Головуючий у 1 інстанції -
Суддя-доповідач - Лях О.П.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2011 року справа №2а/0570/11438/2011
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді
суддів , Попова В.В.
при секретарі Ванжі Н.Г.
за участю
представника позивача - Платонової Я.В.
представник відповідача - Валова С.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 29 липня 2011 року у справі № 2а/0570/11438/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Норд-Сервіс» до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання незаконним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій ,
В С Т А Н О В И Л А :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Норд-Сервіс» звернулось до суду з позовною заявою до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання незаконним та скасування рішення від 06 червня 2011 року, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем було винесено рішення про застосування фінансових санкцій за порушення приписів статті 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Позивач вважає, що дане рішення є неправомірним, оскільки приміщення магазину є торгівельним обєктом, тому магазин не відноситься до місць та закладів, де куріння заборонено.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 29 липня 2011 року у справі № 2а/0570/11438/2011 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Норд-Сервіс» задоволені.
В апеляційній скарзі позивач просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позовних вимог позивача. Апеляційну скаргу мотивує неправильним застосуванням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору.
Представник позивача доводи апеляційної скарги під час апеляційного розгляду справи підтримав.
Представник відповідача проти доводів апеляційної скарги заперечував.
Вислухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Норд-сервіс" зареєстровано як юридична особа 20.04.1998 року виконавчим комітетом Єнакієвської міської ради Донецької області, код ЄДРПОУ 24456851.
06 червня 2011 року рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області №051650-2011-32-152 на підставі ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного в плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до відповідача були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн. за порушення вимог ст. 15-2 вищезазначеного Закону.
Предметом позову є правомірність прийняття відповідачем рішення застосовані про застосування фінансових санкцій.
За порушення норм Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством .
Абзацом 10 ч.2 ст. 17 ЗУ від 19.12.1995 року №481/95-ВР визначено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі не обладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону у розмірі 3400 гривень.
Постановою КМУ від 2 червня 2003 р. № 790 був затверджений Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", який визначає механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Відповідно до п.5 Порядку застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою КМУ від 02.06.2003 № 790, однією з підстав для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки додержання суб'єктом господарювання встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства, що і було зроблено посадовими особами позивача.
Актом перевірки № 370/03/24456851 від 26 травня 2011р. про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами ТОВ "Норд-сервіс" були встановлені порушення вимог ст. 15-2 ЗУ від 19.12.1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", а саме нерозміщення наочної інформації про заборону куріння.
Пунктом 3 Порядку передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом.
Згідно приписів частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті вони обґрунтовано, безсторонньо, добросовісно, розсудливо, пропорційно з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.
Колегія суддів вважає, що відповідач приймаючи спірне рішення про застосування економічних санкцій, діяв на підставі, в межах повноважень, що передбачені законодавством, з метою, з якою це повноваження надане, та у спосіб передбачений законом.
Відповідно до вимог статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим, тобто ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі.
Оскільки постанова суду першої інстанції не відповідає вимогам щодо законності та обґрунтованості та висновки суду не відповідають обставинам справи, постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нової постанови про відмову у задоволенні позову.
Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 29 липня 2011 року у справі № 2а/0570/11438/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Норд-Сервіс» до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання незаконним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій задовольнити.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 29 липня 2011 року у справі № 2а/0570/11438/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Норд-Сервіс» до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання незаконним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій скасувати. Прийняти нову постанову.
У задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Норд-Сервіс» до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання незаконним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій - відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складення в повному обсязі.
В повному обсязі постанову складено 09.09.2011 року.
Колегія суддів : О.П. Лях
К.П. Горбенко
В.В. Попов