ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
05 жовтня 2011 року № 2а-11908/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Григоровича П.О. при секретарі судового засідання Очколясу О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Київський міський центр зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у розмірі 75,02 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Київський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів в розмірі 75,02 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач у лютому 2010 року працював в Територіальному виборчому окрузі №222 при виборах Президента України в ДВК №44 і отримував дохід, та при цьому був зареєстрований в центрі зайнятості як безробітний та отримував матеріальне забезпечення в сумі 75,02 грн., що підлягають поверненню до Київського міського центру зайнятості як незаконно отримані.
Відповідач в судовому засіданні 05.10.11р. не заперечував проти обставин, викладених в позовній заяві.
Справа, враховуючи згоду представників сторін та відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України, розглядається в порядку письмового провадження за наявними матеріалами.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєструвався з 08.01.2009р. в Шевченківському районному центрі зайнятості як такий, що шукає роботу, подавши відповідну заяву від 1.01.2009р., копія якої наявна в матеріалах справи, зазначивши в ній, що не є найманим працівником, не укладав договори цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрований, як фізична особа-підприємець.
Згідно ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Наказом Шевченківського районного центру зайнятості №116 від 15.01.2009 року відповідачу був наданий статус безробітного та призначена допомога по безробіттю на підставі ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та отримував виплату допомоги по безробіттю з 15.01.09 р. по 14.04.09 р.
Наказом № 7637/4434 від 28.12.10 р. Відповідача було знято з обліку 28.12.10р., відповідно до пп.1 та 2 п.20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 219, на підставі абзацу 2 пп. 1 п. 20 (у зв'язку з працевлаштуванням за направленням служби зайнятості).
Відповідно до ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»(надалі Закону) центри зайнятості проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення. Згідно Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним від 13 лютого 2009 року № 60/62 (набрав чинності з 23 березня 2009 року) де зазначено, що для проведення перевірки центри зайнятості взаємодіють з Державною податковою адміністрацією України (надалі ДПІ) та Пенсійним фондом України (надалі ПФУ) шляхом обміну інформацією про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, у тому числі за договором підряду, під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно - правовими договорами.
На підставі заяви Відповідача від 05.11.09р. про направлення на перепідготовку до ТОВ «Київський економічний центр»за спеціальністю «Правознавство», укладено договір №273 від 24.12.2009р. предметом якого є направлення Відповідача до вищезгаданого вузу для перепідготовки на термін 1 рік з метою подальшого працевлаштування, про що свідчить наказ № 10204/6880 від 30.12.09р.
Відповідно до наказу № 540/322 від 03.02.2010р. відповідачу оплачувалась вартість проїзду до навчального закладу та в зворотному напрямку (розрахунок зазначено у Бухгалтерській довідці № 1594 від 18.03.2011р.).
Актом № 292 від 22.10.10р. встановлено, що Відповідач, в період перебування у статусі безробітного, працював в Територіальній виборчій дільниці № 222 при виборах Президента України в дільничній виборчій комісії № 44, саме: 7 та 8 лютого 2010 року та отримував дохід. Для підтвердження архівний відділ надав табель облікового часу за лютий 2010р. та архівний витяг розрахунково - платіжної відомості № 31/10.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про зайнятість населення»громадяни, які працюють по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном, у фізичних осіб, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, зареєстровані як підприємці, належать до зайнятого населення та не можуть бути визнані безробітними.
Згідно абзацу 2 пп. 1 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування (самостійного або за направленням центру зайнятості), в тому числі на сезонні роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг тощо.
Відповідно п. п. 2 і 3 ст. 36 Закону, застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
На підставі наказу Шевченківського РЦЗ № 859/39 від 18.03.11р. виписана довідка №1594 від 18.03.11р. в якій визначено, що сума яка підлягає поверненню відповідачем за навчання за період 07.02.10-08.02.10р. становить 65,62 грн., а сума виплаченого матеріального забезпечення (оплата проїзду) за 08.02.10р., що також підлягає поверненню, становить - 9,40 грн.
Відповідачу було направлено листи за адресою: 03190, АДРЕСА_1 № 1602 від 18.03.11р. та № 2625 від 17.05.2011р. про необхідність відшкодувати незаконно отримані кошти у сумі 75,02 грн .
Вказані вимоги буди залишені відповідачем без задоволення, сума неправомірно отриманих коштів повернута не була.
Відповідно до ст. ст. 7, 16 Закону - видами забезпечення є допомога по безробіттю, матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, видами соціальних послуг є професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації та профорієнтація. Також допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Внаслідок несплати відповідачем вказаних коштів до Фонду, не надходять кошти спрямовані на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що зачіпає інтереси держави.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», спори, що виникають із правовідносин за цим Законом вирішуються в судовому порядку.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається в їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з ОСОБА_1 коштів виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття за період з 07.02.2010 р. по 08.02.2010 року в сумі 75,02 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, ч. 8 ст. 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової справи платника податків НОМЕР_1, адреса реєстрації: 03190, АДРЕСА_1) кошти в сумі 75,02 грн. (сімдесят пять грн. 02 коп.) на р/рах. №37179301900001 в ГУДКУ у м. Києві, код ЄДПРОУ 03491091, МФО 820019.
Стягувач: Київський міський центр зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б)
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя П.О. Григорович