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік у сумі 710 (сімсот десять) грн. 34 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя Ю.І. Продан
Повний текст постанови складено та підписано 16 вересня 2011 року.