Постанова № 18870928, 31.05.2011, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2011
Номер справи
2а-12807/10/2070
Номер документу
18870928
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2011 р. Справа № 2а-12807/10/2070

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.

Суддів: Катунова В.В. , Перцової Т.С.

за участю секретаря судового засіданняСущенко А.С.

в присутності представників сторін:

представника позивача - Ткаченко О.В.

представника відповідача - Говорун М.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Грі" на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 29.03.2011р. по справі№2а-12807/10/2070

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Грі"

до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова

про визнання податкових повідомлень-рішень недійсними,

ВСТАНОВИЛА:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Грі" звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова, в якому просить визнати недійсними податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова № 0000532200/0 від 07.09.2010р., № 0000532200/1 від 06.10.2010р. про визначення податкового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 445024,50 грн.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 29.03.2011 року в задоволенні зазначеного позову відмовлено.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови норм матеріального та процесуального права, позивач просить постанову Харківського окружного адміністративного суду від 29.03.2011 року скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач, зокрема, посилається на порушення судом першої інстанції приписів ст.ст. 177, 178, 194, 195 Цивільного кодексу України, Закону України «Про цінні папери», Закону України «Про акціонерні товариства», Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб». Положення про депозитарну діяльність, Порядок скасування реєстрації випусків акцій.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши, в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що на підставі направлень від 03.08.10р. №836, від 17.08.10р. № 893 згідно ч. 1 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" та відповідно до плану-графіка, фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова проведена планова документальна перевірка фінансово-господарської діяльності з питань дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "ГРІ" вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 11.04.2007р. по 30.06.2010р. Термін проведення перевірки було подовжено на підставі наказу керівника ДПІ у Київському районі м. Харкова від 16.08.2010р. за № 850.

В ході перевірки встановлені порушення: п.п. 4.1.6. п.4.1 ст.4, п.16.4. ст.16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", що привело до заниження податку на і прибуток на загальну суму 296 655,00 грн., в тому числі за І квартал 2008 року в сумі 225250,00 грн., за півріччя 2008 року у сумі 225216,00 грн., за 3 квартали 2008 року у сумі 225166,00 грн., за 2008 рік у сумі 225166,00 грн., за 3 квартали 2009 року у сумі 71489,00 грн., за 2009 рік у сумі 71489,00 грн.

Приймаючи рішення про відмову в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з необґрунтованості позову та правомірності висновків акту перевірки щодо встановлених в діяльності позивача порушень підпункту 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств", на підставі яких було винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення.

Отже, оформлення суб'єктом господарської діяльності договорів та первинних документів щодо придбання та продажу акцій у період, з якого припинилася діяльність емітента, є за твердженням суду першої інстанції таким, що суперечить вказаним нормам Цивільного кодексу України та не може бути спрямоване на реальне настання правових наслідків.

Колегія суддів не може погодитися із такими висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно договору купівлі-продажу паперів від 30.11.2007 року № Б 1162, укладених з ВАТ "Мегабанк", ТОВ "КУА "ГРІ" було здійснено придбання акцій ВАТ "Картон" у кількості 3602280 шт. на суму 900570,00 грн. (акт приймання-передачі цінних паперів від 04.01.2008р.).

Розрахунки за цінні папери були здійснені згідно договору міни цінних паперів на суму 900570,0 грн.

Згідно договору купівлі-продажу цінних паперів від 06.02.2008 року № Г005/08-Д; 0206/1-Б, укладених з ЗАТ "Фінансова компанія "М-Брок" (код ЄДРПОУ: 31556656) ТОВ "КУА "ГРІ" було здійснено продаж акцій ВАТ "Картон" у кількості 3602280 шт. на суму 901000,00 грн. (акт приймання передачі цінних паперів від 11.02.2008р.).

Розрахунки за акції проводились грошовими коштами.

Грошові кошти в оплату за акції надійшли на розрахунковий рахунок ТОВ "КУА «ГРІ». 07.02.2008р. у сумі 901000,00 грн. відповідно до платіжного доручення № б/н від 07.02.2008р. з призначенням платежу «за акції згідно договору Г005/08-Д; 0206/1-Б від 06.02.2008р.». Емітент акцій ТОВ "Картон" ( код за ЄДРПОУ: 32688244).

Відповідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 6664439 станом на 11.08.2010р., ТОВ "Картон" внесено запис та назву реєстраційної дії: 20.03.2007р., 1 224 131 0000 035369, внесення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з її банкрутством.

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 27.02.07р. справа № А2/113-07 припинено юридичну особу ТОВ "Картон". Постанова набрала законної сили з 12.07.2007 р. Згідно договору купівлі-продажу цінних паперів від 03.07.2009 року № Г005/09-Д; Д-090703/5, укладених з ТОВ "Компанія "М-Брок" (код ЄДРПОУ: 35970413), ТОВ "КУА «ГРІ»було здійснено продаж акцій ВАТ "Укрспеценергомаш" у кількості 1143827 шт. на суму 285956,75 грн. (акт приймання передачі цінних паперів від 10.07.2009р.).

Розрахунки за акції проводились шляхом заліку зустрічних вимог на підставі додаткової угоди № 1 від 10.07 2009р. до договору Г005/09-Д; Д-090703/5 від 03.07.2009р.Станом на 30.06.2010р. заборгованість по даному контракту відсутня.

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 31.03.09р. справа № А2/1307-07 припинено юридичну особу ВАТ "Укрспеценергомаш". Постанова набрала законної сили з 13.04.2009 р.

Відповідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 6664470 станом на 11.08.2010р., ВАТ "Укрспеценергомаш" внесено запис та назву реєстраційної дії : 08.05.2009, 1 224 113 0003 020858, внесення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з її банкрутством.

В податковому обліку Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Грі" у відповідності з вимогами п.7.6. Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” операції з продажу вказаних акцій були відображені у декларації з податку на прибуток підприємства по рядку доходи звітного періоду від операцій з цінними паперами у повному обсязі.

На думку податкового органу сума, отримана позивачем від здійснення операції по продажу акцій не могла бути відображена у складі доходів від операцій з цінними паперами по окремому податковому обліку та включена до декларації з податку на прибуток підприємства у 2008-2009р.р., оскільки на момент укладення позивачем договорів купівлі-продажу цінних паперів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено записи про судові рішення щодо припинення юридичних осіб підприємств, які є емітентами акцій , реєстрацію випуску акцій було скасовано рішеннями Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а отже сума, отримана від продажу цих акцій, на думку відповідача повинна бути включена до складу валових доходів підприємства як доходи з інших джерел.

Колегія суддів вважає таку позицію відповідача необґрунтованою та такою що суперечить приписам діючого законодавства виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 177 Цивільного Кодексу України об'єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, майнові права, результати робіт, послуги, результати інтелектуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні і нематеріальні блага.

Згідно ст. 178 ЦК України об'єкти цивільних прав можуть вільно відчужуватись або переходити від однієї особи до іншої в порядку правонаступництва чи спадкування або іншим чином, якщо вони не вилучені з цивільного обороту, або не обмежені в обороті, або не є невід'ємними від фізичної чи юридичної особи.

Пунктом 1.4 ст. 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 № 334/94-ВР визначено поняття цінного паперу, яким є документ, що засвідчує право володіння або відносини позики та відповідає вимогам, установленим законодавством про цінні папери.

Цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення є товаром в розумінні п. 1.6 ст.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"

Абзацом 1 п. 1.31 ст.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" визначено, що продаж товарів, це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.

Пунктом 7.6 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" встановлено окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами, відповідно до якого платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами (у тому числі іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю та сертифікатами фондів операцій з нерухомістю) і деривативами у розрізі окремих видів цінних паперів, а також фондових та товарних деривативів. При цьому облік операцій з акціями ведеться разом з іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами.

Відповідно до п.7.6.4. вищевказаної норми Закону під терміном “доходи” слід розуміти суму коштів або вартість майна, отриману (нараховану) платником податку від продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів та деривативів, збільшену на вартість будь-яких матеріальних цінностей чи нематеріальних активів, які передаються платнику податку в звязку з таким продажем, обміном або відчуженням.

Враховуючи норми п. 1.6 ст. 1 та п 7.6 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", цінні папери відносяться до товарів, що використовуються платником податків у будь-яких операціях за результатами здійснення яких платник податку веде окремий податковий облік.

Колегія суддів зазначає, що відносини, які виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, регулює Закону України "Про ціні папери та фондовий ринок" № 3480-ІУ від 23.02.2006.

Відповідно до ст. 1 вказаного вище Закону вчинення правочинів, пов'язаних з переходом прав власності на цінні папери і прав за цінними паперами є обігом цінних паперів, обмеження якого та/або реалізації прав за цінними паперами згідно із ч. 1 ст. 4 цього ж Закону може бути встановлено тільки у випадках і в порядку, передбачених законом.

Однією із форм державного регулювання ринку цінних паперів, як то передбачено ст. 3 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", є регулювання випуску та обігу цінних паперів, прав та обов'язків учасників ринку цінних паперів.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Частиною 1 ст. 6 Закону № 3480 визначено, що акція, це іменний цінний папір, який посвідчує майнові права його власника (акціонера), що стосуються акціонерного товариства, включаючи право на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів та право на отримання частини майна акціонерного товариства у разі його ліквідації, право на управління акціонерним товариством, а також немайнові права, передбачені Цивільним кодексом України та законом, що регулює питання створення, діяльності та припинення акціонерних товариств.

Частина 9 ст. 6 Закону № 3480 передбачає, що обіг акцій дозволяється після реєстрації Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати розміщення акцій та видачі свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.

Перехід та реалізація права власності на акції здійснюється відповідно до ч.З ст.28 Закону України "Про господарські товариства" № 1576-ХП від 19.09.1991.

Приписами ч. 13 ст. 6 Закону № 3480-ІУ встановлено, що Державна комісія розробляє і затверджує з питань, що належать до її компетенції, акти законодавства, обов'язкові для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, учасниками ринку цінних паперів, їх об'єднаннями, контролює їх виконання.

З системного аналізу законодавства про цінні папери, вбачається, що обіг акцій починається після реєстрації Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати розміщення акцій та видачі свідоцтва про реєстрацію випуску акцій, та закінчується після зупинення Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку обігу або скасування випуску акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у випадках та у порядку, визначених цією комісією.

Відповідно до Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та з метою запобігання обігу цінних паперів акціонерних товариств, які ліквідовані й які не скасували реєстрацію випусків акцій Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийнято рішення "Про передачу повноважень територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо скасування реєстрації випусків акцій акціонерних товариств, які виключені з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) у зв'язку з їх ліквідацією" № 240 від 16 травня 2005 року яким встановлено порядок скасування реєстрації випусків акцій акціонерних товариств, які виключені з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Відповідно до положень вищевказаного Рішення № 240 від 16 травня 2005 року територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку протягом трьох робочих днів від дати прийняття відповідного рішення повинно повідомити Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку про скасування реєстрації випуску цінних паперів акціонерного товариства, яке вилучено з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) у зв'язку з ліквідацією, шляхом надання копії розпорядження про скасування реєстрації випуску цінних паперів (п. 3 Рішення).

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, у свою чергу, протягом 15 днів з дати отримання копії розпорядження про скасування реєстрації випуску цінних паперів акціонерного товариства повинна опублікувати відповідну інформацію в своїх офіційних друкованих виданнях (п. 4 Рішення).

Після опублікування такої інформації на виконання розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій реєстроутримувач (при документарній формі випуску акцій) або депозитарій (при бездокументарній формі випуску акцій), який обслуговує акції емітента, зобов'язаний здійснити операцію щодо вилучення з обігу цінних паперів, реєстрацію випуску яких скасовано, та їх анулювання, після чого обслуговування операцій з цими акціями Національною депозитарною системою припиняється.

При цьому, на територіальні управління ДКЦПФР вищевказаним Рішенням не покладено обов'язку повідомлення учасників фондового ринку, які ведуть відповідний облік прав власності на цінні папери (депозитарії, зберігачів, реєстраторів) про скасування випуску акцій.

На виконання повноважень, наданих п. 23 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку своїм листом № 11/03/6536 від 24 квітня 2009 року надані розяснення щодо застосування положень Рішення ДКЦПФР від 16 травня 2005 року № 240 за змістом якого, обіг акцій припиняється після офіційного оприлюднення повідомлення про скасування реєстрації випуску акцій в офіційних друкованих виданнях Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Отже, оприлюднення інформації про скасування реєстрації випуску акцій здійснюється безпосередньо Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку і є єдиним та належним способом доведення до учасників фондового ринку, у тому числі депозитаріїв, зберігачів, реєстраторів та торговців цінними паперами відповідної інформації.

З наведеного вбачається, що про скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій вищенаведені учасники фондового ринку можуть дізнатися тільки після опублікування цієї інформації у друкованих виданнях Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Як вбачається з акту перевірки ДПІ у Київському районі м. Харкова від 25.08.2010р., рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1268 від 20.10.2009 року скасовано реєстрацію випуску акцій ВАТ "Укрспеценергомаш". Анульоване свідоцтво про реєстрацію випуску акцій ВАТ "Укрспеценергомаш" №107/1/06, видане ДКЦПФР розпорядження №71-С-А від 30.10.2009р.

Проте, як свідчать матеріали справи, відповідно до договорів купівлі-продажу акцій ВАТ "Укрспеценергомаш" № Г005/09-Д; Д-090703/5 укладених позивачем з ТОВ "Компанія "М-Брок" продаж акцій було здійснено 10.07.2009 року та 03.07.2009 року, тобто до винесення рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1268 від 20.10.2009 року та розпорядження №71-С-А від 30.10.2009р.

Крім того, розпорядженням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку№11-С-А від 03.03.2009 року скасовано реєстрацію випуску акцій ВАТ "Картон" та анульоване свідоцтво про реєстрацію випуску акцій ВАТ "Картон" №711/1/03, видане ДКЦПФР .

Однак, матеріалами справи підтверджується, що договори купівлі- продажу акцій ВАТ "Картон", укладались позивачем з ВАТ "Мегабанк" - 30.11.2007 року (№ Б 1162) та з ЗАТ "Фінансова компанія "М-Брок" - 06.02.2008 року( № Г005/08-Д; 0206/1-Б) , також до винесення розпорядження Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку про скасування випуку акцій емітента.

Посилання відповідача на ту обставину, що на момент укладання вищевказаних угод ВАТ "Укрспеценергомаш" та ВАТ "Картон" були ліквідовані як юридичні особи, а тому позивач не мав правових підстав для здійснення операцій з акціями цих товариств, колегія суддів до уваги не приймає, оскільки в даному випадку процедура припинення реєстрації підприємств не співпадала із процедурою зупинення обігу акцій цього субєкту господарювання та подальшого скасування випуску акцій у встановленому законом порядку.

Таким чином, колегія суддів зазначає, що положеннями пункту 7.6 статті 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, встановлено порядок оподаткування операцій з цінними паперами та деривативами.

Відповідно до підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 зазначеного Закону Платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами (у тому числі іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю та сертифікатами фондів операцій з нерухомістю) і деривативами у розрізі окремих видів цінних паперів, а також фондових та товарних деривативів. При цьому облік операцій з акціями ведеться разом з іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами. Відповідно до підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 зазначеного Закону Платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами (у тому числі іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю та сертифікатами фондів операцій з нерухомістю) і деривативами у розрізі окремих видів цінних паперів, а також фондових та товарних деривативів. При цьому облік операцій з акціями ведеться разом з іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами.

Якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від'ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону.

Якщо протягом звітного періоду доходи від продажу кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, отримані (нараховані) платником податку, перевищують витрати, понесені (нараховані) платником податку внаслідок придбання цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду (з урахуванням від'ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами чи деривативами такого ж, виду минулих періодів), прибуток включається до складу валових доходів такого платника податку за результатами такого звітного періоду.

Усі інші витрати та доходи такого платника податку, крім витрат та доходів за операціями з цінними паперами (корпоративними правами) та деривативами, визначеними цим підпунктом, беруть участь у визначенні об'єкта оподаткування такого платника податку на загальних умовах, встановлених цим Законом.

Виходячи зі змісту положень пп.7.6.3 п.7.6 ст.7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств" під терміном "витрати" слід розуміти суму коштів або вартість майна, сплачену (нараховану) платником податку продавцю цінних паперів та деривативів як компенсація їх вартості. До складу витрат включається також сума будь-якої заборгованості покупця, яка виникає у зв'язку з таким придбанням.

Під терміном "доходи" слід розуміти суму коштів або вартість майна, отриману (нараховану) платником податку від продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів та деривативів, збільшену на вартість будь-яких матеріальних цінностей чи нематеріальних активів, які передаються платнику податку в зв'язку з таким продажем, обміном або відчуженням (пп.7.6.4 п.7.6 ст.7 Закону). До складу доходів включається також сума будь-якої заборгованості платника податку, яка погашається у зв'язку з таким продажем, обміном або відчуженням.

Колегією суддів встановлено, що ТОВ «КУА «Грі" по вказаним вище господарським операціям вівся належний податковий облік фінансових результатів операцій із цінними паперами, в порядку, встановленому положеннями підпункту 7.6.1. пункт 7.6. статті 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, що відображалося в бухгалтерському обліку по рахунку 35.2 “Інші поточні фінансові інвестиції” та в декларації з податку на прибуток позивача за відповідний звітний період, наданої до податкового органу.

Аналізуючи приписи пп.4.1.6. п.4.1 ст.4 та пп.7.6.1. п.7.6. ст.7Закону України "Про оприбуткування прибутку підприємств" колегія суддів дійшла висновку про відсутність обєкту оподаткування податком на прибуток у розмірі 25% по операціям з продажу цінних паперів, емітованих ВАТ "Укрспеценергомаш", ТОВ "Картон".

Таким чином, суд апеляційної інстанції погоджується з доводами позивача про те, що сума коштів, отримана від продажу спірних акцій, не підлягає включенню до складу валового доходу як доходи з інших джерел.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України..

Пунктом 1 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Приймаючи податкові повідомлення-рішення № 0000532200/0 від 07.09.2010р., № 0000532200/1 від 06.10.2010р. про визначення податкового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 445024,50 грн., відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», а тому позовна вимога про скасування таких рішень є обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.

Згідно ч. 2 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може своєю постановою змінити постанову суду першої інстанції або прийняти нову постанову, якими суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.

Отже, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції через порушення ним норм права, які призвели до ухвалення неправильного рішення, підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Грі" задовольнити.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 29.03.2011р. по справі№2а-12807/10/2070 скасувати.

Прийняти нову постанову , якою позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Грі" до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень задовольнити .

Скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова № 0000532200/0 від 07.09.2010р. та № 0000532200/1 від 06.10.2010р.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя(підпис)Дюкарєва С.В.

Судді(підпис)

(підпис)Катунов В.В. Перцова Т. С. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Дюкарєва С.В. Повний текст постанови виготовлений 01.06.2011 р.