Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
15.08.2011 р. Справа № 2а-2276/11/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Зіньковський О. А., в порядку письмового провадження вирішив адміністративну справу
за позовомДПІ у Заводському районі м. Миколаєва, вул. Г.Петрової, 2-А,Миколаїв,54029
доМиколаївська обласна організація християнсько-демократична партія України, вул. Обсерваторна, 1, корп. 7, кв. 4,Миколаїв,54030
проприпинення юридичної особи, Позивач звернувся з позовом до суду про припинення юридичної особи відповідача. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що всупереч вимогам п.177.5 ст.177 та пп.49.18.5 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу відповідач не подає до державних податкових органів бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів з 10.01.2006 року, про що свідчить акт №327/151/33896255 від 11.03.2011 року.
Відповідач позовні вимоги не визнав, зазначив, що відповідач фінансової діяльності не здійснював.
Сторони надали до суду клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.
Відповідно до ст. 122 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд, -
встановив:
Згідно даних Головного управління статистики у Миколаївській області, Миколаївська обласна організація християнсько-демократичної партії України зареєстрована Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 18.01.2005 за №15221200000005345, організаційно-правова форма господарювання політична партія.
Згідно із ч.2 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» №755-IV від 15.05.2003 (надалі - Закон №755-IV), підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до Закону.
Відповідно до ч.1 ст.33 Закону №755-IV, юридична особа припиняється в результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення або в результаті ліквідації за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Проте, діяльність політичних партій регулюється спеціальним законодавством, а саме Законом України «Про політичні партії в Україні»від 05.04.2001 (із змінами та доповненнями) (надалі Закон 2365-ІІІ).
Так, політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне обєднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
Відповідно до згаданого закону, політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному законом порядку. Втручання з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб у створення і внутрішню діяльність політичних партій та їх місцевих осередків забороняється, за винятком випадків, передбачених законом.
У відповідності до вимог ч.1 ст.19 Закону 2365-ІІІ, у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності; заборона політичної партії.
Згідно ст.23 Закону 2365-ІІІ, політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими законами України.
Як передбачено ст.24 Закону 2365-ІІІ, у разі невиконання політичною партією вимоги частини шостої статті 11 цього Закону, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до Верховного Суду України з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва. Інші підстави для анулювання реєстраційного свідоцтва не допускаються. Рішення Верховного Суду України про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших статутних утворень політичної партії, припинення членства в політичній партії.
Як вбачається з вищенаведеної норми, законом не передбачено такої підстави для припинення юридичної особи політичної партії, як неподання податкової звітності протягом року.
Також безпідставним є посилання позивача на статтю 59 Господарського кодексу України як на підставу припинення відповідача у зв'язку з тим, що зазначена стаття регулює порядок припинення тільки суб'єктів господарювання.
В той же час згідно положень статті 1 Господарського кодексу України цей Кодекс визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що правові підстави для припинення юридичної особи - відповідача відсутні.
Зазначена правова позиція також має місце і в судовій практиці (Ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 25.01.2011 року по справі № 2а-5098/09/1570).
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що правові підстави для припинення юридичної особи - відповідача відсутні.
За таких обставин позовні вимоги не обґрунтовані та задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволені позову відмовити
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О. А. Зіньковський