Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 листопада 2011 р. № 2а-7251/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карпяк О.О.
при секретарі судового засідання Денькович Л.І.
за участю представників сторін:
від позивача ОСОБА_1 (довіреність від 01/08 від 12.01.2011 року)
від відповідача ОСОБА_2(довіреність від 30.09.2011 року № 19158/90/10-010)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом
Публічне акціонерне товариство "Іскра"
до Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великиими платниками податків у м.Львові
пропро скасування податкового повідомлення-рішення , в с т а н о в и в :
Публічне акціонерне товариство «Іскра»звернулося до суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 08.06.2011 року №00000000190802/965/11419.
Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржуване податкове повідомлення рішення винесено на підставі акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок підприємства за березень 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалося у лютому 2011 року № 599/08-02/00214244 від 01.06.2011 року проведеної СДПІ ВПП у м. Львові. Підставою для визначення даного податкового зобовязання, як стверджує відповідач є порушення п. 198.1, п. 198 .2, п. 198.3, п. 198.6, ст. 198, п. 200.1, п. 200.2, п. 200.3, п. 200.4, ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755- VI. В акті перевірки (п.3.7.) зазначено, що станом на 20.05.2011 року серед постачальників виявлено платників за рахунок яких сформовано ризиковий кредит на суму 893677, 56 грн., в тому числі: ТОВ «Приват Енерго»на суму 834125, 58 грн., та ТОВ «Понінківський КПК»на суму 59551, 98 грн. Позивач не визнає, тобто не узгоджує суму податкового зобовязання, яка визначена у податковому повідомленні рішенні та вважає його таким що винесене на основі невірних висновків, які суперечать законодавству. Позивач стверджує, що у нього є всі документи, що підтверджують здійснення реальних господарських операцій та право на податковий кредит та які ним на підтвердження реальності операцій додані до матеріалів справи.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві, просить позов задоволити у повному обсязі.
Позиція відповідача викладена у письмових запереченнях на позов від 13.07.2011 № 14094/10-010/756, вважають оскаржуване рішення правомірним, прийнятим з дотриманням вимог чинного законодавства. Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Повний текст постанови виготовлений і підписаний 07 листопада 2011 року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Спеціалізованою державною податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Львові (далі - відповідач) проведено документальну позапланову виїзну перевірку ПАТ «Іскра»(далі - позивач) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за березень 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалося у лютому 2011 року, за наслідками перевірки складено акт від 01.06.2011 року № 599/08-02/00214244 (далі акт перевірки).
На підставі акта перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення рішення від 08.06.2011 року № 00000000190802/965/11419, яким визначено позивачу суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобовязань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 903470, 89 грн.
Як вбачається з акта перевірки, за результатами проведеної перевірки не підтверджено відображену позивачем у декларації за березень 2011 року суму бюджетного відшкодування ПДВ у розмірі 2094380, 00 грн. На порушення п. 14.1.185, п. 14.1.191, ст. 14, п. 185.1, ст. 185, п. 188.1, ст. 188, п. 198, 2, п. 198.3, п. 198.4, п. 198.6, ст. 198, п. 201.4, п. 201.7, п. 201.10, ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755- VI позивачем завищено податковий кредит на суму 903470, 89 грн. в березні 2011 року. ПАТ «Іскра»завищено заявлену суму бюджетного відшкодування ПДВ за березень 2011 року на 903470, 89 грн.
Вказані висновки податкового оргну обгрунтоваються нереальністю операцій з контрагентом ТОВ «Приват Енерго»по операціях з поставки природного газу, оскільки згідно системи автоматизованого співставлення податкового зобов»язання та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України, контрагента взято на податковий облік 10.04.2010 року, перевіркою не підтверджено реальність часу здійснення операцій, місцезнаходження майна, виробничо складських приміщень, технічного персоналу, основних фондів, які економічно необхідні для виконання такого постачання. В акті вказано, що контрагент позивача ТОВ «Приват Енерго»є посередником в постачанні газу. Відтак, відповідач вважає, що не підтверджено правомірність формування податкових зобов»язань та податкового кредиту позивачем.
Також висновки грунтуються на тому, що оскільки контрагент позивача ТОВ «Понінківський КПК»підпадає під критерії відбору суб»єктів господарювання, що мають ризик здійснення нереальних (удаваних) операцій з наданням послуг із безпідставного формування податкового кредиту третім особам, при перевірці не доведена позивачем реальність операцій з вказним контрагентом, перевіркою не підтверджено реальність часу здійснення операцій, місцезнаходження майна, виробничо складських приміщень, технічного персоналу, основних фондів, які економічно необхідні для виконання такого постачання, відтак вважають, що не підтверджено правомірність формування податкових зобов»язань та податкового кредиту підприємства.
12.04.2010 року у м. Києві між Товариством з обмеженою відповідальністю «Приват Енерго»(постачальник) та ВАТ «Іскра»(споживач) уклали договір на поставку природного газу. Відповідно до п.1.1 вказаного договору, постачальник поставляє, а споживач приймає для промислових потреб природний газ (надалі за текстом газ) на умовах даного договору. (а.с. 28- 31).
Відповідно до п.2.1.1 вказаного договору, до обов»язків постачаьника відноситься передача споживачу газ в обсягах і порядку, передбаченому в розділі 1 даного договору на комерційних вузлах обліку газу.
Відповідно до п.3.2 вказаного договору, приймання і передача газу, що постачається Постачальником Споживачу у відповідному місяці, оформлюється актами прийому передачі газу. Акти прийому передачі газу складають уповноважені представники сторін у двох примірниках до 5 (пятого) числа місяця, наступного за звітами.
12.04.2010 року у м. Києві між ВАТ «Іскра»(замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Приват Енерго»(виконавець) уклали договір № 207/ВП. Відповідно до п. 1 вказаного договору замовник доручає Виконавцю виконувати послуги з забезпечення безперебійного газопостачання починаючи з 01 квітня 2010 року, а замовник приймає та оплачує їх вартість. (а.с. 34).
08.12.2010 року у м. Києві між Товариством з обмеженою відповідальністю «Приват Енерго»(постачальник) та ВАТ «Іскра»(споживач) укладено додаткову угоду № 02-4 про наступне; відповідно до п.4.6. основного тексту Договору № 206/ПГ від 12.04.2010 року , сторони узгодили внести до п. 4.4. вказаного Договору та викласти п.4.4. в наступній редакції: «4.4. Споживач здійснює оплату вартості поставленого природного газу в наступні терміни: з 22 числа місяця поставки до 14 числа місяця, наступного за місяцем поставки, рівними частинами від вартості запланованого місячного обсягу поставки газу, згідно заявки (п.1.2. Договору), кожного банківського дня». (а.с. 32).
31.03.2011 року у м. Києві між Товариством з обмеженою відповідальністю «Приват Енерго»(постачальник) та ВАТ «Іскра»(споживач) укладено додаткову угоду № 06 про наступне; у відповідності з п. 4.2. та п. 4.3. основного тексту Договору та Сторони узгодили внести до п.4.2. зміни та викласти п. 4.2 в наступній редакції: «4.2. ціна 1000 м. куб. природного газу, що поставляється по цьому Договору, складає 2553, 20 грн. (дві тисячі пятсот пятдесят три грн. 20 коп.) за одну тисячу стандартних метрів кубічних. Цільова надбавка до тарифу на природний газ, згідно Постанови КМУ від 14.04.2009 року № 359 встановлена у розмірі 2% та складає 51, 06 (пятдесят одна грн. 06 коп.) грн.. Крім того, до ціни природного газу включається ПДВ 20% - 520, 85 грн., всього ціна природного газу складає 3125, 11 грн. (три тисячі сто двадцять пять грн..11 коп.) грн. за одну тисячу стандартних метрів кубічних. (а.с.33).
31.01.2011 року ВАТ «Іскра»(замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Приват Енерго»(виконавець) уклали додаткову угоду № 05, про наступне: «у відповідності з п.8.2. основного тексту Договору та, сторони узгодили внести до п.3.2.зміни та викласти п.3.2. в наступній редакції: «3.2. Ціна послуг Виконавця встановить із розрахунку за 1000 куб. м. 65, 00 грн., (шістдесят пять грн.00 коп.) в т.ч. ПДВ 20 %- що складає 10, 83 грн.». (а.с. 36).
Згідно акту прийому передачі природного газу від 28.02.2011 року ТзОВ «Приват Енерго»поставило, а ВАТ «Іскра»у лютому 2011 року спожило природний газ в обсязі 1751, 033 тис. куб. м. на загальну суму поставки 4890929, 35 грн., в т.ч. ПДВ 815154, 89 грн. (а.с. 37).
Слід також зазначити, що операції по поставці газу передбачають операції з його транспротування, для реалізації чого позивачем було укладено відповідні договори, а саме.
28.02.2011 року у м. Києві між ВАТ «Іскра» (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Приват Енерго»(виконавець) уклали до Договору на виконання послуг № 207/ВП від 12.04.2010 у відповідності з п.2.2.4 Договору на виконання послуг № 207/ВП від 12.04.2010 року склали даний акт здачі прийому виконаних послуг про наступне. У відповідності з п.2.1. Договору Виконавець забезпечив з 01 лютого по 28 лютого 2011 року: безперебійне газопостачання замовнику; своєчасне оформлення документації, необхідної для отримання газу замовником; доведення інформації про виділення лімітів природного газу до газозбутової організації (ВАТ «Львівгаз»; на підставі заявок замовника коригування планових лімітів з метою їх проведення до середньодобового споживання природного газу в порядку, визначеному ОДУ ДК «Укртрансгаз»НАК «Нафтогаз України»та ВАТ «Львівгаз», своєчасне надання звітів про споживання газу Замовником власнику газу, ОДУ ДК «Укртрансгаз», НКРЕ України, та КТП НКРЕ України. Обсяг фактично спожитого замовником природного газу, згідно акту прийому передачі між замовником та постачальником, склав 1751, 033 тис. куб.м. на загальну суму 4890929, 35 грн. Загальна вартість виконаних послуг складає 113824, 15 грн., в тому числі ПДВ 18924, 15 грн. (а.с. 38).
01.01.2010 року між ВАТ «Іскра»та Бібрське ЛВУМГ філії УМГ «Укртрансгаз»укладено договір № Б-196-П-10 про надання газотранспортною організацією «Укртрансгаз»послуг ПАТ «Іскра»по транспортуванню природного газу в обсягах, закуплених ПАТ «Іскра»у постачальника (магістральні газопроводи). (а.с.39-50).
Згідно акту здачі прийняття послуг від 28.02.2011 року ДК «Укртрансгаз»філії УМГ Львівтрансгаз Бібрське ЛВУМГ (виконавець) та ВАТ «Іскра»(замовник) склали акт про надання послуг по транспортуванню природного газу за лютий 2011 року в обсязі 1751, 033 тис. м3 на суму 74173, 76 грн. з ПДВ. Вартість послуг без ПДВ 61811, 47 грн.(а.с. 43).
01.01.2011 року між ПАТ по газопостачанню та газифікації «Львівгаз»(виконавець) та ВАТ «Іскра»(споживач) уклали договір про надання послуг з транспортування природного газу. (Додаток 9). УЕГГ ВАТ «Львівгаз»про транспортувало природний газ для ПАТ «Іскра»від ТОВ «Приват Енерго»в кількості 1751, 03 тис. куб., що підтверджено трьохстороннім актом прийому передачі природного газу від 28.02.2011 року. (додаток 10). (а.с. 54).
28.02.2011 року ТзОВ «Приват Енерго»виписана податкова накладна № 23 покупцю ВАТ «Іскра»за наслідками проведених розрахунків по договору поставки від 12.04.2010 року, на суму 4890929, 35 грн., а саме за газ природний в кількості 1751, 033 тис. куб. (а.с.55).
28.02.2011 року ТзОВ «Приват Енерго»виписана податкова накладна № 24 покупцю ВАТ «Іскра»за наслідками проведених розрахунків по договору поставки від 12.04.2010 року на суму 113824, 15 грн., а саме за послуги з забезпечення безперебійного газопостачання. (а.с.56).
Згідно довідки про споживання природного газу підрозділами позивача за лютий 2011 року, підприємством у вказаному місяці спожито 1751033 куб.м природного газу, що також відображено у актах прийому передачі природного газу, вказані вище та даними ФЛОУТЕК електронної бази (лічильник), що фіксує покази щоденно (а.с.107- 108).
Крім цього, як вказно у довідці бухгалтера, у бухгалтерському обліку ( а.с.105).
Факт здійснення оплат позивачем контрагенту ТОВ «Приват- енерго»підтверджується копіями платіжни доручень, наявних в матеріалах справи (а.с.109-131).
Також, як вбачається з довідки №121/2265 від 06.10.2011 року, природний газ використовується позивачем для безпосереднього виробництва скла та світлотехнічних виробів, оскільки при горінні газу виділяється енергія (тепло), яке використовується для варки скла, температура варки скла становить 1410-1570 градусів, у залежності від виду скла (а.с.202).
Згідно витягу з ЄДРПОУ серії АЄ №472673, ТзОВ «Приват - енерго» є зареєстрованим суб»єктом підприємницької діяльності з 10.04.2009 року та до основних видів йогодіяльності відноситься виробництво газу, посередництво в торгівлі паливом, рудами, иеталами та хімічними речовинами, роздрібна торігвля пальним, розподілення та постачання газу.
Не можна залишити поза увагою той факт, що при перевірці операцій по поставці та тарнспортуванню газу позивачу від контрагентів, податковий орган дійшов до висновку про нереальність операцій по поставці природного газу, однак операція по транспрортуванню цього газу вважає реальною. Відтак висновки подакткового органу про нереальність операцій по поставці газу не відповідає дійсності з огляду на встановлення ним реальності операцій по транспортуванню.
Між ТзОВ «Понінківський картонно паперовий комбінат»(продавець) та ПАТ «Іскра»(покупець) укладено договір поставки. Відповідно до п. 1 вказаного договору Продавець зобовязується продати, а Покупець прийняти та належним чином оплатити картонно паперову продукцію виробництва ТОВ «Понінківський картонно паперовий комбінат»(а.с. 57-58).
На підтвердження договору поставки між ТзОВ «Понінківський картонно паперовий комбінат»та ПАТ «Іскра», позивачі представили видаткові накладні від 01.02.2011 року № П 00000087 на суму 71920, 54 грн. (з ПДВ), від 06.02.2011 року № П 00000094 на суму 95903, 15 грн. (з ПДВ), від 13.02.2011 року № 00000121 на суму 94420, 37 (з ПДВ), від 18.02.2011 року № П 00000136 на суму 95067, 77 грн. (з ПДВ) та товарно транспортні накладні від 01.02.2011 року, від 06.02.2011 року, від 13.02.2011 року, від 18.02.2011 року.
01.02.2011 року ТОВ «Понінківський картонно паперовий комбінат» виписана податкова накладна № 2 покупцю ВАТ «Іскра» за наслідком проведеної операції по договору від 03.01.2011 року № СБ-7. (а.с.74).
06.02.2011 року ТОВ «Понінківський картонно паперовий комбінат» виписана податкова накладна № 7 покупцю ВАТ «Іскра» за наслідком проведеної операції по договору від 03.01.2011 року № СБ-7. (а.с.75).
13.02.2011 року ТОВ «Понінківський картонно паперовий комбінат» виписана податкова накладна № 27 покупцю ВАТ «Іскра» за наслідком проведеної операції по договору від 03.01.2011 року № СБ-7. (а.с.76).
18.02.2011 року ТОВ «Понінківський картонно паперовий комбінат» виписана податкова накладна № 40 покупцю ВАТ «Іскра» за наслідком проведеної операції по договору від 03.01.2011 року № СБ-7. (а.с.77).
Отримання вказаного товару від контрагента ТОВ «Понінківський КПК»підтверджується крім вищенаведених документів також лімітною картою для отримання основних матеріалів за лютий 2011 року (а.с.181) ,додатком до виробничого звіту про використання основних матеріалів по ПАТ «Іскра»на виробництво за лютий 2011 року (а.с.182), актом звірки про видачу продукції за лютий 2011 року (а.с.183), витягом з виробничого звіту за лютий 2011 року (а.с.184- 190), накладними на здачу готової продукції з закупленого картону пакетів, коробок (а.с. 191), довідкою від 03.10.2011 рок у№25/84 (а.с.192).
Згідно витягу з ЄДРПОУ серії АЄ №472675, ТзОВ «Понінківський картонно паперовий комбінат»є зареєстрованим суб»єктом підприємницької діяльності з 10.04.2009 року та до основних видів йогодіяльності відноситься виробництво паперу та картону, інші види оптової торгівлі.
Як вбачається з витягу з ЄДРПОУ серії АЄ №468206, до видів діяльності позивача відноситься: оптова торгівля електропобутовими приладами, роздрібна торгівля іншими товарами для дому, виробництво електричних ламп та освітлювального устаткування (а.с.101-103).
Таким чином, операції позивача по купівлі природного газу та паперу і картону використовувались у його господарській діяльності, зокрема природний газ для виробництва (виплавки) скла та виготовлення світлотехнічних виробів, а папір та картон для виготовлення коробок та упаковки для пакування виготовлених ним світлотехнічних виробів. Також вказані операції відповідають основним видам діяльності контрагентів позивача, про що вказано вище.
Відповідачем належними та допустимими доказами не спростовано мету та реальність здійснення вказаних господарських операцій, факту використання позивачем вищевказаних товарів у власній господарській діяльності.
Відповідно до ст. 198. 2 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Відповідно до ст. 198. 3 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до 198.6. Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена п.п.1.2 п.1, п.п.2.1 п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.06.1995 за № 168/704, первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.
Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-XIV (із змінами та доповненнями) встановлено вимоги до первинних документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку. Згідно з даною нормою, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Дія контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Такі первинні документи повинні мати обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до п. п.2.4 п.2 Положення "Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку", затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 05.06.1995 року за № 168/704: "Первинні документи (на паперових і машинозчитувальних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов'язкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному вираженні), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійсненні господарської операції і складання первинного документа".
Обставини, на які покликається відповідач не можуть вказувати на безтоварність господарських операцій в сукупності з іншими доказами, які наявні в матеріалах справи (договорів, накладних, податкових накладних, актів здачі приймання робіт, товаро транспортних накладних, тощо), оскільки відповідачем не надано доказів та необґрунтовано обставин, що передані контрагентами товарно-матеріальні цінності потребували наявності неабияких офісних та складських приміщень, транспортних засобів та кваліфікованих спеціалістів.
При цьому, слід зазначити, що правом видачі податкової накладної користується виключно платник податку на додану вартість, зареєстрований як такий згідно вимог чинного законодавства. Усі субєкти господарської діяльності, з якими позивач мав взаємовідносини були включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також мали свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість на час здійснення господарських. За таких обставин зазначені СГД мали право надавати покупцю (позивачу) відповідні податкові накладні.
Судом встановлено, що позивачем на підтвердження обгрунтованості віднесення до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість були надані податкові накладні, які не мали недоліків та, порядок заповлення яких, відповідав встановленому чинним законодавством . Відтак, дані обставини спростовують заперечення податкового органу, оскільки норми ПК України не містять жодної вимоги щодо включення або не включення податкових накладних до складу податкового кредиту того чи іншого звітного пероду покупцем.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв»язок доказів у їх сукупності. Докази, подані позивачем переконують у підставності позовних вимог. Мету та реальність здійснення позивачем господарських операцій на які платник податку (позивач) покликається як на підставу виникнення у нього права на включення нарахованого ПДВ до податкового кредиту, відповідачем беззаперечними доказами спростовані не були.
Відповідно до статей 49,70 КАС України, сторони зобов»язані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами, а відтак зобов»язані обгрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, що відповідачем зроблено не було.
Обставини щодо реальності здійснення господарських операцій з придбання у контрагентів товарів, на які платник податку покликається я к на підставу виникнення у нього права на включення нарахованого (сплаченого) податку на додану вартість до податкового кредиту та, відповідно, права на бюджетне відшкодування такого податку, відповідачем не спростована.
Таким чином, з врахуванням змісту ст.162 КАС України, спірне податкове повідомлення рішення СДПІ по роботі з великими платниками податків у м.Львові, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 903470,89 грн. Є протиправним і підлягає скасуванню, оскільки судом встановлено відсутність порушень позивачем п. 14.1.185, п. 14.1.191, ст. 14, п. 185.1, ст. 185, п. 188.1, ст. 188, п. 198, 2, п. 198.3, п. 198.4, п. 198.6, ст. 198, п. 201.4, п. 201.7, п. 201.10, ст. 201 Податкового кодексу України.
По суті даного спору ПК України не пов»язує право платника податку на податковий кредит з проведенням будь яких зустрічних перевірок. Чинне законодавство не встановлює обов»язок покупця сплачувати ПДВ повторно ще й до бюджету у разі, коли такий податок не буде сплачений продавцем або іншою особою, з врахуванням суми податку, отриманого від покупця в складі ціни товару.
Надані позивачем документи дають суду достатні підстави для висновку про сплату позивачем сум податку на додану вартість у ціні придбаного товару (послуг) контрагентам, які мали статус платників податку на додану вартість про що не заперечує відповідач, а тому на думку суду, позивачем правильно застосовано норми Податкового кодексу України.
Відповідачем не наведено достатньо переконливих доводів про наявність обставин, які б свідчили про недобросовісність позивача як платника податків.
Згідно ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на припис зазначеної норми процесуального права при розгляді судом спору щодо правомірності рішення органу державної податкової служби, яким платнику податків відмовлено у наданні податкових вигод, зокрема, бюджетного відшкодування, презумується добросовісність платника податків, якщо зазначеним оргнаом не доведено інше.
Вказана позиція по суті узгоджується із висновками ВАС України викладеними у: ухвалі від 22.06.2011 року у справі №К-10512/08, ухвалі від 06.07.2011 року у справі №К-25786/08, ухвалі від 12.07.2011 року у справі №К-40582/09.
Враховуючи наведене, перевіривши обставини передбачені ч.3 ст.2 КАС України, суд вважає, що оскаржуване податкове повідомлення рішення від 08.06.2011 року № 00000000190802/965/11419 прийнято необґрунтовано, тобто без врахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), відтак що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати у вигляді судового збору (3,40 грн.), відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, слід стягнути з Державного бюджету України на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1.Адміністративний позов задоволити повністю.
2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення від 08.06.2011 року № 00000000190802/965/11419.
3.Стягнути з Державного Бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «Іскра»(адреса: 77066, м. Львів, вул. Вулецька,14, код ЄДРПОУ 00214244) 3 (три) гривні 40 копійок судового збору.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України:
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення судового рішення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна
З оригіналом згідно
Суддя Карп'як Оксана Орестівна