Ухвала суду № 18867167, 18.08.2011, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.08.2011
Номер справи
2-а-1748/10/2170
Номер документу
18867167
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 серпня 2011 р.Справа № 2-а-1748/10/2170 Категорія: 9.2.1Головуючий в 1 інстанції: Ковбій О.В. Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Яковлева Ю.В.

судді Запорожана Д.В.

судді Жука С.І.

при секретарі Олійник Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 11 січня 2011 року по адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій,

встановила:

Позивач ДПІ у м. Херсоні 02.04.2010 року звернувся до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2003,00 гривень.

Справа була розглянута в порядку письмового провадження.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 11 січня 2011 року позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні було задоволено.

Стягнуто з ФОП ОСОБА_5 (ідент. код НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 2003 (дві тисячі три) гривень 00 копійокдо державного бюджету (код платежу 21080900, р/р 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні, ЗКПО 24104230, УДК у Херсонській області, МФО 852010).

В апеляційній скарзі ОСОБА_5, з посиланням на порушення судом 1-ї інстанції норм матеріального та процесуального права, ставить питання щодо скасування оскаржуваного судового рішення та закриття провадження по справі.

Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що 14 травня 2009 року працівниками ДПІ у м.Херсоні на підставі затвердженого плану перевірок на травень 2009 року, направлення від 13 травня 2009 року № 719/237 було проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу. За результатами перевірки було складено акт від 14 травня 2009 року № 382/21/03/23/2867509239, в якому було зафіксовано порушення п.п. 5, 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункових операцій без використання КОРО та РК на суму 8,40 гривень, що є порушенням п. 5 ст. 3 вищевказаного Закону; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, що є порушенням п. 13 ст. 3 того ж Закону.

Як вбачається з матеріалів справи, вищезазначена перевірка була проведена в присутності продавця ОСОБА_6, Акт нею був підписаний власноруч та другий примірник Акту нею був отриманий, про що свідчить її особистий підпис на Акті перевірки (а.с. 3).

На підставі складеного акту та виявлених порушень було винесено рішення від 21.05.2009 року № 0004782307 про застосування штрафних санкцій на суму 2003,00 гривень.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.

Відповідно до ст. 2 зазначеного Закону, розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документа щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Згідно з п.п. 1 та 2 ст. 3 цього ж Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:

- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України (п. 5 ст. 3 цього ж Закону);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13 ст. 3 вищезазначеного Закону).

Згідно з пунктом 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.

Статтями 15 та 16 цього ж Закону встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Пунктом 1 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

За проведення розрахункових операцій при продажу пива в пляшках без використання КОРО та РК на суму 8,40 гривень (порушення п. 5 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"), відповідно до п. 3 ст. 17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 20х17=340,00 гривень.

За невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, (порушення п. 13 ст. 3 вказаного Закону), відповідно до ст. 22 цього ж Закону та податкового розяснення, затвердженого Наказом ДПА України від 14.01.2002 року № 20, сума фінансової санкції становить (341,00-8,40)*5=1663,00 гривень.

Загальна сума заборгованості на актом перевірки становить 2003,00 гривень.

З огляду на вищевказане колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив зазначену постанову з додержанням норм матеріального та процесуального права. Підстав для скасування або зміни вказаної постанови колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги суттєвими не являються та висновків суду 1-ї інстанції не спростовують.

Керуючись ч. 1 ст. 195, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200 та п.1 ч.1 ст. 205 КАС України, колегія суддів -

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 залишити без задоволення.

Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 11 січня 2011 року по адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.

Головуючий:/підпис/Ю.В. Яковлев

Суддя:/підпис/Д.В. Запорожан

Суддя:/підпис/С.І. Жук