Постанова № 18852588, 26.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.09.2011
Номер справи
2а-7301/11/2670
Номер документу
18852588
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 вересня 2011 року 11:48 № 2а-7301/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Савченко А.І., при секретарі Литовці Ю.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі

м. Києва

до Малого приватного підприємства «Крок»

про стягнення податкової заборгованості у розмірі

1350, 36 грн.,

за участю представників сторін:

від позивача Коваленко А.О.

від відповідача не зявився

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 26 вересня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва (далі по тексту позивач, ДПІ у Дніпровському районі м. Києва) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Малого приватного підприємства «Крок»(далі по тексту відповідач, МПП «Крок») про стягнення заборгованості у розмірі 1350, 36 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 9 червня 2011 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та зобовязано позивача до 24 червня 2011 року подати витребовувані судом документи, необхідні для розгляду справи.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 8 серпня 2011 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду на 21 вересня 2011 року.

У судовому засіданні, призначеному на 21 вересня 2011 року, судом оголошено перерву до 26 вересня 2011 року.

У судове засідання, призначене на 26 вересня 2011 року, зявився представник позивача. Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до змісту частини 2 статті 17, частини 1 статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»та з урахуванням положень частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.

Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В :

Мале приватне підприємство «Крок»(02094, м. Київ, вул. Попудренка, 43, код ЄДРПОУ 16479832) зареєстроване Дніпровською районною у м. Києві державною адміністрацією 7 травня 1992 року. На податковому обліку в ДПІ у Дніпровському районі м. Києва відповідач перебуває з 28 квітня 1998 року.

Відповідно до даних облікової картки МПП «Крок»на час вирішення даного спору в суді має податковий борг у розмірі 1350,36 грн., який виник на підставі наступного.

Так, 24.06.2009р. позивачем проведена перевірка МПП «Крок»на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акт про порушення податкового законодавства №3677-15/16479832, в якому зафіксовано порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(який застосовувався до даних правовідносин на момент їх виникнення), а саме, не подання відповідачем податкової звітності. На підставі Акту перевірки №3677-15/16479832 ДПІ у Дніпровському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення від 03.07.2009р. №0014351520/0, яким до МПП «Крок»застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 850,00 грн.

06.10.2009р. позивачем проведена перевірка МПП «Крок»на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акт про рушення податкового законодавства №5662-15/16479832, в якому зафіксовано порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, не подання відповідачем податкової звітності. На підставі Акту перевірки №6722-15/16479832 ДПІ у Дніпровському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.10.2009р. №0023511520/0, яким до МПП «Крок»застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 грн.

06.11.2009р. позивачем проведена перевірка МПП «Крок»на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акт про порушення податкового законодавства №6722-15/16479832, в якому зафіксовано порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, не подання відповідачем податкової звітності. На підставі Акту перевірки №6722-15/16479832 ДПІ у Дніпровському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.11.2009р. №002725151520/0, яким до МПП «Крок»застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 грн.

26.11.2009р. позивачем проведена перевірка МПП «Крок»на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акт про порушення податкового законодавства №7263-15/16479832, в якому зафіксовано порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, не подання відповідачем податкової звітності. На підставі Акту перевірки №7263-15/16479832 ДПІ у Дніпровському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення від 09.12.2009р. №0029781520/0, яким до МПП «Крок»застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 грн.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові повідомлення надсилаються в порядку передбаченому для податкових вимог та вважаються надісланими (врученими) юридичній особі, якщо їх передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів податкові повідомлення-рішення від 03.07.2009р. №0014351520/0, від 19.10.2009р. №0023511520/0, від 16.11.2009р. №002725151520/0 та від 09.12.2009р. №0029781520/0 надсилалися відповідачу листами з повідомленнями про вручення, однак не були вручені через незнаходження відповідача за вказаною адресою.

Підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Судом на підставі наявних в матеріалах справи копій повідомлень про вручення поштових відправлень, направлених на адресу відповідача, встановлено, що податкові повідомлення-рішення від 03.07.2009р. №0014351520/0, від 19.10.2009р. №0023511520/0, від 16.11.2009р. №002725151520/0 та від 09.12.2009р. №0029781520/0 розміщено на дошці податкових оголошень у звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою, що підтверджується актами від 08.07.2009р. №1094 про невручення МПП «Крок»податкового повідомлення-рішення від 03.07.2009р. №0014351520/0, від 10.11.2009р. №2514 про невручення МПП «Крок»податкового повідомлення-рішення від 19.10.2009р. №0023511520/0, від 20.11.2009р. №2612 про невручення МПП «Крок» податкового повідомлення-рішення від 03.07.2009р. №0014351520/0, від 22.12.2009р. №2958 про невручення МПП «Крок»податкового повідомлення-рішення від 09.12.2009р. №0029781520.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»«в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

В матеріалах справи відсутні докази сплати податкового зобовязання визначеного податковими повідомленнями-рішеннями від 03.07.2009р. №0014351520/0, від 19.10.2009р. №0023511520/0, від 16.11.2009р. №002725151520/0 та від 09.12.2009р. №0029781520/0, як і відсутні докази того, що платником розпочато процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Судом на підставі наявних в матеріалах доказів встановлено, що з урахуванням наявної у відповідача суми узгодженої податкового зобовязання у розмірі 1360,00 грн., переплати у розмірі 21,19 грн. та нарахованої позивачем на суму податкової заборгованості пені у розмірі 14,55 грн., у відповідача на момент вирішення судом даного спору існує сума податкового зобовязання у розмірі 1350,36 грн., яка визнається податковим боргом

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Підпунктом 6.3.2 пункту 6.3 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Судом встановлено, що у звязку з несплатою податкових зобовязань позивачем надіслано на адресу відповідача рекомендованими листами з повідомленням про вручення першу податкову вимогу від 13 квітня 2009 року №1/1141 на суму у розмірі 315,81 грн. та другу податкову вимогу від 14 вересня 2009 року №2/2653на суму у розмірі 840,36 грн., які повернулись у звязку з незнаходженням підприємства за юридичною адресою.

Зазначені податкові вимоги розміщено на дошці податкових оголошень відповідно до наявних в матеріалах справи актів від 13 серпня 2009 року №33 та від 12 жовтня 2009 року №38.

Податкові вимоги на суму боргу у розмірі 1350,36 грн. окремо відповідачу не направлялися, оскільки зі змісту статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»вбачається, що можливе направлення першої і другої податкових вимог, а у разі непогашення суми боргу визначеного у другій податковій вимозі податкові вимоги на суму боргу, який виник після направлення другої податкової вимоги не надсилаються, а такий борг вважається консолідованим.

Таким чином, судом встановлено, що податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржені.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинного на момент виникнення боргу), активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), до завдань органів державної податкової служби відноситься, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно з пунктом 11 частини 1 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), однією із функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій є, зокрема, подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України (який застосовується до даних правовідносин на момент вирішення спору в суді), органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

При цьому на час розгляду справи та прийняття рішення по суті заявлених позовних вимог доказів погашення податкового боргу відповідачем суду не надано.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з МПП «Крок»податкового боргу у розмірі 1350,36 грн. є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією України та законами України.

Згідно вимог статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача щодо наявного податкового боргу, відповідач суду не надав.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва задовольнити повністю.

2. Стягнути з Малого приватного підприємства «Крок»(02094, м. Київ, вул. Попудренка, 43, код ЄДРПОУ 16479832) на користь державного бюджету на р/р 34122999700005 УДК у Дніпровському районі м. Києві, МФО 820019, одержувач ГУ УДК у м. Києві, ідентифікаційний код 26077906, код платежу 11021000, суму податкової заборгованості у розмірі 1350 (тисяча триста пятдесят) грн. 36 коп.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.І. Савченко