Постанова № 19026010, 02.11.2011, Одеський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
02.11.2011
Номер справи
6/2-б-11
Номер документу
19026010
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

__________________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" листопада 2011 р.Справа № 6/2-Б-11

Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:

Головуючого судді Жекова В.І.,

Суддів Величко Т.А., Пироговський В.Т.,

(на підставі розпорядження голови суду №652 від 01.11.2011р.)

секретар судового засідання Марінова І.І.

за участю представників сторін 02.11.2011 р.:

від Дочірньої компанії „Газ України” Національної акціонерної компанії

„Нафтогаз України”- Яценко А.М.

інші представники сторін у судове засідання не зявились

розглянувши апеляційну скаргу

Дочірньої компанії „Газ України” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України”

на ухвалу Господарського суду Херсонської області

від 08.09.2011р.

у справі № 6/2-Б-11

за заявою Голови ліквідаційної комісії Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс”

за участю кредиторів:

1)Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області;

2)Дочірньої компанії „Газ України” Національної акціонерної компанії

„Нафтогаз України”;

3)Управління Пенсійного фонду України в Садовському районі Херсонської області;

4)Відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Садовському районі Херсонської області;

5)Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів;

6)Скадовського районного центру зайнятості Херсонської області

за участю арбітражного керуючого, розпорядника майна Бєлоусова Ігоря Валентиновича

про банкрутство Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс”

Ухвалою Одеського апеляційного Господарського суду від 18.10.2011 р., яка надіслана учасникам процесу 18.10.2011 р., розгляд апеляційної скарги призначено на 02.11.2011 р.

Учасники судового процесу відповідно до статті 98 Господарського процесуального кодексу України належним чином повідомлялись про час і місце розгляду апеляційної скарги.

Відповідно до вимог частини третьої ст. 44 Господарського процесуального кодексу України судовий процес фіксується технічними засобами та відображається у протоколі судового засідання у порядку, встановленому цим Кодексом. Згідно з частиною сьомою ст. 81 Господарського процесуального кодексу України на вимогу хоча б одного учасника судового процесу у суді першої чи апеляційної інстанції при розгляді справи по суті або за ініціативою суду здійснюється фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Відповідно до вимог ст.102 ГПК України, апеляційна скарга на ухвалу місцевого господарського суду розглядається протягом пятнадцяти днів з дня постановляння ухвали про прийняття апеляційної скарги до провадження.

Відповідно до вимог ст. 85 ГПК України в судовому засіданні, яке відбулось 02.11.2011р. за погодженням сторони, оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

22.12.2010р. Ліквідаційна комісія Малого комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс” звернулась до Господарського суду Херсонської області з заявою про визнання банкрутом підприємства в порядку передбаченому ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, в якій просила прийняти заяву до розгляду і порушити справу про банкрутство Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс”, визнати Мале районне комунально-виробниче підприємство „Теплосервіс” банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру; обовязки ліквідатора покласти на голову ліквідаційної комісії ОСОБА_6, проживаючого за адресою, АДРЕСА_1, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Заява мотивована тим, що 14.05.2010р. Скадовською районною радою Херсонської області прийнято рішення № 714 про припинення діяльності Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс” шляхом його ліквідації, утворено ліквідаційну комісію, затверджено Порядок та строки проведення ліквідації, встановлено строк для предявлення претензій кредиторів.

Про прийняття вищезазначеного рішення направлено повідомлення органу, що здійснює державну реєстрацію юридичних осіб на підставі якого 10.06.2010р. внесено інформацію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про прийняття засновником рішення про припинення юридичної особи Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс” та про порядок і строки заявлення претензій кредиторами.

Зазначене рішення було прийнято на підставі того, шо МРКВП „Теплосервіс” є неплатоспроможним та не зможе виконати свої зобовязання. Обставинами, що підтверджують неплатоспроможність МРКВП „Теплосервіс” є те, що дане підприємство є збитковим виходячи з наступного. Так, лише за 2010 рік кредиторська заборгованість підприємства збільшилася на 156,8 тис. грн. Доходів підприємства не вистачало навіть на погашення заробітної плати працівникам, заборгованість перед ДПІ, Пенсійним фондом та іншими фондами соціального страхування постійно збільшується. За 2010 рік сума збитків підприємства склала 47,2 тис.грн. Загальна сума збитків підприємства з 2003р. склала 405,8 тис.грн. на даний час усі працівники з підприємства звільнені і господарська діяльність не здійснюється. Станом на 20.12.2010р. залишок коштів на рахунках та в касі підприємства становить 0,00 грн.

На думку заявника ці обставини і стали підставою для звернення до господарського суду з відповідною заявою щодо визнання Малого комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс” банкрутом за ознаками передбаченими ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Постановою Господарського суду Херсонської області від 20.01.2011р. (суддя Пригуза П.Д.) визнано банкрутом Мале районне комунально-виробниче підприємство „Теплосервіс”, ідентифікаційний код 32600678, вул. Робоча, 6, м. Скадовськ Херсонської області; призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Бєлоусова Ігоря Валентиновича; зобовязано ліквідаторові Бєлоусову І.В. подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України „Голос України” чи Кабінету Міністрів України „Урядовий курєр” оголошення про визнання боржника банкрутом, про що в 20-ти денний строк надати суду відповідні докази. Оголошення повинно містити відомості, вказані в ч.5 ст.23 Закону, строк подачі претензії та вказівку на те, що ліквідація здійснюється по спрощеній процедурі за ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, прізвище, імя та по батькові ліквідатора, його адресу; примірники газети після публікації надати до суду; ліквідаторові зобовязано виконати дії та здійснити заходи, передбачені нормами Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, розглянути заяви кредиторів про грошові вимоги, письмово повідомити їх про результати розгляду, надати суду звіт та ліквідаційний баланс по його готовності; звільнено з податкової застави активи платника податків-Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс”, ідентифікаційний код 32600678, вул. Робоча, 6, м. Скадовськ.

Постанова мотивована тим, що Мале районне комунально-виробниче підприємство „Теплосервіс” є неплатоспроможним та у якого відсутні активи для задоволення вимог кредиторів.

05.03.2011р. Фонд соціального захисту інвалідів Херсонського обласного відділення звернувся до Господарського суду Херсонської області з заявою до Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс” про визнання кредиторських вимог на суму 25839, 33 грн., в якій просило визнати Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів кредитором Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс”; визнати та включити грошові вимоги відділення Фонду на суму 25839, 33 грн. до реєстру вимог кредиторів Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс”.

Заява мотивована тим, що на боржника були нараховані адміністративно-господарські санкції у звязку з не створенням робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів і на здійснення заходів щодо їх реабілітації, що виникли в наслідок невиконання боржником-встановленого нормативу по працевлаштуванню інвалідів у період 2007 по 2008 рік включно.

Обґрунтовуючи заяву, заявник посилається на те, що заборгованість боржника по сплаті штрафних санкцій визнано рішеннями Херсонського окружного адміністративного суду, що і підтверджується відповідними судовими рішеннями, а саме: за 2007 рік по справі № 2а-14618/09/2170 від 09.08.2010р. про стягнення 12018, 12 грн.; за 2008 рік по справі № 2а-14619/09/2170 від 09.08.2010р. про стягнення 13821, 21 грн.

10.03.2011р. Дочірня компанія „Газ України” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” звернулась до Господарського суду Херсонської області з заявою до Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс”, в якій просила визнати та включити до реєстру вимог кредиторів Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс” вимоги Дочірньої компанії „Газ України” у сумі 231512, 20 грн., а саме: суму основного боргу по договору від 29.09.2008р., за № 06/08-1410-БО-33 в розмірі 192707, 37 грн.; суму інфляційних в розмірі 29375, 80 грн.; суму 3% річних в розмірі 9429, 03 грн.

14.03.2011р. Державна податкова інспекція у Скадовському районі Херсонської області звернулась до Господарського суду Херсонської області з заявою до Малого районного комунально-виробничо підприємства „Теплосервіс”, в якій просило визнати кредитором державну податкову інспекцію у Скадовському районі Херсонської області у справі №6/2-Б-11 про визнання банкрутом Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс” з майновими вимогами на загальну суму 170674,42 грн.

Заява мотивована тим, що за наслідками перевірки повноти і своєчасності перерахування платником до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб встановлено, що залишок заборгованості станом на 06.08.2010р. складає в сумі 58542, 05 грн.

30.05.2011р. Арбітражний керуючий, розпорядник майна Бєлоусов Ігор Валентинович подав до Господарського суду Херсонської області звіт, в якому зазначив, що за час ліквідаційної процедури МРКВП „Теплосервіс” ліквідатором вжито заходів у відповідності до ст.25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Так, з метою формування пасиву банкрута до офіційного друкованого органу „Голос України” надавалось оголошення, яке було надруковано 11.02.2011р. в № 26(5026).

Після виходу відповідного оголошення на адресу ліквідатора надійшли відповідні заяви кредиторів, а саме:

-УПФУ в Скадовському районі на суму 17439, 23 грн.;

-Скадовського обласного відділення ФСС з ТВП на суму 954,24 грн.;

-Садовського районного центру зайнятості на суму 1268, 99 грн.;

-Херсонського обласного відділення фонду інвалідів на суму 25839,33 грн., зазначені заяви включені до реєстру вимог кредиторів в другу чергу,

-ДПІ у Скадовському районі на суму 170674, 42 грн., з яких 145416, 87 грн., включені до вимог третьої черги, та 25 257, 55 грн. до вимог шостої черги,

-ДП „Газ України” НАК „Нафтобаз України” на суму 231512,20 грн. до вимог четвертої черги.

В ході проведення ліквідаційної процедури ліквідатором були направлені відповідні запити до реєструючих установ, з яких вбачається, що за даними УДАЇ, БТІ, інспекції держтехнагляду рухомого та нерухомого майна за боржником Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс” незареєстровано.

В звіті ліквідатором зазначається, що на підприємстві проводилась інвентаризація майна, та майно, що належить банкруту включено в інвентаризаційний опис. Відносно зазначеного майна проводилась експертна оцінка приватним підприємцем ОСОБА_7, який має відповідну кваліфікацію, та як вбачається з висновків оцінювача станом на 29.07.2010р., вартість цього майна складає:

- Сверлільний станок 2 М112, - 1485, 00 грн.;

- Фрезерний станок 675-ПФ, -3410, 00 грн.;

- Сварочний апарат СТШ-300А, - 2475, 00 грн.;

- Тельфер Т-0,5, - 1000, 00 грн.

Загальна вартість наявного майна складає 8370, 00 грн.

07.06.2011р. Арбітражним керуючим, розпорядником майна Бєлоусовим І.В. було подано ще один звіт про заходи в ліквідаційній процедурі у справі про банкрутство МРКВП „Теплосервіс”, в якому зазначив, що станом на 06.06.2011р. з наявних активів МРКВП „Теплосервіс” реалізовано станок фрезерний 675-ПФ за 4300, 00 грн. стосовно іншого майна , як це погоджено з комітетом кредиторів, надано оголошення до ЗМІ про його реалізацію на відкритих торгах на товарній біржі „Аграрна біржа”.

07.09.2011р. Арбітражним керуючим Бєлоусовим І.В. було подано до Господарського суду Херсонської області в третє звіт, в якому зазначив, що за час ліквідаційної процедури МРКВП „Теплосервіс” ліквідатором вжито заходів у відповідності до ст.25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, а саме з метою формування пасиву банкрута до офіційного друкованого органу „Голос України” надавалось оголошення, яке було надруковано 11.02.2011р. в № 26(5026).

В звіті ліквідатором зазначається, що сформований відповідний реєстр вимог кредиторів до якого окремо включено відомості привілейованих кредиторів по заробітній платні на загальну суму 42551,53 грн.

Також, ліквідатором в звіті зазначається, що наявна заборгованість по заробітній платі на суму 42551, 53 грн. погашена за рахунок майна МРКВП „Теплосервіс”, про що свідчить платіжна відомість. (т.2, а.с. 63).

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 08.09.2011р. (суддя Пригуза П.Д.) затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс”, ідентифікаційний код 32600678, вул. Робоча, 6, м. Скадовськ Херсонської області; ліквідовано юридичну особу банкрута-Мале районне коммунально-виробниче підприємство „Теплосервіс”, вул. Робоча, 6, м. Скадовськ Херсонської області, ідентифікаційний код 32600678; провадження у справі припинено.

Ухвала мотивована тим, що ліквідатором додано до звіту ліквідаційний баланс та документи, що підтверджують відсутність активів у банкрута, які відповідають вимогам Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Не погодившись з вищезазначеною ухвалою, Дочірня компанія „Газ України” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” звернулась до Одеського апеляційного Господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення господарським судом норм процесуального права просить скасувати ухвалу Господарського суду Херсонської області від 08.09.2011р. у справі № 6/2-Б-11 та передати справу на розгляд до Господарського суду Херсонської області на стадію ліквідаційної процедури.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт посилається на те, що судове засідання Господарського суду, за результатами проведення якого винесено оскаржувану ухвалу, проводилось за відсутності ДК „Газ України”, яка не була повідомлена належним чином про час та місце засідання суду.

Крім того, апелянт зазначає, що зазначені вище обставини призвели до того, що ДК „Газ України” не мала змоги користуватися наданими їй процесуальними правами, надавати мотивовані пояснення з приводу доцільності затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Апелянт також стверджує, що господарський суд відповідно до приписів статті 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, відповідно до якої господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора повинен заслухати і думку комітету кредиторів або окремих кредиторів, і тільки після цього, на підставі всіх зібраних по справі доказів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Відповідно до ч.2 ст.101 ГПК України, апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Ознайомившись з матеріалами та обставинами справи на предмет надання їм попередньою судовою інстанцією належної юридичної оцінки та повноти встановлення обставин, дотримання норм матеріального та процесуального права, згідно з вимогами ст. 101 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Так, відповідно до вимог частини 2 статті 41 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

Частиною 1 статті 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов'язки особи, що прийняла рішення про припинення юридичної особи визначені ст. 105 ЦК України.

Зокрема, згідно з приписами вказаної норми:

- учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення;

- учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи;

- з моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється;

- комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи;

- комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.

Також, статтею 60 Господарського кодексу України, яка визначає загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання встановлено, що ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений цим Кодексом. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується.

Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.

Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки.

Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання.

Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби, про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 ЦК України.

В матеріалах даної справи наявні докази розміщення в друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення даної юридичної особи відповідно до частини 4 статті 105 ЦК України (т.1, а.с.39), а саме: копія оголошення про банкрутство боржника, розміщеного у офіційному друкованому засобі “Урядовий курєр” №120 (8) від 03 липня 2010 р.

Також, з матеріалів справи вбачається, що голова ліквідаційної комісії боржника звернувся до господарського суду із заявою про банкрутство за правилами ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” із дотриманням строку, передбаченого частиною 4 статті 105 ЦК України, оскільки інформація про прийняття засновником боржника рішення про ліквідацію підприємства, розмішена у офіційному друкованому засобі “Урядовий курєр” №120 (8) від 03 липня 2010 р., а заяву про банкрутство Малого районного комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс” було подано до господарського суду 22 грудня 2010 р., тобто більш ніж 2 місяці з моменту розміщення засновником боржника оголошення у офіційному друкованому засобі “Урядовий курєр”

Крім того, у заяві про банкрутство Малого комунально-виробничого підприємства „Теплосервіс” містяться відомості про відсутність майна у боржника, а в матеріалах справи наявні повідомлення Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області про припинення вказаного підприємства у встановленому законом порядку (повідомлення від 03.08.2010 р. за № 60), що і підтверджується печаткою на повідомленні ДПІ у Скадовському районі Херсонської області від 04.08.2010 р. (т.1, а.с.31); повідомлення кредитору Скадовському районному центру зайнятості (повідомлення від 11.06.2010 р. за № 36) (т.1, а.с.29); повідомлення кредитору Херсонському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів (повідомлення від 01.06.2010 р. за № 38) (т.1, а.с.30).

З матеріалів справи вбачається, що Державною податковою інспекцією у Скадавському районі Херсонської області було проведено відповідну перевірку та складено відповідний акт 17.08.2010р. (т.1, а.с. 24-26), до заяви ліквідатора про порушення справи про банкрутство доданий проміжний ліквідаційний баланс, складений відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 ЦК України (т.1, а.с.22,23, 49-51), в матеріалах справи міститься ліквідаційний баланс МРКПП „Теплосервіс”, на підставі якого було затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс. (т.2, а.с.88).

Таким чином, господарський суд при винесенні ухвали про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу посилався на приписи ст.32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якою передбачено, що після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до Господарського суду звіт та ліквідаційний баланс з відповідними додатками.

Відповідно до приписів частини 1 ст.32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Частиною 2 зазначеної статті передбачено, що якщо за результатами ліквідаційного балансу не залишилося майна боржника, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.

Приписами частини 5 статті 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, не розглядаються і вважаються погашеними.

Частиною 6 статті 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передбачено, що вимоги, які не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Отже, колегія суддів Одеського апеляційного Господарського суду зазначає, що господарський суд передчасно дійшов висновку щодо затвердження звіту та ліквідаційного балансу, поданого арбітражним керуючим Бєлоусовим І.В., оскільки кредитор у справі Дочірня компанія „Газ України” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” при розгляді справи участі не брав та про розгляд звіту повідомлений не був, поштових повідомлень в матеріалах справи немає.

Таким чином, відповідно до розяснень Вищого Господарського суду України від 10.02.1996р. № 02-5/422 „Про судове рішення”, у відповідності зі статтею 4 ГПК України рішення з господарського спору повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом.

Відповідно до приписів частини 3 пункту 2 статті 104 ГПК України передбачено, що порушення норм процесуального права є в будь-якому випадку підставою для скасування рішення місцевого господарського суду, а саме і у випадку, якщо справу розглянуто господарським судом за відсутністю будь-якої із сторін, не повідомленої належним чином про місце засідання суду.

При розгляді справи в апеляційному порядку апелянт спростував наявні в ухвалі суду обставини, а отже, відповідно до вимог ст.ст. 32, 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

При цьому, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Крім того, відповідно до вимог ст. 38 ГПК України, (в редакції Закону № 2453-VI ), забезпечення судового процесу доказами покладено виключно на сторони у справі.

З огляду на викладене, судова колегія апеляційної інстанції зазначає, що оскаржувана ухвала прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, а відтак остання підлягає скасуванню з направленням справи до Господарського суду Херсонської області на стадію ліквідаційної процедури.

Керуючись ст.ст. 85, 99, 101-105 ГПК України, колегія суддів,

ПОСТАНОВИЛА:

Ухвалу Господарського суду Херсонської області від 08.09.2011 р. зі справі № 6/2-Б-11 скасувати, справу передати на розгляд до Господарського суду Херсонської області на стадію ліквідаційної процедури.

Постанова в порядку ст. 105 ГПК України набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

Головуючий суддя Жеков В.І. СуддіВеличко Т.А. Пироговський В.Т. Повий текст постанови підписано 03.11.2011р.