Єдиний державний реєстр судових рішень ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2011 р. Справа № 29877/10/9104 Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Носа С. П.,
суддів Ліщинського А. М., Шавеля Р. М.,
за участі секретаря судового засідання Корчинської О. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Шепетівської обєднаної державної податкової інспекції Хмельницької області на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 21 червня 2010 року в справі за позовом виробничо-комерційного підприємства «Афродіта» до Шепетівської обєднаної державної податкової інспекції Хмельницької області, Головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області про стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, -
В С Т А Н О В И В:
29 квітня 2010 року Хмельницьким окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву виробничо-комерційного підприємства «Афродіта» до Шепетівської обєднаної державної податкової інспекції Хмельницької області, Головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області про стягнення з Державного бюджету України бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за березень 2009 року в сумі 228698 грн.
В обґрунтування вимог позовної заяви вказано, що всупереч вимогам Закону України «Про податок на додану вартість» суму бюджетного відшкодування за березень місяць 2009 року у розмірі 228698 грн, що підтверджена Шепетівською обєднаною державною податковою інспекцією Хмельницької області, не відшкодовано.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 21 червня 2010 року позов задоволено. Стягнуто з Державного бюджету України на користь виробничо-комерційного підприємства «Афродіта» бюджетне відшкодування з податку на додану вартість за березень 2009 року в розмірі 228 698 грн. та судовий збір в розмірі 1700 грн.
Зазначену постанову мотивовано тим, що відповідачами не надано будь-яких належних обґрунтувань на підтвердження правових підстав щодо неповернення позивачу задекларованої ним суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за спірний податковий період.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, одним із відповідачів Шепетівською обєднаною державною податковою інспекцією Хмельницької області, подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій висловлено прохання скасувати оскаржувану постанову та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначено, що Шепетівською обєднаною державною податковою інспекцією Хмельницької області здійснено усі передбачені чинними законодавством України дії стосовно відшкодування податку на додану вартість.
Представник позивача, у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги заперечив та просить таку залишити без задоволення.
Представник Шепетівської обєднаної державної податкової інспекції Хмельницької області, у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги підтримав та просить таку задовольнити.
Інші особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не зявились, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, а тому, суд апеляційної інстанції, відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, вважає можливим проведення розгляду справи за їхньої відсутності.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та проаналізувавши доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції не вбачає підстав для її задоволення.
Встановлено, що виробничо-комерційним підприємством «Афродіта» подано до Шепетівської обєднаної державної податкової інспекції Хмельницької області податкову декларацію з ПДВ за березень 2009 року від 16.04.2009 року у п. п. 25.1 розділу III якої зазначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку 248 793 грн. В додатку 3 до вказаної декларації позивачем вказано суму 248793 грн., що підлягає бюджетному відшкодуванню.
Згідно із актом № 1889/23/22766406 від 29 травня 2009 року про результати виїзної позапланової документальної перевірки виробничо-комерційного підприємства «Афродіта» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за березень 2009 року Шепетівською обєднаною державною податковою інспекцією Хмельницької області підтверджено відображене виробничо-комерційним підприємством «Афродіта» у декларації за березень місяць 2009 року бюджетне відшкодування у сумі 125435 грн., а на суму 103263 грн. направлено запити на проведення зустрічних перевірок з рядом контрагентів. Крім того, виявлено завищення заявленої суми бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку на суму 20 095 грн.
За таких умов, суд апеляційної інстанції вважає, що сума податку, що підлягає бюджетному відшкодування виробничо-комерційному підприємству «Афродіта» становить 228698 грн. (125435 грн. + 103263 грн.).
Відповідно до п. п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закон України «Про податок на додану вартість» сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
Згідно із підпунктом «а» підпункту 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
Відповідно до п. п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Підпунктом 7.7.5 п. п. 7.7 ст. Закону України «Про податок на додану вартість» передбачено, що протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термії після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
На підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства у відповідності до п. п. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Отже, згідно із вищевказаними нормами Закону України «Про податок на додану вартість», право на бюджетне відшкодування у платника податку виникає через 40 днів після отримання декларації податковим органом.
Позивачем виконано вимоги п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» щодо порядку подання до державної податкової інспекції податкової декларації з ПДВ та розрахунку суми бюджетного відшкодування в установлені строки. Обсяг податку на додану вартість підтверджений податковими накладними, фактично сплачений постачальникам товарів (робіт, послуг), а розрахунок суми бюджетного відшкодування за березень 2009 року складає 228698 грн., що підтверджується актом перевірки та довідкою № 1432/13 від 02 липня 2009 року про результати зустрічних перевірок.
Судом апеляційної інстанції не приймаються до уваги покликання апелянта на неврахування судом першої інстанції спільного наказу Державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України від 03 серпня 2004 року № 451/501/132, оскільки відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Узагальнюючи викладене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний звязок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про наявність підстав для задоволення позову.
Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції визнає, що судом першої інстанції, при вирішенні даного публічно-правового спору, правильно встановлено обставини справи та ухвалено законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, обєктивно і всебічно зясованих обставинах, доводи апеляційної скарги її не спростовують, тому підстав для скасування постанови суду першої інстанції немає.
Керуючись, ст. ст. 158-160, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. ст. 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Шепетівської обєднаної державної податкової інспекції Хмельницької області залишити без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 21 червня 2010 року в справі № 2а-3301/10/2270 без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у випадку коли, відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України, складення ухвали в повному обсязі відкладено з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя: С. П. Нос
Судді: А. М. Ліщинський
Р. М. Шавель
Ухвалу складено в повному обсязі 04 жовтня 2011 року