Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 червня 2011 року Справа № 2а-4620/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді : Мирончук Н.В.,
секретаря судового засідання : Гришиної О.Ю.,
за участю прокурора: Ногіної О.М.
представників сторін:
від позивача не прибув
від відповідача ОСОБА_1, довіреність №105 від 16.05.2011р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом прокурора міста Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Краснодонського комунального автопідприємства 032804 про стягнення коштів на користь державного бюджету України, у розмірі 25783,20 грн.,
ВСТАНОВИВ:
02 червня 2011 року прокурор міста Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Краснодонського комунального автопідприємства 032804 про стягнення коштів на користь державного бюджету України, у розмірі 25783,20 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив таке.
Краснодонське комунальне автопідприємство 032804, зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності та перебуває на обліку як платник податків та зборів у Краснодонській обєднаній державній податковій інспекції Луганської області.
Станом на 17 березня 2011 року Краснодонське комунальне підприємство має заборгованість перед бюджетом у розмірі 25783,20 грн.
Відповідно до Закону України №2181, органом державної податкової служби здійснювалися заходи, направлені на стягнення коштів, а саме:
-направлено першу податкову вимогу №1/64 від 26.10.2001р.,
-прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу №94 від 29.05.2002р.
Враховуючи, що Краснодонське комунальне автопідприємство №032804 самостійно податковий борг не сплатило, прокурор звернувся до суду за стягненням боргу в судовому порядку.
У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Представник відповідача позовні вимоги визнав у повному обсязі, надав суду клопотання про те, що Краснодонське комунальне автопідприємство №032804 має намір добровільно здійснювати погашення суми боргу, але у звязку з несприятливою фінансовою ситуацією, повязаною з тимчасовими збитками у господарській діяльності підприємства, просив розстрочити виплату суми боргу згідно наданого суду додатку. Пояснив, що у випадку винесення рішення без розстрочення платежу, буде заблокована господарська діяльність Краснодонського комунального автопідприємства №032804, що призведе до повного невиконання боржником своїх боргових зобовязань перед кредиторами і в подальшому до банкрутства підприємства.
Заслухавши пояснення прокурора та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав:
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до вимог статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки.
Згідно п.п. 5.4.1, п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181 (із змінами та доповненнями), узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Краснодонське комунальне автопідприємство №032804 зареєстроване виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 14 травня 1993 року та як платник податків знаходиться на обліку в Краснодонській об`єднаній державній податковій інспекції Луганської області (а.с.7)
Відповідно до вимог Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” Краснодонське комунальне автопідприємство №032804, подало до Краснодонської об`єднаної державної податкової інспекції Луганської області податкові деклараціі з податку на додану вартість, в яких самостійно визначило суми збору (арк. справи 9, 13-16);
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III. узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності із підпунктом “б” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III, контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях.
Краснодонською об`єднаною державною податковою інспекцією Луганської області направлено Краснодонському комунальному автопідприємству №032804 першу податкову вимогу №1/64 від 26.10.2001р. (арк. справи 5).
Згідно розрахунку, відповідач на 17.03.2011 року має заборгованість: з податку з власників транспортних засобів в сумі 4601,58 грн., і в сумі - 25783,20грн.- збір за забруднення навколишнього середовища (арк. справи 5).
24.12.2010р. Краснодонському комунальному автопідприємству №032804 було направлено податкове повідомленнярішення форми “Ш” та встановлено строк сплати до 04.02.2011р. (арк. справи 8).
Вищезазначене податкове повідомлення - рішення було отримане головним бухгалтером та бухгалтером комунального підприємства “Житлово-експлуатаційна контора № 6 м. Краснодону”, що підтверджується особистим підписом на корінці податкового повідомлення рішення (арк. справи 8).
Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно із підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Абзацом 6 підпункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, регламентовано, що день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків.
Краснодонським комунальним автопідприємством №032804 на підставі ст. 263 КАСУ, заявлено суду клопотання щодо встановлення способу, строку і порядку виконання судового рішення шляхом сплати Краснодонським комунальним автопідприємством №032804 податкової заборгованості у сумі 25780,20 грн., починаючи з 01 липня 2011 року - в сумі -716,35 грн., з 01 серпня 2011 року по 31 липня 2014 року щомісяця по 716,11 грн. (а.с. 39).
Представник позивача в судовому засіданні не заперечував щодо встановлення способу, строку і порядку виконання судового рішення шляхом сплати Краснодонським комунальним автопідприємством №032804 податкового боргу у сумі 25780,20 грн., згідно графіку, поданого представником відповідача та погодженого з позивачем.
Таким чином, суд приходить до висновку щодо необхідності задоволення клопотання відповідача про встановлення способу, строку і порядку виконання судового рішення.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 “Про державне мито” від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем- фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 112, 136, 158-163, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора міста Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Краснодонського комунального автопідприємства № 032804 про стягнення коштів на користь державного бюджету України, за податковим боргом у розмірі 25783,20грн., задовольнити.
Стягнути з Краснодонського комунального автопідприємства № 032804 (код ЄДРПОУ 03328072), збір за забруднення навколишнього природного середовища-21181,62 грн., на користь державного бюджету України на р/р 33116329700028;
податок з власників транспортних засобів - 4601,58 грн., на користь державного бюджету України на р/р 33218807700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача -24048922, код платежу - 11010100, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.
Встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом сплати Краснодонським комунальним автопідприємством № 032804 податкової заборгованості у сумі 25780,20 гривень (двадцять п'ять тисяч сімсот вісімдесят грн. 20коп.), починаючи з 01 липня 2011 року - в сумі -716,35 грн., з 01 серпня 2011 року по 31 липня 2014 року щомісяця по 716,11 грн.
Зобов'язати Краснодонську об'єднану державну податкову інспекцію Луганської області внести дані у картки особових рахунків Краснодонського комунального автопідприємств
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 25 червня 2011 року.
СуддяН.В. Мирончук