Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 листопада 2011 року Справа № 2а-9123/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чиркіна С.М.,
при секретарі: Бондар Ю.М.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_3.(довіреність №7486 від 05.05.2011),
відповідач не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку Луганської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в розмірі 200,00 грн. ,-
В С Т А Н О В И В:
11 жовтня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку Луганської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в розмірі 200,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_2 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності фізична особа виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, і йому присвоєно ідентифікаційний номер-НОМЕР_2. Згідно заяви відповідача ОСОБА_2 про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та відповідно до вимог Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» він знаходиться на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності з 08.10.2009 зі сплатою єдиного податку у сумі 200,00 грн., розмір якого встановлено рішенням Сєвєродонецької міської ради №590 від 28.12.2006 року, що підтверджується свідоцтвом. З 20.11.2009 року відповідач не сплачує єдиний податок, і за ним утворився податковий борг. Станом на 27.07.2011 рік сума боргу складає 200,00 грн. З метою стягнення податкового боргу ДПІ в м.Сєвєродонецьку у відповідності з ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу було вручено податкову вимогу № 1/929 від 30.11.2009. Незважаючи на вжитті заходи, податковий борг залишився несплаченим.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Відповідач у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.
Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача , перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Позивач Державна податкова інспекція в м.Сєвєродонецьку Луганської області, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та фізичних осіб - підприємців щодо стягнення податкового боргу є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
Відповідач - ОСОБА_2, і.к.НОМЕР_2, зареєстрований як фізична особа підприємець виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської області 06.10.2009 за № НОМЕР_3 ( а.с.11).
В судовому засіданні встановлено, що відповідач перебуває на податковому обліку у ДПІ в м.Сєвєродонецьку Луганської області.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” та Закон України “Про систему оподаткування ” втратили чинність.
З огляду на те, що податковий борг відповідача виник до набрання чинності Податковим кодексом України, факт наявності податкового боргу у відповідача суд встановлює за приписами законодавства, що було чинним на момент виникнення податкового боргу, а саме ЗУ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” , ЗУ «Про систему оподаткування» та Указу ПУ «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності малого підприємництва», а право ДПІ в м.Сєвєродонецьку на стягнення встановленого боргу на рахунок державного бюджету за приписами Податкового кодексу України.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
Відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких субєктів малого підприємництва, зокрема, як фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи.
Згідно із ст. 2 Указу субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
З матеріалів справи вбачається, що 08.10.2009 відповідач на підставі поданої ним заяви знаходиться на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності,що підтверджується свідоцтвом (а.с. 6,7).
Статтею 3 зазначеного Указу передбачено, що субєкти підприємницької діяльності юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця.
Відповідно до ст. 5 Указу субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
Згідно п.5.3 ст.5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. вищезазначеної статті Закону України узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно зворотнього боку облікової картки ( а.с.22) за відповідачем лічиться податковий борг на загальну суму 200,00 грн.
Відповідно до п. 87.11. ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Статтею 6 Закону України №2181 передбачено - у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
30 листопада 2009 року позивачем відносно відповідача винесено першу податкову вимогу № 1/929 (а.с.12)
На час розгляду справи сума боргу відповідачем не погашена.
Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно існує податковий борг у зазначеній сумі, про яку він повідомлений, яка є узгодженою, до теперішнього часу не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку Луганської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в розмірі 200,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 ( і.к. НОМЕР_1) до Державного бюджету України податковий борг в розмірі 200,00 грн.( двісті гривень) на р/р 342113797000080, код платежу 18050200, отримувач УДК в м.Сєвєродонецьку, МФО 804013, отримувач 24046627.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
СуддяС.М. Чиркін