Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 листопада 2011 року Справа № 2а-9482/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Чиркіна С.М.,
при секретарі Бондар Ю.М.
за участю:
представника позивача ОСОБА_3.(довіреність №7486 від 05.05.2011),
відповідач не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 461,75 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
20 жовтня 2011 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 461,75 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_2 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності фізична особа виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Станом на серпень 2011 року відповідач має податковий борг на загальну суму 461,98 грн., який складається з :
- податку на доходи фізичних осіб у розмірі 456,98 грн., що підтверджується декларацією від 09.02.2011.
- пені за несвоєчасну сплату у розмірі 4,77 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податку.
Відповідачем отримано податкову вимогу форми «Ф» №1/425 від 11.09.2007 з сумою податкового зобовязання 181,17 грн.
Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідача залишається несплаченим.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Відповідач у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.
Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, які містять достатньо даних про права та обовязки сторін.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.
Позивач Державна податкова інспекція в м.Сєвєродонецьку Луганської області, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та фізичних осіб - підприємців щодо стягнення податкового боргу є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
Судом встановлено, що відповідач - ОСОБА_2, і.н.НОМЕР_1, зареєстрований як фізична особа підприємець Виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради 29.09.2005 за № НОМЕР_2 ( а.с.9).
Відповідачем обрано загальний спосіб оподаткування, тому у відповідності до ст.177 Податкового кодексу України оподаткування його доходів здійснюється за правилами ст.177 Податкового кодексу України.
Статтею 177 Податкового кодексу України встановлений порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування.
Відповідно до п.177.1 ст.177 Податкового кодексу України доходи фізичних осіб-підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними в пункті 167.1 ст.167 Податкового кодексу України.
П.177.5 ст.177 Податкового кодексу України встановлено, що фізичні особи підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
Відповідно п. 177.5.1 ст. 177 Податкового кодексу України,- авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).
Згідно п.167.1 ст. 167 Податкового кодексу України,- Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, одержаних (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.4 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Відповідачем подана до ДПІ в м.Сєвєродонецьку Луганській області декларація № 0363 від 09.02.2011 про доходи одержані з 01.01.2010 по 31.12.2010, в якій ОСОБА_2 задекларував сукупний оподаткований доход у сумі 3046,50 грн.(а.с.10-11).
У відповідності до вимог ЗУ « Про податок з доходів фізичних осіб», який був чинний у період, за який подається декларація та вимог ст.177 Податкового кодексу України сума податку становить 456,98 грн. (15% від 3046,50 грн.).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом
Згідно із п.п.16.1.3-16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до п. п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податкове зобовязання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг це сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
П. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Нарахування пені згідно із підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України розпочинається:
- при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
- при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України передбачено, що у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Відповідно до пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги зворотній бік облікової картки платника ( а.с.13) за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 461,75 грн., який складається з:
- податку на доходи фізичних осіб у розмірі 456,98 грн.
- пені за несвоєчасну сплату у розмірі 4,77 грн.
Відповідно до п. 87.11. ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Статтею 6 Закону України №2181 передбачено - у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
11 вересня 2007 року позивачем відносно відповідача було винесено першу податкову вимогу № 1/425 ( в період дії ЗУ №2181).
Однак, у добровільному порядку податкову заборгованість відповідачем не сплачено, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (а.с. 14).
Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно існує податковий борг у зазначеній сумі, про яку він повідомлений, яка є узгодженою, до теперішнього часу не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 461,75 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 ( і.к.НОМЕР_1) податковий борг з податку на доходи фізичних осіб в сумі 461,75 грн.( чотириста шістдесят одна гривня сімдесят пять копійок) на користь державного бюджету розрахунковий рахунок № 33218801700080, код платежу 11010200, отримувач УДК в м.Сєвєродонецьку, код отриувача 24046627, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО-804013.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
СуддяС.М. Чиркін