Ухвала суду № 19387493, 08.11.2011, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2011
Номер справи
2а-1358/11/2670
Номер документу
19387493
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-1358/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Блажівська Н.Є.

Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.

У Х В А Л А

Іменем України

"08" листопада 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Грищенко Т.М.,

суддів Лічевецького І.О., Мацедонської В.Е.,

при секретарі Луцак А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ТОВ "Нафтогаз-Альянс" на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 квітня 2011 р. у справі за адміністративним позовом ТОВ "Нафтогаз-Альянс" до Державної податкової інспекції в Печерському районі м. Києва про визнання протиправними податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 квітня 2011 р. в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову як таку, що постановлена судом з порушенням норм права та постановити нову про задоволення позову.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що станом на час винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень спірні правовідносини регулювалися Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», Законом України «Про податок на додану вартість»(станом на час розгляду справи закон втратив чинність), Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 -III (станом на час розгляду справи закон втратив чинність) (надалі - також «Закон № 2181»).

ДПІ у Печерському районі м. Києва проведено планову виїзну перевірку TOB «Нафтогаз-Альянс»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 1 січня 2009 року по 30 червня 2010 року, валютного та іншого законодавства за період з 1 січня 2009 року по 30 червня 2010 року.

За результатами проведеної перевірки Відповідачем складено Акт № 866/23-4/34881820 від 5 листопада 2010 року, яким встановлено порушення TOB «Нафтогаз-Альянс», зокрема, вимог:

пункту 5.1, підпункту 5.2.1, пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», в результаті чого завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за півріччя 2010 року на суму 170 321 грн.;

пункту 5.1, підпункту 5.2.1, пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», в результаті чого встановлено несвоєчасну сплату податку на прибуток за І квартал 2010 року на суму 42 580 грн.;

підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 2 192 953 грн.,

підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого та завищено суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів за червень 2010 року у сумі 34 064 грн. На підставі вищевказаного акту перевірки Відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення:

№ 0009022304/0 від 12 листопада 2010 року, яким донараховано податкове зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 4 258,00 грн.;

-№ 0009032304/0 від 12 листопада 2010 року, яким донараховано податкове зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 3 289 429,00 грн. (основний платіж 2 192 953,00 грн. та штрафні (фінансові) санкції 1 096 476,00 грн.);

№ 0009042304/0 від 12 листопада 2010 року, яким донараховано податкове зобов'язання з податку на додану вартість на зальну суму 34 064,00 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення було оскаржено Позивачем до ДШ у Печерському районі міста Києва, в результаті чого Рішенням першого заступника начальника ДПІ у Печерському районі міста Києва від 21 січня 2011 року № 1573/10/25-0011 скаргу ТОВ «Нафтогаз-Альянс»було залишено без задоволення, а податкові повідомлення-рішення-без змін.

Позивач вважає податкові повідомлення-рішення ДПІ у Печерському районі м. Києва № 0009022304/0 від 12 листопада 2010 року, № 0009032304/0 від 12 листопада 2010 року та № 0009042304/0 від 12 листопада 2010 року, протиправними та такими, що суперечать вимогам чинного станом на час їх винесення податкового законодавства.

Щодо висновку Відповідача про неправомірне віднесення Позивачем до складу податкового кредиту суму ПДВ в розмірі 2 192 953 грн. Суд зазначає наступне.

31 липня 2009 року між TOB «Ізюмський оптико - механічний завод в особі директора ОСОБА_2 та TOB «Нафтогаз-Альянс», в особі директора ОСОБА_3 було укладено договір купівлі-продажу № 19-09, відповідно до якого Продавець зобов'язався продати, а Покупець купити та оплатити товар (лінза скляна для окулярів, виготовлена з необробленого оптичного скла 0,0 дптр діам. 68 мм).

Відповідно до специфікації № 1 від 31 липня 2009 року до договору № 19-09 від 31 липня 2009 року, TOB «Ізюмський оптико - механічний завод»реалізує TOB «Нафтогаз -Альянс»21 120 «лінз скляних для окулярів, виготовлених з необробленого оптичного скла 0, 0 діоптрій, діаметром 68 мм, ТУУ 33.4-33011077-001:2006».

Згідно з вищевказаною специфікацією вартість однієї лінзи скляної для окулярів виготовленої з необробленого оптичного скла 0,0 дптр діам. 68 мм складає 113,04 гривень (без ПДВ). Вартість усієї партії складає 2 387 404,8 гривень., в тому числі ПДВ -477 480,96 гривень. Загальна вартість товару за умовами специфікації № 1 від 31 липня 2009 року складає 2 864 885,76 грн.

Відповідно до Специфікації № 2 від 31 серпня 2009 року до Договору № 19-09 від 31 липня 2009 року, TOB «Ізюмський оптико - механічний завод»реалізує TOB «Нафтобаз Альянс»75 240 «лінз скляних для окулярів, виготовлених з необробленого оптичного скла 0,0 діоптрій, діаметром 68 мм, ТУУ З3.4-33011077-001:2006».

Згідно з Специфікацією № 2 від 31 Серпня 2009 року вартість однієї лінзи скляної для окулярів складає 114 гривень (без ПДВ). Вартість усієї партії складає 8 577 360,00 грн., крім того ПДВ - 1 715 472,00 грн. Загальна вартість товару за умовами Специфікації № 2 від 31 серпня 2009 року складає 10 292 832 грн.

TOB «Ізюмський оптико-механічний завод»на виконання умов Договору № 19-09 від 31 липня 2009 року виписало на адресу TOB «Нафтогаз-Альянс»акти прийому-передачі продукції та податкові накладні.

В рахунок оплати за поставлений товар TOB «Нафтогаз-Альянс»перерахувало на розрахунковий рахунок TOB «Ізюмський оптико-механічний завод»грошові кошти на загальну суму 13 157 717,76 грн., в тому числі ПДВ - 2 192 952,97 грн.

В подальшому, з метою реалізації товару на експорт, 31 липня 2009 року між TOB «Нафтогаз-Альянс»(Комітент) в особі директора ОСОБА_3 та TOB «Міжнародний Торговий Дім «Ізюмський оптико - механічний завод»(Комісіонер), в особі директора ОСОБА_4 було укладено Договір комісії №3107/209.

Відповідно до умов договору та специфікації № 1 від 31 липня 2009 року до договору комісії № 3107/209 від 31 липня 2009 року TOB «Міжнародний Торговий Дім «Ізюмський оптико - механічний завод»взяло на себе зобов'язання реалізувати за межі митної території України 21 120 лінз скляних для окулярів, із застосуванням «нульової»ставки ПДВ.

Згідно зі специфікацією № 1 від 31 липня 2009 року вартість однієї лінзи скляної для окулярів склала 15 доларів США, вартість усієї партії склала 316 800 доларів.

Відповідно до умов договору та Специфікації № 2 від 31 серпня 2009 року до Договору комісії № 3107/209 від 31 липня 2009 року TOB «Міжнародний Торговий Дім «Ізюмський оптико - механічний завод»взяло на себе зобов'язання реалізувати за межі митної території України 75 240 лінз скляних для окулярів, із застосуванням «нульової»ставки ПДВ.

Згідно з Специфікацією № 2 від 31 серпня 2009 року вартість однієї лінзи скляної для окулярів склала 15 доларів СІЛА, вартість усієї партії склала 1 128 600 доларів США.

ТОВ «Нафтогаз-Альянс» на виконання умов Договору комісії № 3107/209 від 31 липня 2009 року виписало на адресу TOB «Міжнародний торговий дім Ізюмський оптико-механічний завод»відповідні акти приймання-передачі товарів, згідно з якими TOB «Нафтогаз-Альянс»(Комітент) передав, а TOB «Міжнародний торговий дім Ізюмський оптико-механічний завод»(Комісіонер) прийняв на реалізацію товар - лінза скляна для окулярів, виготовлена з оптичного необробленого скла.

Згідно з інформацією митних органів, TOB «Нафтогаз-Альянс»через комісіонера TOB«Міжнародний торговий дім «Ізюмський оптико-механічний завод»задекларувало на Куп'янській митниці до експорту ТМЦ - «лінза скляна для окулярів, виготовлена з оптичного необробленого скла 0,0 дптр, діаметром 68 мм, коефіцієнт заломлення 1,523, ТУУ 33.4-33011077-001:2006» за ВМД № 804000001/9/004549 від 15 вересня 2009р на загальну суму 11558719,26 грн по курсу валюти в доларах США 7,9969.

Згідно з ВМД декларантом від імені TOB «Міжнародний торговий дім «Ізюмський оптико-механічний завод»на Куп'янській митниці виступав ФОП ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_1); одержувачем ТМЦ виступав ENTERPISES, LIMITED»Hong Kong.

Відповідно до документів, що були подані Куп'янській митниці, вартість однієї лінзи за вищевказаною ВМД складає 15 доларів США (ВМД №804000001/9/004549).

Відповідно до Звіту комісіонера від 8 жовтня 2009 року до Договору комісії № 3107/209 Комісіонером - TOB «Міжнародний торговий дім «Ізюмський оптико-механічний завод», - прийнято товар на комісію, згідно специфікації № 1 від 31 липня 2009 року, специфікації № 2 від 31 серпня 2009 року та підписано специфікацію № 48 від З вересня 2009 року до додаткової угоди № 21 від 3 вересня 2009 року по контракту № 410SA6 від 11 жовтня 2006 року на поставку лінзи скляної для окулярів, виготовленої з оптичного необробленого скла 0,0 дптр, з компанією MAX ENTERPRISES LIMITED», Hong Kong.

В пункті 3 Звіту комісіонера від 8 жовтня 2009 року визначено, що вартість реалізованого на зовнішньоекономічному ринку товару (лінза скляна, для окулярів, виготовлена із необробленого оптичного скла 0,0 дптр.) в доларах США становить 1445 400 доларів США (11 558 719,26 грн.).

Як зазначено в пункті 4 Звіту комісіонера, Комісіонер протягом жовтня 2009 року перерахував Комітенту грошові кошти в національній валюті України, які надійшли від експортної реалізації товару на загальну суму 11 558 719,26 грн.

Комісійна винагорода TOB «Міжнародний торговий дім «Ізюмський оптико-механічний завод»згідно з пунктом 7 звіту комісіонера, становить 28 896,8 грн., в т.ч. ПДВ-4 816,13 грн.

Згідно з Висновком № 5183/10-16 від 27 липня 2010 року судово-товарознавчої експертизи у кримінальній справі № 76-00277, наданого Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України, ринкова вартість лінзи для окулярів не для коригування зору ТУУ 33.4-330110077-001:2006 0,0 дптр. діаметр 68 мм. виробництва TOB «Ізюмський оптико-механічний завод»(TOB «ЮМЗ»), складала:

станом на 2008 рік - 2,00 грн. (дві грн. 00 коп.) в т.ч. з ПДВ 1 шт.

станом на 2009 рік - 4,00 грн. (чотири грн. 00 коп.) в т.ч. з ПДВ 1 шт.

станом на 2010 рік - 6,00 грн. (шість грн. 00 коп.) в т.ч. з ПДВ 1 шт.

Відповідно до підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

Згідно з підпунктом 12.5 пункту 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 року № 165, до розділу І податкової накладної вносяться дані в розрізі номенклатури поставки товарів (послуг), а саме зазначається ціна поставки одиниці продукції без урахування податку на вдану вартість.

Враховуючи те, що у податкових накладних, виданих TOB «Ізюмський оптико-механічний завод»на адресу TOB «Нафтогаз-Альянс», визначено ціну товару з порушенням вимог пункту 1.18, пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість»та підпункту 1.20.1 пункту 1.20 статті 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», суд прийшов до правильного висновку про те, що вищевказані податкові накладні не могли бути прийняті до уваги та не могли формувати податковий кредит позивача.

Відтак, вищевказаний висновок Відповідача був обґрунтованим та таким, що не спростовано представником Позивача належними засобами доказування.

Відповідно до підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Відповідно до пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість»база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).У разі якщо звичайна ціна на товари (послуги) перевищує договірну ціну На такі товари (послуги) більше ніж на 20 відсотків, база оподаткування операції з поставки таких товарів (послуг) визначається за звичайними цінами.

Відповідно до пункту 1.18 Закону України «Про податок на додану вартість»звичайні ціни розуміються та застосовуються за правилами, визначеними пунктом 1.20 статті 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Підпунктом 1.20.1. пункту 1.20 статті 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»визначено, що якщо цим пунктом не встановлено інше, звичайною не вважається ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору. Якщо не доведене зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню справедливих ринкових цін.

Таким чином, Судом встановлено, що в порушення підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», TOB «Нафтогаз-Альянс»в липні 2009 року та в серпні 2009 року неправомірно віднесено до складу податкового кредиту ПДВ з вартості товару (лінза скляна для окулярів, виготовлена з необробленого оптичного скла 0,0 діоптрій, діаметром 68 мм., ТУУ 33.4-33011077-001:2006), придбаного у TOB «Ізюмський оптико-механічний завод»в сумі 2 192 953 грн., що призвело до завищення податкового кредиту з ПДВ за липень 2009 у розмірі 477 481 грн.; в серпні 2009 року у розмірі 1 715 472 грн.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про обгрунтованість та правомірність висновку Відповідача про неправомірне віднесення Позивачем до складу податкового кредиту суму ПДВ в розмірі 2 192 953 грн.

Стосовно висновку Відповідача про завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток та несвоєчасної сплати податку на прибуток: як встановлено Відповідачем в ході перевірки, між TOB «Нафтогаз-Альянс»(Замовник) та TOB «Укрнафтогазенерго»(Виконавець) було укладено Договір про надання послуг по інформаційному обслуговуванню № Г-78-02/09/П від 30 грудня 2009 року, предметом якого є надання Замовнику інформаційно-консультативних послуг по аналізу отриманих від Замовника заяв на придбання природного газу, підготуванню пропозицій по плануванню його придбання на наступні періоди, тощо..

Відповідно до пункту 1.1 Договору № Г-78-02/09/П в обсяг послуг, які надаються Виконавцем входять:

Аналіз отриманих від Замовника заяв на придбання природного газу.

Документальне забезпечення виконання Договору купівлі-продажу природного газу, укладеного між Виконавцем та Замовником. Документальне забезпечення включає в себе:

-розроблення та оформлення Актів приймання-передачі газу по завершенню місяця поставки;

оформлення та надання Актів звірки розрахунків між Замовником та Виконавцем по Договору купівлі-продажу природного газу;

оформлення та надання додаткових угод до Договору купівлі-продажу природного газу, укладеного між Замовником та Виконавцем;

надання рахунків з зазначенням вартості природного газу, що має оплатити Замовник, згідно договору купівлі-продажу природного газу.

Надання Замовнику інформації про цінову політику та ціноутворення, яка склалася на території України.

4 січня 2010 року між сторонами укладено Доповнення від до Договору № Г-78-02/09/П від 30 грудня 2009 року, відповідно до якого пункт 1.1 статті 1 «Предмет договору»викладено у наступній редакції: «предметом даного договору є встановлення між «Замовником»та «Виконавцем»тарифу на постачання природного газу за вільними цінами, який відповідно до чинного законодавства додається Сторонами до ціни

природного газу. До змісту тарифу Сторони за взаємною згодою включають послуги, зазначені у пункті 1.2 даного договору».

Крім того, між TOB «Нафтогаз-Альянс»(Покупець) та TOB «Укрнафтогазенерго»(Продавець) було укладено Договір на купівлю-продаж природного газу від ЗО січня 2009 року № Г-78-02/09. Предметом договору є придбання природного газу. Фактичний обсяг поставки природного газу за даним Договором визначався на підставі актів приймання-передачі.

З аналізу юридичного змісту та умов вищезазначених договорів, укладених з TOB «Укрнафтогазенерго», вбачається, що умовами обох договорів передбачено: надання актів приймання-передачі газу, надання обсягу передаваемого природного газу за відповідний період, надання додаткових угод до Договору, надання рахунків з зазначенням вартості природного газу.

В ході перевірки Відповідачем, на підставі наданих первинних документів, встановлено, що документальне забезпечення виконання Договору купівлі-продажу природного газу здійснювалось одночасно. двома договорами, а саме Договором від 30 січня 2009 року № Г-78-02/09, який укладено Позивачем на початку 2009 року (і діяв станом на час проведення перевірки) та Договором від 30 грудня 2009 року № Г-78-02/09/П, про що свідчать акти виконаних робіт, податкові накладні, одержані TOB «Нафтогаз-Альянс»від TOB «Укрнафтогазенерго»за вищезазначеними договорами.

Крім того, колегія також звертає увагу на те, що в Доповнені від 4 січня 2010 року до Договору № Г-78-02/09/П від 30 грудня 2009 року зазначено, що встановлення між Замовником та Виконавцем тарифу на постачання природного газу за вільними цінами, який відповідно до чинного законодавства додається Сторонами до ціни природного газу. До змісту тарифу Сторони за взаємною згодою включають послуги, зазначені у пункті 1.2 даного договору.

Тобто, послуги по документальному забезпеченню виконання Договору купівлі-продажу природного газу було включено до ціни природного газу. Стосовно висновку Відповідача про завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток та несвоєчасної сплати податку на прибуток.

Відповідно пункту 5.1. статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», валові витрати виробництва та обігу - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

Згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті. Відповідно до пункту 7 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року № 318, витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.

Відтак, згідно з наданими до перевірки документами, послуги по інформаційному обслуговуванню, отримані від TOB «Укрнафтогазенерго»по договору № Г-78-02/09/П від 30 грудня 2009 року, не використовувались у власній господарській діяльності Позивача; вищевказані операції не призвели до отримання доходу TOB «Нафтогаз-Альянс».

Таким чином, Судом встановлено, що TOB «Нафтогаз-Альянс»було завищено валові витрати на вартість послуг по інформаційному обслуговуванню, отриманих від TOB «Укрнафтогазенерго»на загальну суму 170 321,00 грн.

Крім того, перевіркою було встановлено, що за період з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року TOB «Нафтогаз-Альянс»задекларовано податок на прибуток у сумі 386 630,00 грн. За період з 1 січня 2010 року по 30 червня 2010 року TOB «Нафтогаз-Альянс»задекларовано від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 418 486,00 грн.

В той же час, як вже було зазначено, проведеною Відповідачем перевіркою було встановлено завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за півріччя 2010 року на суму 170 321,00 грн. та несвоєчасну сплату податку на прибуток за І квартал 2010 року на суму 42 580,00 грн., що є порушенням абзацу «б»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відтак, у зв'язку із вищевказаним порушенням, керуючись підпунктом 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 Відповідачем було донараховано Позивачу штрафні санкції на загальну суму 4 258,00 грн.

Належних доказів, які б спростовували викладені в акті перевірки висновки Відповідача про порушення TOB «Нафтогаз-Альянс»вимог податкового законодавства України, чинного станом на час виникнення спірних правовідносин, представником позивача не надано, а судом не встановлено.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що при винесенні податкових повідомлень-рішень № 0009022304/0 від 12 листопада 2010 року. № 0009032304/0 від 12 листопада 2010 року, № 0009042304/0 від 12 листопада 2010 року відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законодавством України, а викладені в акті перевірки висновки про порушення позивачем податкового законодавства є такими, що грунтуються на дійсних обставинах спірних правовідносин.

Відповідно пункту 5.1. статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», валові витрати виробництва та обігу - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

Згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті. Відповідно до пункту 7 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року № 318, витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.

Відтак, згідно з наданими до перевірки документами, послуги по інформаційному обслуговуванню, отримані від TOB «Укрнафтогазенерго»по договору № Г-78-02/09/П від 30 грудня 2009 року, не використовувались у власній господарській діяльності Позивача; вищевказані операції не призвели до отримання доходу TOB «Нафтогаз-Альянс».

Таким чином, Судом встановлено, що TOB «Нафтогаз-Альянс»було завищено валові витрати на вартість послуг по інформаційному обслуговуванню, отриманих від TOB «Укрнафтогазенерго»на загальну суму 170 321,00 грн.

Крім того, перевіркою було встановлено, що за період з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року TOB «Нафтогаз-Альянс»задекларовано податок на прибуток у сумі 386 630,00 грн. За період з 1 січня 2010 року по 30 червня 2010 року TOB «Нафтогаз-Альянс»задекларовано від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 418 486,00 грн.

В той же час, як вже було зазначено, проведеною Відповідачем перевіркою було встановлено завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за півріччя 2010 року на суму 170 321,00 грн. та несвоєчасну сплату податку на прибуток за І квартал 2010 року на суму 42 580,00 грн., що є порушенням абзацу «б»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відтак, у зв'язку із вищевказаним порушенням, керуючись підпунктом 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 Відповідачем було донараховано Позивачу штрафні санкції на загальну суму 4 258,00 грн.

Належних доказів, які б спростовували викладені в акті перевірки висновки Відповідача про порушення TOB «Нафтогаз-Альянс»вимог податкового законодавства України, чинного станом на час виникнення спірних правовідносин, представником позивача не надано, а судом не встановлено.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що при винесенні податкових повідомлень-рішень № 0009022304/0 від 12 листопада 2010 року № 0009032304/0 від 12 листопада 2010 року, № 0009042304/0 від 12 листопада 2010 року відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законодавством України, а викладені в акті перевірки висновки про порушення позивачем податкового законодавства є такими, що грунтуються на дійсних обставинах спірних правовідносин.

Доводи апелянта, викладені в апеляційній скарзі не спростовують висновків суду першої інстанції.

Згідно ст. 199, ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 12, 41, 160, 195, 196, 198, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів,

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ТОВ "Нафтогаз-Альянс" залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 квітня 2011 р.залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, тобто з 14.11.2011 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий:

Судді: