Постанова № 19380983, 01.11.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2011
Номер справи
2а-9646/11/1270
Номер документу
19380983
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №9

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 листопада 2011 року Справа № 2а-9646/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Ципко О.В.

при секретарі: Гаркуші Ю.О.,

за участю прокурора-заявника: Петрової Г.В.,

представників позивача: Гриненко І.С.,

представника відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву Прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецьке АТП-10920" про стягнення суми штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ

24 жовтня 2011 до суду звернувся Прокурор міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецьке АТП-10920" про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави в розмірі 5100 грн.

В обґрунтування позову прокурор зазначив, що Відкрите акціонерне товариство "Сєвєродонецьке АТП-10920" в порушення вимог Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року не розкрило річну інформацію шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.

У звязку з чим, 30.06.2011р. у відношенні Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецьке АТП-10920" були винесені постанови № 152-ЛУ, № 153-ЛУ, № 154-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 5100 грн.

Доказів, що підтверджують виконання постанови, відсутні. Таке ухилення відповідача від виконання постанови Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку порушує Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", оскільки суму заборгованості необхідно було сплатити протягом 15 днів з дня отримання постанов та копії платіжних документів направити позивачу.

Добровільно відповідачем штрафна санкція не сплачена. Тому, прокурор просив стягнути з відповідача штрафну санкцію в розмірі 5100 грн. в дохід держави.

Також прокурор зазначив, що ЛГУ ДКЦПФР звернулося до прокуратури за здійсненням представництва їх інтересів в суді, оскільки позивач не звільнений від сплати судового збору та немає можливості сплати ці витрат у звязку з тим, що вони не передбачені кошторисом позивача.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні дав пояснення по суті адміністративного позову, підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявивися про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 06873494.

Відповідно до ч. 4. ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних матеріалів.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до статті 121 Конституції України, на органи прокуратури покладається, зокрема, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено порушення адміністративним судом справ за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до суду в інтересах держави.

Судом встановлено, що відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 25.09.02р. № 861/2002, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.

Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" № 448/96-ВР від 30.10.96 р. та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97р., Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.

17.06.2011 року ЛГУ ДКЦПФР склало акти № 152-ЛУ, № 153-ЛУ та № 154-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому вказано, що Відкрите акціонерне товариство "Сєвєродонецьке АТП-10920" порушило вимоги ст. 40 Закону України „Про цінні папери та фондовий ринок" та Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. за № 97/13364, а саме: не розкрило річну інформацію за 2010 р. шляхом її подання до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та шляхом її опублікування в офіційному друкованому виданні (а.с.6,13,20).

Відповідно до п. 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року встановлено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

-розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

-опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

-подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Тому, керуючись статтями 9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» 30.06.2011 року начальник Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача були винесені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 152-ЛУ, № 153-ЛУ та № 154-ЛУ у звязку з неподанням інформації до Комісії, нерозміщенням інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та неопублікуванням інформації у загальному розмірі 5 100 грн. (а.с.9,16,23).

Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок ГУ ДКУ в Луганській області протягом 15 днів з дня отримання постанов, а копії платіжних документів направити до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Постанови № 152-ЛУ, № 153-ЛУ та № 154-ЛУ від 30.06.2011 року про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у загальній сумі 5 100 грн. у встановленому законодавством порядку не оскаржувались.

Оскільки копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанов не надходило, тому це свідчить про несплату суми штрафу Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецьке АТП-10920".

За таких обставин, факт вчинення зазначеного правопорушення та вина Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецьке АТП-10920" в ненаданні інформації є такими, що підтверджені матеріалами справи.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даному випадку.

Керуючись Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», ст. ст. 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-

ПОСТАНОВИВ

<Текст >

Позовні вимоги Прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецьке АТП-10920" про стягнення суми штрафних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецьке АТП-10920" (код ЄДРПОУ 03113294, адреса: 94300, м. Сєвєродонецьк, вул. Заводська, 45) в дохід Державного бюджету України р/р 31119106700080 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046627, код бюджетної класифікації 21081100 суму штрафної санкції в розмірі 5 100 грн. (пять тисяч сто грн. 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 07.11.2011 року.

<Текст >

СуддяО.В. Ципко