Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2011 року Справа № 1170/2а-3962/11
Кіровоградський окружний адміністративний судКіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Нагібіної Г.П. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до Кіровоградського комунального підприємства по утриманню шляхів про стягнення податкового боргу.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Кіровоградська обєднана державна податкова інспекція (далі позивач) звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Кіровоградського комунального підприємства по утриманню шляхів (далі-відповідач) податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 256206,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що узгоджене податкове зобовязання відповідачем в установлені законодавством строки сплачено не було. Кіровоградською ОДПІ надсилалися відповідачу перша та друга податкові вимоги, проте відповідачем податковий борг сплачено не було.
Позивач у судове засідання не зявився, надавши заяву про розгляд справи за відсутності його представника (а.с.60).
Представник відповідача, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, у судове засідання не зявився, надав клопотання про розгляд справи без його участі.(а.с.39).
В поясненні щодо змісту позовних вимог, відповідач погодився з останніми та проти задоволення позову не заперечував.(а.с.75).
Згідно з частиною четвертою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 р. № 2747-IV (далі КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
З огляду на викладене суд вирішив розгляд справи здійснити у порядку письмового провадження.
Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до абзацу другого статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII, завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Пунктом 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»передбачена можливість державної податкової інспекції звертатися до судів з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Абзацом першим пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі Податковий кодекс) встановлено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з підпунктом 41. 1. 1. пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Пунктом 41.5 цієї ж статті встановлено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Отже, законом передбачена можливість звернення органів державної податкової служби до адміністративного суду з позовами про стягнення з фізичних та юридичних осіб податкового боргу.
Кіровоградське комунальне підприємство по утриманню шляхів зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 04.10.1993 р., що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.43).
З поданої відповідачем до податкового органу декларації з ПДВ за відповідачем рахується податковий борг який складається з наступного:
-30.08.2011 року по декларації №9007167382 від 22.08.2011 року за липень 2011 року 5152,00 грн.;
-25.09.2011 року по уточнюючому розрахунку № 9008127085 від 25.09.2011 року за лютий 2011 року 14800,00 грн. та сума штрафу, самостійно нарахована у зв'язку з виправленням помилок -444,00 грн.;
-25.09.2011 року по уточнюючому розрахунку № 9008127090 від 25.09.2011 року за березень 2011 року -35250,00 грн. та сума штрафу, самостійно нарахована у зв'язку з виправленням помилок -1057,00 грн.;
-25.09.2011 року по уточнюючому розрахунку № 9008127092 від 25.09.2011 року за травень 2011 року 1261,00 грн. та сума штрафу, самостійно нарахована у зв'язку з виправленням помилок - 378,00 грн.(а.с.4-21).
Згідно акту № 56/23-30/03347098 від 03.06.2011 року (а.с.22-39) про результати документальної планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства Кіровоградською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення № 0000772330 від 17.06.2011 року, яке отримано підприємством - 17.06.2011 року, про що свідчить особистий підпис уповноваженої особи відповідача (а.с.40).
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу податковий борг сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Сума податкового боргу відповідача підтверджується також даними зворотного боку облікової картки платника податків (а.с.45-50).
Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Податковим органом формувалися та направлялися відповідачу податкові вимоги: 11.10.2001 року було сформовано першу податкову вимогу за № 1/37 на суму 2409,10 грн., яку направлено поштою та отримано підприємством 28.11.2001 року. Другу податкову вимогу сформовано 31.12.2001 року за № 2/1243 на суму 17064,49 грн. та отримано підприємством 02.04.2002 року.(а.с.41,42)
Станом на день розгляду даної адміністративної справи відповідачем на надано доказів повної або часткової сплати податкового боргу у розмірі 256206,00 грн.
З огляду на те, що відповідно до статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках провадяться за рішенням суду, при чому частково врегульований механізм компетенції податкового органу в прийнятті рішення про погашення усієї суми податкового боргу, суд вважає за можливе здійснити таке стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача.
Частиною четвертою статті 94 КАС України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 3, 35, 71, 94, 128, 160-163, 256 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до Кіровоградського комунального підприємства по утриманню шляхів про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Кіровоградське комунальне підприємство по утриманню шляхів (ідентифікаційний код 03347098) кошти за його податковим боргом у розмірі 256206 (двісті пятдесят шість тисяч двісті шість) гривень 00 коп. на користь Державного бюджету України на рахунок: відділення ДКУ м. Кіровограда, банк: УДК у Кіровоградській області, МФО: 823016, ід. код 24145329, рахунок № 34122999700002.
Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградській окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Г.П. Нагібіна