Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2011 року Справа № 2а/2370/7360/2011
19.10.11
15 год. 45 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Паламар П.Г.,
при секретарі Гришанові Д.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 7345 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду, Смілянська обєднана державна податкова інспекція (далі - позивач) просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) фінансові санкції в сумі 7345 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що при проведенні перевірки 16.10.2010 року ФОП ОСОБА_1 працівниками ДПА в Черкаській області встановлено порушення п. 2, 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі - Закон України № 265/95), п. 2 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року № 481/95-ВР зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 481/95).
Представник позивача надав суду клопотання про підтримання позовних вимог та розгляд справи без своєї участі.
Відповідач належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи у судове засідання не прибув, заперечення на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області 07.07.2010 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1 та перебуває на обліку в Смілянській обєднаній державній податковій інспекції, як платник податків та зборів з 08.07.2010 року за № 11976, що підтверджується довідкою № 1733 від 26.09.2011 року.
Працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області Зозулею Ю.Ю. та Мовчаном А.А., у присутності продавця ОСОБА_4, 16.10.2010 року проведена перевірка дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині розташованому за адресою: АДРЕСА_2, де здійснює свою господарську діяльність відповідач. Проведеною перевіркою встановлено факт реалізації однієї банки пива «Оболонь Бірмікс»0,5 л по ціні 5,00 грн. на загальну суму 5,00 грн. Продавець ОСОБА_4 отримала готівку в сумі 20,00 грн. та видала здачу, але розрахункову операцію провела без використання книги ОРО та розрахункової книжки, не виписала і не видала розрахункову квитанцію.
Працівниками ДПА в Черкаській області проведено перевірку готівкових коштів на місці проведення розрахунків. Сума готівкових коштів на місці склала 317 грн. 00 коп., тоді як сума коштів, зазначена в денному звіті РРО становить 276 грн. 00 коп., таким чином невідповідність сум готівкових коштів склала 41 грн.
Також, перевіркою встановлено, що продавець ОСОБА_4 реалізувала банку пива «Оболонь Бірмікс»0,5 л та ціною 5,00 грн. неповнолітній особі ОСОБА_5, 1996 року народження.
За результатами перевірки складено акт № 002974 від 16.10.2010 року, де зафіксовано порушення п. 2, 5, 13 ст. 3 Закону України № 265/95 та п. 2 ст. 15 Закону України № 481/95. Також, в зауваженнях до акту перевірки вказано про відмову від підпису та пояснень щодо матеріалів перевірки продавця ОСОБА_4, про що працівниками ДПА в Черкаській області було складено відповідні акти.
На підставі п. 1 ст. 17, ст. 22 Закону України № 1776-ІІІ та абз. 8 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95 відповідачу було нараховано штрафні санкції в сумі 545 грн. та 6800 грн. відповідно до чого були винесені рішення від 18.10.2010 року № 0001852308 та № 15852/2308. Дані рішення отримані відповідачем особисто 19.10.2010 року.
Відповідач, не погоджуючись з результатами перевірки, проведеної працівниками ДПА в Черкаської області, подав скаргу від 03.11.2010 року на рішення винесені Смілянською ОДПІ на загальну суму 7345 грн. Рішенням про результати розгляду скарги від 01.12.2010 року за № 27147/25-010 відповідачу було відмовлено у її задоволенні. Не погоджуючись з висновком ДПА в Черкаській області, ОСОБА_1 подала повторну скаргу від 27.12.2010 року, яку було залишено без задоволення рішенням ДПА в Черкаській області від 11.02.2011 року за № 3838/7/25-0315.
Пунктами 1 і 2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон України № 509-XII), передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:
1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);
2) здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Згідно із ст. ст. 15 та 16 Закону України № 265/95, контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 153 Закону України № 481/95 визначено ряд обмежень щодо продажу алкогольних напоїв. Зокрема п. 2 ч. 1 ст. 153 передбачає заборону продажу алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років. За порушення вимог даної статті до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів 6800 грн. відповідно до абз. 8 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95.
Відповідно до ст. 25 Закону України № 265/95, суми фінансових санкцій, які визначені ст. ст. 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 17 Закону України № 265/95 встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Позивачем направлена вимога форми «Ф»від 01.04.2011 року № 748 про сплату податкового боргу за узгодженими грошовими зобовязаннями в сумі 7435 грн. 00 коп. Дана вимога була вручена відповідачу особисто 01.04.2011 року.
Станом на 15.09.2011 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях в сумі 7345 грн., в звязку з чим, позовні вимоги підлягають до задоволення.
Частиною 1 ст. 72 КАС України встановлено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Смілянської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1: 20700, АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь бюджету через Смілянську обєднану державну податкову інспекцію: 20702, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 76 (код ЄДРПОУ 21367325) штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 7345 (сім тисяч триста сорок пять) грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку ст.186 КАС України.
Суддя П.Г. Паламар