Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2011 р. Справа № 2а-9716/10/1870
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду в складі:
Головуючого суддіСіренко О.І.
СуддівЛюбчич Л.В.
Спаскіна О.А.
Розглянула у порядку письмового провадження в місті Харкові апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 02.02.2011р. по справі №2а-9716/10/1870 за позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів ,-
ВСТАНОВИЛА:
02 лютого 2011 року постановою Сумського окружного адміністративного суду по справі №2а-9716/10/1870 адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ід. НОМЕР_1) заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 1425 грн. 00 коп. (одна тисяча чотириста двадцять пять гривень 00 копійок) на р/р 33212807700002 до місцевого бюджету м. Суми, код 23636315, ГУДКУ в Сумській області МФО 837013.
У апеляційній скарзі відповідача просить постанову суду першої інстанції скасувати, позовну заяву залишити без задоволення, посилаючись на неповне дослідження матеріалів справи, порушення норм матеріального та процесуального права, а саме: судом першої інстанції не враховано, що відповідач не є власником транспортного засобу автомобілю ЗИЛ 5301, державний НОМЕР_2 з обємом двигуна 4750 см.куб., тому не може бути визнаний платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розумінні ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11.12.1991р. №1963-ХІІ.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції скасуванню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що за даними відділу ДАІ по обслуговуванню м. Суми та автомобільно-технічної інспекції УДАІ УМВС України в Сумській області, власником автомобіля ЗИЛ 5301, д. н. НОМЕР_2 з обємом двигуна 4750 см. куб. не було надано даний транспортний засіб на державний технічний огляд і не сплачено відповідний податок за період 2008-2009 років.
Задовольняючи адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_2 є власником транспортного засобу автомобілю ЗИЛ 5301, д. н. НОМЕР_2 з обємом двигуна 4750 см.куб., тому відповідно до приписів Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів»повинен був сплатити суму податку відповідно до зазначеного закону за період 2008-2009 років у розмірі 1425 грн. 00 коп. В результаті ухилення від сплати вказаного податку відповідачем, виникла заборгованість перед місцевим бюджетом на суму 1425,00 грн. з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин.
Колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції неправомірними, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11 грудня 1991 року N 1963-XII, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд (п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України N 1963-XII).
Тобто, податок відповідно до вказаного Закону сплачується виключно власниками транспортних засобів за їх першу реєстрацію, реєстрацію та перереєстрацію.
Відповідно до ч. 4 ст. 6 Закону України N 1963-XII, якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації цього транспортного засобу.
З матеріалів справи вбачається, що власником автомобіля ЗИЛ 5301, 1999 року випуску, білого кольору, шассі НОМЕР_3, державний НОМЕР_2, обєм циліндрів двигуна 4750 см. куб. згідно облікових даних ДАІ є ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за АДРЕСА_2, що підтверджується листом відділу ДАІ з обслуговування м. Суми та АТІ Управління Державної автомобільної інспекції. Доказів, які б спростовували даний факт матеріали справи не містять.
Наведене дає підстави стверджувати, що податок з власника автомобіля ЗИЛ5301, д. н. НОМЕР_2 має сплачувати його власник ОСОБА_3, натомість на відповідача даний обовязок не розповсюджується.
Той факт, що на імя ОСОБА_2 було виписано тимчасовий реєстраційний талон на зазначений вище автомобіль не спростовує висновків суду та не звільняє власника від обовязку сплати податку, виходячи з приписів ст. 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів».
З огляду на вищезазначене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до помилкового висновку про необхідність задоволення позовних вимог.
За таких обставин, постанова суду першої інстанції прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому підлягає скасуванню на підставі п.4 ст. 202 КАС України з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позовних вимог.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 195, 197, п. 3 ч. 1 ст. 198, п.4 ч. 1 ст. 202, п. 3 ч. 1 ст. 205, ст. 207, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 02.02.2011р. по справі №2а-9716/10/1870 скасувати.
Позов Державної податкової інспекції в м. Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів залишити без задоволення.
Постанова набирає законної сили через пять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
ГоловуючийСіренко О.І.
СуддіЛюбчич Л.В.
Спаскін О.А.