Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2011 року Справа № 2а-0870/8324/11
14 год. 55 хв.
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Каракуші С.М.
при секретарі Лазько Д.В.
за участю представника позивача Усс С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
за позовом: Запорізького обласного центру зайнятості
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб «Олком»
про: стягнення штрафу
ВСТАНОВИВ:
Запорізьким обласним центром зайнятості подано адміністративний позов до Товариства з обмеженою «Спортивний клуб «Олком» про стягнення суми штрафу за порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» у сумі 10875 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТОВ «Спортивний клуб «Олком», у порушення п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» не подані звіти про заплановане та фактичне вивільнення працівників, згідно форми 4-ПН, за що до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 10875 грн., які у добровільному порядку не сплачені, у звязку з чим просить стягнути зазначену суму штрафу.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, дала пояснення в їх обґрунтування аналогічні викладеним в позовній заяві, просила позов задовольнити.
Представник відповідача повторно в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки не повідомив, заперечень проти позову і будь-яких заяв до суду не надіслав, у звязку з чим суд, відповідно до приписів ч 4.ст. 128 КАС України, розглянув справу у відсутності представника відповідача.
Вислухавши пояснення представника позивача, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб «Олком» (код ЄДРПОУ 31370094), зареєстроване як платник внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у Мелітопольському міському центрі зайнятості.
12.08.2011 Запорізьким обласним центром зайнятості, на підставі листа №1398/11 від 23.07.2011 Мелітопольського міського центру зайнятості повязаних з порушенням вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», була проведена перевірка з питань дотримання вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», стосовно порушення двомісячного терміну подання плану заплавного вивільнення працівників та десятиденного строку подання списку фактично вивільнених працівників та складено акт перевірки №85 від 12.08.2011 додержання законодавства про зайнятість населення. Перевірка проводилася у присутності голови ліквідаційної комісії ТОВ «Спортивний клуб «Олком», голова ліквідаційної комісії Чичановський І.О., який підписав акт, із письмовими поясненнями, копію акта перевірки отримав.
Під час перевірки встановлено порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» №8903-ХІІ від 01.03.1991, а саме, порушення двомісячного терміну подання плану заплавного вивільнення працівників та порушення десятиденного строку подання списку фактично вивільнених працівників. Звіт за формою №4-ПН (план) про заплановане вивільнення працівників та Звіт про фактичне вивільнення працівників, щодо звільнення 11.04.2011 гр. ОСОБА_3 у звязку з ліквідацією підприємства, не були подані до Мелітопольського міського центру зайнятості.
Відповідно до документів, наданих Запорізькому обласному центру зайнятості ТОВ «Спортивний клуб «Олком» звільнило відповідно до п.1 ст. 40 Кодексу Законів про працю України (далі КЗпПУ) (у звязку з ліквідацією підприємства) 1 працівника, а саме: ОСОБА_4 наказ про звільнення відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпПУ №50/к від 11.04.2011. Факт звільнення гр. ОСОБА_3 з посади секретаря також підтверджується ксерокопією трудової книжки НОМЕР_1 гр. ОСОБА_3 Копії зазначених документів головою ліквідаційної комісії ТОВ «Спортивний клуб «Олком» під час перевірки були надані перевіряючим Запорізького обласного центру зайнятості, (копії яких долучені до матеріалів справи).
Таким чином, ТОВ «Спортивний клуб «Олком» порушило вимоги п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» в частині двомісячного терміну надання плану запланованого вивільнення працівників та десятиденного строку направлення списку фактично вивільнених працівників.
Відповідно до ст. 49-2 Кодексу законів про працю України передбачений порядок вивільнення працівників. Про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.
При вивільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством.
Одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. Водночас власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.
Державна служба зайнятості пропонує працівникові роботу в тій же чи іншій місцевості за його професією, спеціальністю, кваліфікацією, а при її відсутності - здійснює підбір іншої роботи з урахуванням індивідуальних побажань і суспільних потреб. При необхідності працівника може бути направлено, за його згодою, на навчання новій професії (спеціальності) з наступним наданням йому роботи.
Згідно з п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», встановлено, що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
За результатами проведеної перевірки та на підставі акту перевірки №85 від 12.08. 2011 Начальником інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Запорізького обласного центру зайнятості М. Воропай прийняте рішення №3/20 від 26.08.2011 про накладення штрафу за недотримання вимог п. 5 ст. 20 ЗУ «Про зайнятість населення» щодо неподання звітності до державної служби зайнятості.
Рішенням начальника інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Запорізького обласного центру зайнятості від 26.08.2011 №3/20 «Про накладення штрафу за недотримання вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» щодо неподання звітності до державної служби зайнятості» накладено штраф на ТОВ «Спортивний клуб «Олком» у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника, на загальну суму 10 875 грн.
Вказане рішення надіслане поштою на юридичну адресу ТОВ «Спортивний клуб «Олком» та отримане відповідачем 01.09.2011, про що свідчить особистий підпис уповноваженої особи підприємства в поштовому повідомленні, яке міститься в матеріалах справи.
Рішення про накладення штрафу відповідачем в судовому порядку не оскаржувалось.
Пунктом 6 статті 20 Закону передбачено, що порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюється законодавством України.
Відсутність нормативно визначеного порядку стягнення штрафу за невиконання вимог статті 20 Закону не позбавляє центр зайнятості права стягнути суму відповідного штрафу шляхом звернення до адміністративного суду.
Враховуючи, що сума штрафу, який накладений на відповідача за рішенням №3/20 від 26.08.2011 у добровільному порядку не сплачена, суд приходить до висновку, що вимоги про стягнення такого штрафу є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладено, ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб «Олком» (72312, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Фрунзе, 31, ЄДРПОУ 31370094) штраф за порушення пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення» у сумі 10875 (десять тисяч вісімсот сімдесят пять) грн. на користь Запорізького обласного центру зайнятості (ЄДРПОУ 03491412, банк одержувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, р/р 37170300901006, призначення платежу: «Штраф за порушення пункт 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М Каракуша