Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №9
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 вересня 2011 року Справа № 2а-7355/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 85000,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
23 серпня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся Прокурор Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 85000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач в порушення вимог ст.40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, у термін до 20.02.2011 року не розкрило регулярну квартальну інформацію за ІV квартал 2010 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР. У звязку цим уповноваженою особою Комісії у відношенні товариства було винесено розпорядження про усунення порушень чинного законодавства №28-ЛУ від 31.03.2011 року. Згідно цього розпорядження ВАТ «Іванівський верстатозавод» повинно було у термін до 06.05.2011 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, розкрити регулярну квартальну інформацію за ІV квартал 2010 року відповідно до вимог п.1 глави 3 розділу ІV Положення. Про виконання зазначеного розпорядження ВАТ «Іванівський верстатозавод» повинно було у термін до 06.05.2011 року проінформувати Комісію з цінних паперів та фондового ринку. Однак, інформації щодо виконання ВАТ «Іванівський верстатозавод» розпорядження №28-ЛУ від 31.03.2011 року до ЛТУ ДКЦПФР не надано. Не виконав розпорядження, ВАТ «Іванівський верстатозавод» порушило вимоги п.10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», відповідальність за вказане порушення передбачена п.8 ч.1 ст. 11 зазначеного Закону. Крмі того, обставиною, що обтяжує відповідальність ВАТ «Іванівський верстатозавод» є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення (постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №8-ЛУ від 11.03.2011 року). У звязку з цим 02.06.2011 року уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР у відношення ВАТ «Іванівський верстатозавод» була винесена постанова №103-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 85 000,00 грн. Постанова про накладення санкцій у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копій платіжних документів , що підтверджують виконання постанови не надходило.
Ухвалою від 25 серпня 2011 року відповідача було повідомлено про розгляд справи в порядку скороченого провадження.
Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Відповідно до ст.5 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» від 30.10.96 №448 ( далі - ЗУ №448), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Статтею 6 вищезазначеного ЗУ передбачено, що державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Відповідно до ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, серед інших повноважень, має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулює Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364 ( далі Положення).
Відповідно до п.1-2 гл.1 розділу IV емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію (далі - квартальна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення. Квартальна інформація складається за підсумками кожного кварталу.
П.1 та п. 3 гл.3 розділу IV передбачено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії. Особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4-3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
Відповідно розділу IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 №2272 (далі Правила) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
З матеріалів справи вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери в порушення вимог положення «Про розкриття емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, у термін до 20.02.2011 року ВАТ «Іванівський верстатозавод» не розкрило регулярну квартальну інформацію за IV квартал 2010 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, чим порушило вимоги п.1 та п.3 глави 3 розділу ІV Положення, відповідно до яких емітенти зобовязані розкрити квартальну інформацію не пізніше 25 числа місяця , наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком, шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.
31.03.2011 року уповноважено особою ЛТУ ДКЦПФР у відношенні товариства було винесено розпорядження про усунення порушень чинного законодавства №28-ЛУ (а.с.7). Однак, інформації щодо виконання ВАТ «Іванівський верстатозавод» розпорядження №28-ЛУ від 31.03.2011 року до ЛТУ ДКЦПФР не надано.
У звязку з чим 13.05.2011 року уповноваженою особою Комісії винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Зазначену постанову направлено відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції. ( а.с.9-10).
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.
23.05.2011 уповноваженою особою Комісії складений Акт №103ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту (а.с.11). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 103-ЛУ від 23.05.2011 та постанова про розгляд справи від 24.05.2011 була направлена на адресу товариства ( а.с.12-13).
Пункт 8 ч.1 ст. 11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів -
у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.;
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -
у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою №103ЛУ від 02.06.2011 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 85 000, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України. Обставиною, що обтяжує відповідальність є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення (постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №8-ЛУ від 11.03.2011). Зазначена постанова була направлена відповідачу (а.с.15-16).
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.
При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Враховуючи вищевикладене та відсутність письмового заперечення або будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 85000,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» суму штрафної санкції у розмірі 85000,00 грн. (вісімдесят пять тисяч гривень) в дохід Державного бюджету України р/р 31111106700088 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяО.П. Островська