ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-2085/10/1970
"16" травня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Хоростківського О.Я.
за участю:
представника позивача Гуменюка О.З.
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій, суд -
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Тернопільській області, надалі позивач, звернулося до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_3, надалі відповідач, про стягнення фінансових санкцій в сумі 4883,85 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем при здійсненні підприємницької діяльності були порушенні норми ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», що послужило підставою для прийняття рішення про застосування штрафних санкцій. В підтвердження викладеного позивач додає акт перевірки від 12.04.2010р. №50/32-2/2635202305, рішення про застосування фінансових санкцій від 19.04.2010р. №190259.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з мотивів передбачених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідач в судовому засіданні позов не визнав, проти його задоволення заперечив.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача судом встановлено наступні обставини.
12 квітня 2010 року посадовими особами РУ Департаменту САТ ДПА України в Тернопільській області на підставі наказу № 100 від 8 квітня 2010 року «Про проведення позапланової перевірки»та направлення № 45/32-2 від 8 квітня 2010 року на проведення позапланової виїзної перевірки, здійснено перевірку магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та належить відповідачу - суб'єкту господарювання ОСОБА_3.
Перевіркою встановлено та зафіксовано факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру, чим порушено ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(із змінами і доповненнями), про що працівниками регіонального управління складено акт перевірки № 50/32-2/2635202305. (а.с.6-10)
Перевірка здійснювалась в присутності, приватного підприємця ОСОБА_3, яка підписала акт перевірки без зауважень
Регіональним управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Тернопільській області було прийнято рішення № 190259 про застосування фінансових санкцій за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання, не внесеному до Єдиного державного реєстру - 3183,85 грн., зберігання тютюнових виробів у місці зберігання, не внесеному до Єдиного державного реєстру - 1700 грн., всього 4883,85 грн. до відповідача.
Дану суму фінансових санкцій позивач просить стягнути в судовому порядку.
Оцінивши зібрані по справі докази та дослідивши норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Стаття 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(пункт 11) надає право органам державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Статтею 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95 передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Статтею 16 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№481/95 передбачено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95 статею 17 передбачено:
- за порушення вимог зберігання алкогольних напоїв,у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
- за порушення вимог зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Як свідчать матеріали перевірки відповідачем по справі вказані вимоги ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»при здійсненні підприємницької діяльності були порушені , оскільки в магазині що належить відповідачеві здійснено зберігання та продаж алкогольних і тютюнових виробів у місцях не внесених до Єдиного реєстру.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Тернопільській області правомірно було прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій від 19.04.2010 року №190259 на суму 4883,85 грн.
Станом на дату розгляду справи сторонами не подано доказів сплати відповідачем застосованих фінансових санкцій.
На час розгляду даної справи, судом встановлено, що рішення про застосування фінансових санкцій від 19.04.2010 року №190259 відповідачем оскаржувалась до Тернопільського адміністративного окружного суду. Постановою суду від 26.07.2010 року по справі №2-а-1741/10/1970 за позовом ОСОБА_3 до управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області про застосування фінансових санкцій від 19.04.2010 року в задоволенні позову відмовлено. На зазначену постанову позивач ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 29.03.2011р. постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.07.2010 року по справі №2-а-1741/10/1970 залишено без змін.
Статею 17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»визначено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Згідно статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не заперечені належним чином відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_3 (код НОМЕР_1, юридична адреса: АДРЕСА_2) фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 4883,85 грн. (чотири тисячі вісімсот вісімдесят три грн. 85 коп.) До державного бюджету на рахунок р/р 31113106700513 ОКПО 23589225 код 21081100 ГУДКУ в Тернопільській області.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст..254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Головуючий суддяДанилевич Н.А.
копія вірна
СуддяДанилевич Н.А.