Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
10 жовтня 2011 року 13:43 № 2а-9319/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В., при секретарі судового засідання Сервачинській І.М.,
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 12.05.2011 року № 47)
від відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м.Києва
до Державного підприємства "Укрспецавтобаза"
про стягнення заборгованості у розмірі 864 779,03 грн.
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва (далі позивач, ДПІ у Дарницькому районі м. Києва) звернулась до суду з позовом до Державного підприємства «Укрспецавтобаза»(далі відповідач, ДП «Укрспецавтобаза») про стягнення заборгованості у розмірі 864779, 03 грн. з податку на прибуток, з податку на додану вартість, з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, з земельного податку, з комунального податку, з податку з доходів фізичних осіб та з податку за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного призначення.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що згадана сума є податковим боргом, не сплаченим у встановлений законом строк. Вжиті податковим органом заходи по стягненню цієї суми не призвели до позитивного результату, що стало підставою для звернення до суду з метою примусового стягнення коштів з рахунків платника податків відповідно до п. 20.1.18. ст. 20, п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва справі від 04 липня 2011 року відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд справи на 20 липня 2011 року.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив позов задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
У судові засідання 20 липня, 04 серпня, 15 серпня, 09 вересня, 26 вересня 2011 року уповноважений представник відповідача не зявився; відповідач належним чином був повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
Від відповідача заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надходило, тому суд відповідно до ст. 71, ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу за відсутності представника відповідача на основі наявних у справі доказів.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
ДП «Укрспецавтобаза»(код за ЄДРПОУ 32909875) зареєстроване як юридична особа 29.03.2004 року та перебуває на податковому обліку в ДПІ у Дарницькому районі м. Києва з 01.10.2005 р., що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 23.06.2011 року № 10318680 та довідкою форми 4-ОПП від 13.05.2009 року № 700.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати податків та інших обовязкових платежів у розмірі 878531, 25 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.03.2010 року по справі № 2а-9704/09/2670 за позовом прокурора Дарницького району м. Києва в інтересах держави в особі ДПІ у Дарницькому районі м. Києва до ДП «Укрспецавтобаза»про стягнення заборгованості у розмірі 13752,22 грн. було задоволено повністю та стягнуто на користь Державного бюджету України заборгованість по податку на додану вартість в розмірі 6733,64 грн. та по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 7018,58 грн.
З урахуванням вищевказаного, позивач просить стягнути решту суми податкової заборгованості у розмірі 864 779,03 гривень.
Станом на день розгляду спору у відповідача згідно з обліковою карткою платника податків обліковується заборгованість по земельному податку у розмірі 212840,91 грн., по податку на прибуток у розмірі 469836,37 грн., по податку на додану вартість у розмірі 135805,75 грн., по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів 4223,75 грн., по комунальному податку у розмірі 322,00 грн., по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 41738,99 грн. та по податку за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного призначення у розмірі 11,26 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, податкова заборгованість виникла у відповідача на підставі:
- податкового повідомлення-рішення № 0001392305/2/13944 від 04.09.2009 року, яким відповідачу було нараховано суму податкового зобовязання за платежем «податок на додану вартість»у розмірі 69575, 01 грн. (рішення було надіслано поштою та вручене відповідачу 09.09.2009 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- податкового повідомлення-рішення № 0001402305/0/13941 від 04.09.2009, яким відповідачу було нараховано суму податкового зобовязання за платежем «податок на землю з юридичних осіб»у розмірі 213018,48 грн. (рішення було надіслано поштою та вручене відповідачу 14.09.2009 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- податкового повідомлення-рішення № 0001141502/0 від 10.02.2010 року, яким відповідачу було нараховано суму податкового зобовязання за платежем «податок на додану вартість»у розмірі 2690,05 грн. (рішення було отримане уповноваженим представником відповідача 10.02.2010 р., про що свідчить наявний в матеріалах справи корінець податкового-повідомлення рішення);
- податкового повідомлення-рішення № 0001151502/0 від 10.02.2010 року, яким відповідачу було нараховано суму податкового зобовязання за платежем «податок на додану вартість»у розмірі 142,92 грн. (рішення було отримане уповноваженим представником відповідача 10.02.2010 р., про що свідчить наявний в матеріалах справи корінець податкового-повідомлення рішення);
- податкового повідомлення-рішення № 0001161502/0 від 10.02.2010 року, яким відповідачу було нараховано суму податкового зобовязання за платежем «податок на додану вартість»у розмірі 90,22 грн. (рішення було отримане уповноваженим представником відповідача 10.02.2010 р., про що свідчить наявний в матеріалах справи корінець податкового-повідомлення рішення);
- податкового повідомлення-рішення № 7991511502/0/51131 від 23.12.2010 року, яким до відповідача застосованоі штрафні (фінансові) санкції по податку на додану вартість у розмірі 680,00 грн. (рішення було отримане уповноваженим представником відповідача 23.12.2009 р., про що свідчить наявний в матеріалах справи корінець податкового-повідомлення рішення);
- податкового повідомлення-рішення № 0004681703/0/51131 від 31.12.2010 року, яким відповідачу було нараховано суму податкового зобовязання за платежем «податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»у розмірі 3509, 29 грн. (рішення було отримане уповноваженим представником відповідача 02.02.2011 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- податкового повідомлення-рішення № 0004691703/0/51160 від 31.12.2010 року, яким відповідачу було нараховано суму податкового зобовязання за платежем «податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»у розмірі 1596,95 грн. (рішення було надіслано поштою та вручене відповідачу 02.02.2011 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- податкового повідомлення-рішення № 0002222305/2/12943 від 04.09.2009 року, яким відповідачу було нараховано суму податкового зобовязання за платежем «податок на прибуток»у розмірі 529618,33 грн. (рішення було надіслано поштою та вручене відповідачу 14.09.2009 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- податкового повідомлення-рішення № 0002952305/1/13942 від 04.09.2009 року, яким відповідачу було нараховано суму податкового зобовязання за платежем «податок на прибуток»у розмірі 1948,96 грн. (рішення було надіслано поштою та вручене відповідачу 14.09.2009 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- податкового повідомлення-рішення № 0001731503/0 від 11.01.2011 року, яким відповідачу було нараховано суму податкового зобовязання за платежем «по комунальному податку»у розмірі 34,68 грн. (рішення було отримане уповноваженим представником відповідача 11.01.2011 р., про що свідчить наявний в матеріалах справи корінець податкового повідомлення-рішення);
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 210533 від 20.10.2009, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 43,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 236264 від 19.11.2009 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 1252, 00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 245543 від 16.12.2009 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 139,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 278573 від 19.01.2010 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 44413,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 11920 від 19.02.2010 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 18630,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 80784 від 14.05.2010 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 126,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 95671 від 16.06.2010 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 98,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 144308 від 27.07.2010 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 1165,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 213731 від 19.10.2010 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 161,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 242268 від 17.11.2010 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 34,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 312207 від 23.12.2010 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 282,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 312209 від 23.12.2010 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 16,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку на додану вартість № 256869 від 17.12.2010 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 4316,00 грн.;
- самостійно поданої податкової декларації по податку з доходів фізичних осіб № 40272 від 17.03.2011 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 41738,99 грн.;
- самостійно поданого розрахунку по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 12545 від 27.02.2009 року, в якому відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 13 095,50 грн;
- самостійно поданого розрахунку по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 22874 від 26.03.2009 року, в якому відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 2 153,00 грн.;
- самостійно поданого розрахунку по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 4547 від 04.02.2010 року, в якому відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 5823, 00 грн;
- самостійно поданого розрахунку по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 49137 від 14.04.2010 року, в якому відповідачем визначено суму податкового зобовязання по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 5896,00 грн.;
- самостійно поданого розрахунку по комунальному податку № 292405 від 01.02.2010 року, в якому відповідачем визначено суму податкового зобовязання по комунальному податку у розмірі 159,80 грн;
- самостійно поданого розрахунку по комунальному податку № 57522 від 19.04.2010 року, в якому відповідачем визначено суму податкового зобовязання по комунальному податку у розмірі 102,00 грн;
- самостійно поданого розрахунку по комунальному податку № 140916 від 22.07.2010 року, в якому відповідачем визначено суму податкового зобовязання по комунальному податку у розмірі 25,50 грн;
- самостійно поданого розрахунку по комунальному податку № 213739 від 19.10.2010 року, в якому відповідачем визначено суму податкового зобовязання по комунальному податку у розмірі 22,10 грн;
- самостійно поданого розрахунку по комунальному податку № 294465 від 19.01.2011 року, в якому відповідачем визначено суму податкового зобовязання по комунальному податку у розмірі 22,10 грн;
- самостійно поданого розрахунку по платі за користування надрами для видобування корисних копалин № 129988 від 10.05.2011 року, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 11,26 грн.
Розмір податкових зобовязань відповідача по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів було самостійно зменшено відповідачем шляхом подання:
- уточнюючого розрахунку податкових зобовязань по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 22875 від 26.03.2009 року на суму 2153,00 грн.;
- уточнюючого розрахунку податкових зобовязань по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 236292 від 19.11.2009 року на суму 22096,00 грн.;
- уточнюючого розрахунку податкових зобовязань по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 49137 від 14.04.2010 року на суму 77,00 грн.
Враховуючи те, що частина податкових зобовязань відповідача виникла у період, коли був чинним Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»вiд 21.12.2000 р. № 2181-III (далі Закон № 2181), який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів, порядок стягнення податкового боргу та порядок вжиття контролюючим органом заходів з метою погашення платниками податків податкового боргу, судом при вирішенні справи в даній частині застосовуються норми вказаного Закону.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2. ст. 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Виходячи з положень пп. 5.2.2, 5.2.4 ст. 5 Закону № 2181 у випадку оскарження рішення податкового органу про нарахування податкового зобов'язання в адміністративному або судовому порядку, такі зобовязання вважаються узгодженими у день закінчення, відповідно, процедури адміністративного оскарження або у день набрання законної сили рішенням суду.
Доказів оскарження вищевказаних податкових повідомлень-рішень (№ 0001402305 від 04.09.2009 р., № 0001141502 від 10.02.2010 р., № 0001151502 від 10.02.2010 р., № 0001161502 від 10.02.2010 р., № 7991511502 від 23.12.2010 р., № 0001151502 від 10.02.2010 р., № 0001392305 від 04.09.2009 р., № 0004681703 від 31.12.2010 р., № 0004691703 від 31.12.2010 р., № 0002222305 від 04.09.2009 р., № 0002952305 від 04.09.2009р., № 0001731503 від 11.01.2011 р.) в адміністративному або судовому порядку відповідачем суду не надано.
Пунктом 5.1 ст. 5 Закону № 2181 встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Таким чином, виходячи з положень п. 5.1. ст. 5 та пп. 5.2.1. п. 5.2. статті 5 Закону № 2181, податкові зобовязання за вищевказаними податковим повідомленням-рішенням та податковими деклараціями за 2009, 2010 роки є узгодженими, відповідно, у день отримання відповідачем вказаних повідомлень-рішень (до чого згідно пп. 6.2.4 Закону № 2181 прирівнюється розміщення на дошці податкових оголошень) та з дня подання відповідних податкових декларацій. При цьому, податкові зобовязання, самостійно визначені в податкових деклараціях, оскарженню в адміністративному або судовому порядку не підлягають ( п. 5.1. Закону № 2181).
Відповідно до п.п.5.3.1 п. 5.3 вказаної вище статті, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до пп. 5.4.1. п. 5.4 статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки вищевказані суми податкових зобовязань та штрафних (фінансових) санкцій не були сплачені відповідачем у встановлений строк, то виходячи з положень пп. 5.4.1. Закону № 2181, ці суми грошових зобовязань набули статусу податкового боргу.
Виходячи з положень Закону № 2181 право на стягнення податкового боргу виникає після надіслання (вручення) контролюючим органом першої та другої податкових вимог платникові податків (про що вказано також у Інформаційному листі ВАСУ від 24.12.2010 р. № 1843/11/13-10).
Згідно з пп. 6.2.1. 6.2.4. п. 6.2. статті 6 Закону № 2181 у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків першу та другу податкові вимоги, які вважаються врученими, якщо їх передано під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач з дотриманням вимог пп. 6.2.1, 6.2.2, 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181 надіслав відповідачу першу податкову вимогу № 1/1144 від 12.03.2009 р. на суму 12292, 44 грн. (а.с. 67) та другу податкову вимогу № 2/1592 від 14 липня 2009 р. на суму 6733,64 грн.(а.с. 68).
Перша та друга податкові вимоги були направлені відповідачу поштою та були вручені 09.06.2009 р. та 27.07.2009 р., що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Отже, податковий орган з дотриманням процедури направлення податкових вимог направив відповідачу першу та другу податкову вимогу для погашення суми консолідованого боргу.
Враховуюче те, що сума консолідованого податкового боргу, визначена в другій податковій вимозі, не була погашена відповідачем в повному обсязі, наступні податкові вимоги йому не надсилались.
Стосовно податкових зобовязань по комунальному податку, податку з доходів фізичних осіб та податку за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного призначення, які виникли в 2011 році суд зазначає, що вказані грошові зобовязання виникли у період, коли набув чинності Податковий кодекс України (далі - ПК України), тому правовідносини в даній частині регулюються нормами вказаного Кодексу.
Пунктом 54.1 ст. 54 ПК України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобовязаний сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, виходячи з положень п. 57.3 ст. 57 та п. 58 ст. 58 Податкового кодексу України податкові зобовязання, які виникли на підставі податкових декларацій по податку на додану вартість та з плати за землю, які були подані у 2011 році, вважаються узгодженими, у день подання вказаних декларацій.
Згідно з підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання вважається податковим боргом.
Враховуючи те, що грошові зобовязання по комунальному податку, податку з доходів фізичних осіб та податку за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного призначення, які були самостійно узгоджені відповідачем, не були погашені протягом граничного строку, відповідно до Податкового кодексу України вони визнаються податковим боргом.
Як вбачається з матеріалів справи, податкові зобовязання по податку на додану вартість були погашені відповідачем у розмірі 8047,45 грн. (сума заборгованості становить 135805,75 грн.), по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 44134,51 грн. (сума заборгованості становить 4223,75 грн.), по податку на прибуток у розмірі 61730,92 грн. (сума заборгованості становить 469836,37 грн.), по комунальному податку у розмірі 44,18 грн. (сума заборгованості становить 322,00 грн.), по податку з доходів фізичних осіб сума заборгованості становить 41738,99 грн., по податку за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного призначення сума заборгованості становить 11,26 грн., по земельному податку - у розмірі 177,57 грн. (сума заборгованості становить 212840,91 грн.).
Таким чином, станом на момент розгляду справи загальний розмір заборгованості відповідача становить 864779, 03 гривень (135805,75 грн. по податку на додану вартість + 4223,75 грн. по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів + 469836,37 грн. по податку на прибуток + 322,00 грн. по комунальному податку + 41738,99 грн. по податку з доходів фізичних осіб + 11,26 грн. по податку за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного призначення + 212840,91 грн. по земельному податку).
Відповідачем не надано суду доказів на спростування вищенаведених доводів позивача, в тому числі доказів погашення податкового боргу.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2011 рік»податки і збори (обовязкові платежі), які справлялись до 1 січня 2011 року та не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні і місцеві податки та збори, включаючи розстрочені і відстрочені суми грошових зобовязань, суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що опубліковувалися станом на 31 грудня 2010 року, і суми, донараховані за актами перевірок, за цими податками і зборами (обовязковими платежами), сплачуються платниками податку за правилами, встановленими відповідними законодавчими актами України, або стягуються у порядку, встановленому Податковим кодексом України.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПКУ джерелами самостійної сплати грошових зобовязань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплата грошових зобовязань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 93.5 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Підпунктом 20.1.8 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Беручи до уваги встановлені судом обставини, враховуючи те, що відповідачем було частково погашено суму податкового боргу та сума, що підлягає стягненню становить 864779,03 грн., суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, ч. 4 ст. 94, 160-162, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства «Укрспецавтобаза» (код ЄДРПОУ 32909875, адреса: м. Київ, вул. Автотранспортна, 1) на користь Державного бюджету України заборгованість у розмірі 864779,03 гривень (вісімсот шістдесят чотири тисячі сімсот сімдесят девять гривень 03 коп.), з яких:
- 135 805,75 гривень по податку на додану вартість підлягають перерахуванню на р/р 31116029700003, одержувач ВДК у Дарницькому районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077885, банк УДК у м. Києві, код платежу 14010100;
- 4223,75 гривень по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів підлягають перерахуванню на р/р 34215381700003, одержувач ВДК у Дарницькому районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077885, банк УДК у м. Києві, код платежу 12020500;
- 469836,37 гривень по податку на прибуток підлягають перерахуванню на р/р 31114009700003, одержувач ВДК у Дарницькому районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077885, банк УДК у м. Києві, код платежу 1102100;
- 322,00 гривень по комунальному податку підлягають перерахуванню на р/р 33218828700003, одержувач ВДК у Дарницькому районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077885, банк УДК у м. Києві, код платежу 16010200;
- 41738,99 гривень по податку з доходів фізичних осіб підлягають перерахуванню на р/р 00000000000001, одержувач ВДК у Дарницькому районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077885, банк УДК у м. Києві, код платежу 11019900;
- 11,26 гривень по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного призначення підлягають перерахуванню на р/р 33112366700003, одержувач ВДК у Дарницькому районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077885, банк УДК у м. Києві, код платежу 13030100,
- 212840,91 гривень по земельному податку підлягають перерахуванню на р/р 33214811700003, одержувач ВДК у Дарницькому районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077885, банк УДК у м. Києві, код платежу 13050100, МФО 820019).
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.В. Патратій
Повний текст постанови складено та підписано: 13 жовтня 2011 року.