Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-829/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Арсірій Р.О.
Суддя-доповідач: Костюк Л.О.
У Х В А Л А
Іменем України
"29" вересня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіКостюк Л.О.;
суддів:Бужак Н.П., Твердохліб В.А.;
при секретарі:Бундукову С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Представника позивача ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 02 березня 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АШАН УКРАЇНА ГІПЕРМАРКЕТ»до Державної податкової інспекції в Оболонському районі м.Києва, третя особа: Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м.Києві про скасування рішень про застосування штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И Л А:
У січні 2011 року позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції в Оболонському районі м.Києва, третя особа: Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м.Києві про скасування рішень про застосування штрафних санкцій. Свої позовні вимоги мотивує тим, що оскаржувані рішення були прийняті відповідачем без проведення перевірки та складання за її результатами акта перевірки, а також без отримання будь-яких пояснень працівників позивача. Просив суд скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 08.08.2010 року № 0006812305 у розмірі 762960,00 грн., від 08.08.2010 року № 000682235 у розмірі 80920,00 грн., від 25.08.2010 року № 0006542305 у розмірі 112880,00 грн., які були винесені відповідачем.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 березня 2011 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим по справі судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції мотивуючи тим, що постанова прийнята з порушенням норм матеріального права та містить посилання на недоведені обставини справи, що мають значення для справи, які суд визнав встановленими та не відповідає фактичним обставинам справи та постановити нову, якою задовольнити позовні вимоги.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду без змін з таких підстав.
Згідно зі ст. 198, п. 1 ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як встановлено судом першої інстанції, що 08.08.2010 року відповідачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) №0006822305 в розмірі 80920,00 грн. за порушення вимог п.10 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Зазначене рішення складено на підставі акта перевірки № 0802/26/54/23/35442481 від 12.08.2010 року, складеного РУ Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м.Києві.
Згідно доданого до вказаного рішення розрахунку порушення позивача полягає у невиконанні дуку контрольної стрічки або її не зберіганні протягом встановленого терміну.
Відповідно до наданої відповідачем копії акта перевірки перевірка магазину позивача була розпочата 12.08.2010 року о 16:00, за адресою: м.Київ, пр-т Генерала Ватутіна, 2.
08.08.2010 року відповідачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) № 0006812305 в розмірі 762 960,00 грн. за порушення вимог п.10 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Зазначене рішення складено на підставі акта перевірки №0801/26/54/23/35442481 від 12.08.2010 року, складеного РУ Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м.Києві.
Згідно доданого до вказаного рішення розрахунку порушення позивача полягає у невиконанні дуку контрольної стрічки або її не зберіганні протягом встановленого терміну.
Відповідно до наданої відповідачем копії акта перевірки перевірка магазину позивача була розпочата 12.08.2010 року о 15:00, за адресою: м.Київ, пр-т Московський, 15-а.
25.08.2010 року відповідачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) № 0006542305 в розмірі 112 880,00 грн. за порушення вимог п.10 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Зазначене рішення складено на підставі акта перевірки № 0772/26/54/23/35442481 від 12.08.2010, складеного РУ Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м. Києві.
Згідно доданого до вказаного рішення розрахунку порушення позивача полягає у невиконанні дуку контрольної стрічки або її не зберіганні протягом встановленого терміну.
Відповідно до наданої відповідачем копії акта перевірки перевірка магазину позивача була розпочата 12.08.2010 року о 15:00, за адресою: м.Київ, вул. Берковецька, 6.
Як вбачається з матеріалів справи період, за який встановлено відсутність контрольних стрічок, датується з 01 по 07 квітня 2010 року, з 10 по 25 березня 2010 року, з 10 по 17 березня 2010 року.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: друкувати або створювати в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
Присутній у судовому засіданні представник позивача спростовуючи обставини, що були встановлені під час перевірки, а саме відсутність контрольних стрічок, посилався на те, що останні зберігаються позивачем за адресою: м.Київ, пр-т Московський 15-а. Проте, 15.04.2010 року у приміщенні Гіпермаркету «Ашан»за адресою: м.Київ, пр-т Московський, 15-а стався прорив труби, внаслідок чого було пошкоджено майно, саме дві шафи, в яких зберігалися бухгалтерські документи. На підтвердження цього представник позивача надав світлокопію Довідки Оболонського РУ ГУ МВС України, в якій зазначено про повідомлення 15.04.2010 року про спрацювання сигналізації за адресою пр-т Московський ,15-а, «Ашан». Після приїзду за викликом було встановлено, що в касовому департаменті ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет»стався прорив труби в результаті чого було затоплено дві шафи, в яких зберігалися бухгалтерські документи та касові стрічки за період з 01.02.2010 року по 10.04.2010 року.
Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року N 88 «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку»первинні документи та облікові регістри, що пройшли обробку, бухгалтерські звіти і баланси підлягають обов'язковій передачі до архіву .
Первинні документи та облікові регістри, що пройшли обробку, бухгалтерські звіти і баланси до передачі їх до архіву підприємства, установи повинні зберігатися в бухгалтерії у спеціальних приміщеннях або зачинених шафах під відповідальністю осіб, уповноважених головним бухгалтером.
Бланки суворої звітності повинні зберігатися в сейфах, металевих шафах або спеціальних приміщеннях, що забезпечують їх схоронність.
Зберігання первинних документів та облікових регістрів, що пройшли обробку і були підставою для складання звітності, а також бухгалтерських звітів і балансів, оформлення і передачу їх до архіву забезпечує головний бухгалтер підприємства, установи.
У разі пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітів керівник підприємства, установи письмово повідомляє про це правоохоронні органи та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення.
Для участі в роботі комісії запрошуються представники слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду.
Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства, установи. Копія акта надсилається органу, в сфері управління якого перебуває підприємство, установа, а також державній податковій інспекції - підприємствами та місцевому фінансовому органу - установами, в 10-денний строк.
Під час розгляду справи представник позивача не надав доказів виконання позивачем вимог Наказу Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88 «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку»у разі знищення первинних документів. З огляду на це, суд вважає, що доводи позивача про знищення касових стрічок внаслідок залиття через прорив труби не відповідають дійсності. Крім того, позивачем на підтвердження виконання ним вимог п.10 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»не було надано суду доказів дотримання порядку зберігання первинних документів, встановлених вищезазначеним наказом.
Щодо доводів позивача про не проведення перевірок у періоди, за яві були прийняті оскаржувані рішення, то наданими представником відповідача доказами копіями актів перевірки такі доводи були спростовані.
Відповідно до ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням вище викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст. ст. 160, 165, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Представника позивача ОСОБА_2 - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 02 березня 2011 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення цієї ухвали у повному обсязі, тобто з 04 жовтня 2011 року.
Головуючий суддяЛ.О. Костюк
Судді:Н.П. Бужак
В.А. Твердохліб